Jak koupit letenku u Transavie
6.12.2019

Jak koupit letenku u Transavie

Na Zaleťsi jste si již mohli přečíst návody jak koupit letenku u EasyJetu, Ryanairu a u Wizz Airu. Nyní přišla řada na naši milovanou Transavii. Transavia má oproti ostatním zmíněným aerolinkám user-friendly webovky a celý nákup je jednoduchý a příjemný, bez snahy vás nachytat a připravit o peníze za extra služby. Náš návod Jak koupit letenku u Transavie vám ukáže, jak ulovit ty nejlevnější letenky, které Transavia nabízí.

✈ Jak koupit letenku u Transavie: krok za krokem

Jak koupit letenku u Transavie

Letenky kupujte na stránkách transavia.com.

Pokud jste se ještě nerozhodli, kdy a kam chcete letět, a jen hledáte co nejlevnější lety do vašich oblíbených destinací, klikněte na > Advanced search a přeskočte na konec našeho návodu.

Je-li vaše destinace jasná a o datu máte alespoň představu, pokračujte s námi.

Do políčka From napište místo odletu a do políčka To místo příletu. Neomezujte se jen na přímé lety, díky Transavia Smart Connect můžete rezervovat i lety s garantovaným přestupem.

Jako Depart on vyberte datum odletu. Pokud chcete zpáteční letenku, zaškrtněte kolonku Return on a vyberte datum návratu. Pro jednosměrnou letenku nechte kolonku Return on prázdnou. Vyberte počet cestujících v políčku Who will be travelling? Nakonec stiskněte tlačítko Search.

Teď vidíte krásně přehledný týdenní kalendář s daty odletů, níže pak i návratů. Vámi vybraný let má modrou barvu, lety v okolních dnech svítí zeleně. Šedé obdélníčky s nápisem no flights available vám říká, že na daný den není k dispozici žádný let. Obdélníček s cenovkou je tak vysoký, jak je vysoká cena, ty nejnižší cenovky jsou navíc označené nápisem Lowest fare, a tak na první pohled vidíte, kdy jsou lety nejlevnější.

Chcete vidět cenovky na celý měsíc? Mrkněte na Montly overview, tlačítko najdete v pravém horním rohu.

Jak koupit letenku u Transavie

Toto je Monthly overview. Nalevo vidíte odlety, napravo návraty. Zelené cenovky značí běžné ceny, modré cenovky jsou pro levné letenky. Růžově by se zbarvily akční letenky. Pokud se vám nějaká cenovka zalíbí více, než ta, kterou jste si zvolili v předchozím kroku, jednoduše na ní klikněte. Pokud jste spokojení s vaší předchozí volbou a chcete se k ní vrátit zpátky, klikněte na křížek v pravém horním rohu.

Jak koupit letenku u Transavie

U vámi zvoleného letu klikněte na velké zelené tlačítko Select. Vybraný let se pak zobrazí v modrém obdélníku, jako ten náš za 34 € z Prahy do Paříže.

Jak koupit letenku u Transavie

Svůj zpáteční let zvolte úplně stejně, jako jste si zvolili odlet.

Jak koupit letenku u Transavie

Opět nezapomeňte stisknout tlačítko Select u vámi vybraného letu.

Jak koupit letenku u Transavie

V dalším kroku si vyberete tarif.

Tarify

✈️ Basic tarif je nejlevnější a většině cestovatelů bohatě stačí. V ceně je zahrnuto jen příruční zavazadlo, ale není problém odbavené zavazadlo dokoupit.

✈️ Plus tarif zahrnuje kromě příručního zavazadla také 20kg odbavené zavazadlo, výběr sedadla zdarma a možnost změnit váš let, a to až dva týdny před odletem.

✈️ Max tarif zahrnuje dvě příruční zavazadla, 30kg odbavené zavazadlo, výběr sedadla zdarma, možnost změnit váš let anebo jméno cestujícího, a to až 2 hodiny před odletem, a přednostní bezpečnostní kontrolu a nástup do letadla.

Tyto extra služby lze ale v dalších krocích zakoupit zvlášť, proto si to dobře rozmyslete, než zvolíte dražší tarif. My pokračujeme s Basic.

