Laudamotion uzavřela svou bázi ve Vídni
22.5.2020

Laudamotion uzavřela svou bázi ve Vídni

Nízkonákladová letecká společnost Laudamotion dnes ráno uzavřela svou hlavní domovskou bázi na letišti Schwechat ve Vídni. Aerolinka již od konce dubna vyhrožovala tímto opatřením, pokud se nedomluví se svými 300 zaměstnanci na snížení platů během koronavirové krize.

Laudamotion dnes ráno, 22. května, oznámila uzavření své domovské základny ve Vídni. Společnost, plně vlastněná irským low – costem Ryanair, se nedohodla se zaměstnanci na snížení platů během pandemie. Podle dostupných informací, dopravní unie VIDA odmítla podepsat novou pracovní dohodu, která zajišťovala příjem zaměstnanců jak pod prahem rizika chudoby, tak i pod hranicí minimálního příjmu Rakouska.  Aerolinka tak propustí 300 zaměstnanců a vyřadí všechny Airbusy A320, kterých momentálně provozuje 26. Sloty na vídeňském letišti budou přenechány partnerským aerolinkám. Nově se zde tedy setkáme s Boeingy 737-800 dopravců Ryanair, Buzz a Malta Air. Oficiální uzavření báze proběhne příští pátek, 29. května.

„Lauda hluboce lituje ztráty více než 300 pracovních míst z řad posádek Airbusů A320. Dopravní unie VIDA ostudně ignorovala přání více než 95 % pilotů a 70 % palubních průvodčích dceřiné společnosti Laudamotion ve Vídni a zničila přes 300 dobře placených pracovních míst.“ uvedla Laudamotion v tiskové zprávě. „Lauda dále lituje neschopnosti vlády, která dala nezbytnou finanční pomoc pouze Austrian Airlines, dceřiné společnost skupiny Lufthansa Group.“

Pro nás cestovatele se toho zas tolik nemění. Společnost Ryanair a její sesterské aerolinky budou do Vídně létat dál. Žádné linky zatím zrušeny nebyly. Avšak pokud máte zakoupeny letenky s Laudamotion, sledujte své Emailové schránky kam bude aerolinka zasílat případné změny.

Laudamotion

Laudamotion je rakouská nízkonákladová společnost, která má hlavní sídlo ve Vídni. Aerolinka vznikla v roce 2018 jakožto nástupce zkrachovalé společnosti Niki, která přestala létat společně se zánikem Air Berlin. Od roku 2019 společnost plně vlastní irský nízkonákladový dopravce Ryanair, který ji odkoupil od formulového závodníka Nikiho Laudy. Laudamotion se kromě tradičních evropských měst soustředí také na dovolenkové destinace. Momentálně provozuje tři báze – dvě v Německu, v Dusseldorfu a Stuttgartu, a jednu v Palmě de Mallorce ve Španělsku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)