Jak koupit letenku u Transavie

V dalším kroku vyplníte údaje o cestujících. První vyplňte cestujícího, kterého chcete mít jako kontaktní osobu, a nechte zaškrtnuté políčko This passenger is also the contact person. Zvolte Male pro muže anebo Female pro ženu. Jako First name vyplňte křestní jméno a jako Last name vyplňte příjmení. Poté napište datum narození. Do dalšího políčka vepište email a nakonec telefonní číslo. Telefonní předvolba pro ČR bohužel není na seznamu, proto zvolte Other a telefonní předvolbu vepište sami.

Jak koupit letenku u Transavie

Osobní údaje pak vyplňte i o všech ostatních cestujících. Až bude vše správně vyplněno, u každého cestujícího se vám rozsvítí zelená fajfka.

Jak koupit letenku u Transavie

Scrollujte dolů. Teď můžete dokoupit extra služby. Avoid long queues je pro přednostní bezpečností kontrolu. Jinými slovy, předběhnete frontu a dostane se na vás řada dříve. Tato služba ale stojí 28 €, zamyslete se, zda to za těch pár ušetřených minut stojí. Want to be on the safe side? vám za 8 € umožní měnit údaje o cestujících až 48 hodin po rezervaci letenky. Need medical services? je službou pro cestující se zdravotními potížemi, kteří potřebují speciální asistenci.

Náš Bonifác je zdravý low-cost cestovatel a žádnou z extra služeb nepotřebuje, proto nechal všechna políčka prázdná.

Pokračujte stisknutím tlačítka Next >

Jak koupit letenku u Transavie

Nyní je čas přikoupit odbavená zavazadla, pokud vám to příruční nestačí. Pod nadpisem Hand luggage je uvedena maximální hmotnost a maximální rozměry pro příruční zavazadlo, které je zdarma. Je garantováno, že zavazadlo menší 45 x 40 x 25 cm si s sebou můžete vzít na palubu letadla. Větší zavazadlo, ovšem menší 55 x 40 x 25 cm, může být přemístěno do podpalubí, pokud pro něj na palubě letadla nebude místo.

Chcete-li si přikoupit odbavené zavazadlo, jednoduše posuvníkem zvolte jeho hmotnost, od které se odvíjí i cena zavazadla. Toto udělejte pro každého cestujícího zvlášť. Pokud budete mít na svou cestu zpět stejný počet zavazadel, jako na cestu tam, zaškrtněte políčko The above choice also applies to the inbound flight. V opačném případě zvolte zavazadla pro cestu zpět zvlášť.

Jak koupit letenku u Transavie

Scrollujte dolů. Berete si s sebou sportovní vybavení anebo domácího mazlíčka? Pokud ano, zaškrtněte políčko pod nadpisem Bringing sport equipment or pets?

Pokračujte stisknutím tlačítka Next >

Jak koupit letenku u Transavie

Nyní si můžete zvolit sedadla. Volba sedadla je zpoplatněná, ceník vidíte napravo. My doporučujeme s volbou sedadel počkat až na online check-in, kdy Transavia nabízí volbu sedadel zdarma. Pozdější volba sedadel ale samozřejmě znamená menší možnosti výběru.

Pokračujte stisknutím tlačítka Next >

Jak koupit letenku u Transavie

V dalším kroku je nutné uvést osobní údaje osoby, která vytváří rezervaci. Tyto údaje mohou být schodné s údaji některého z cestujících. V našem případě je Bonifác jak cestujícím, tak osobou vytvářející rezervaci. U Type of travel zvolte Leisure, pokud letíte na dovolenou, anebo Business, jedná-li se o obchodní cestu. Další dvě políčka nabízí zasílání newsletteru a reklam. My je necháváme prázdné, protože žádné reklamní emaily dostávat nechceme.

Pokračujte stisknutím tlačítka Next >

Jak koupit letenku u Transavie

Zkontrolujte všechny údaje vaší rezervace.

Jak koupit letenku u Transavie

Ujistěte se, že jste si dokoupili všechna zavazadla, která na cestu potřebujete. Dokoupit další bude možné online i při odletu na letišti, ceny ale budou o poznání vyšší. Zaškrtněte políčko Support Peter Pan Holiday Club chcete-li přispět 1 € na dovolenou chronicky nemocných dětí. Zaškrtněte políčko I have read and accept the general conditions of Transavia pro souhlas s přepravními podmínkami Transavie.

Pokračujte stisknutím tlačítka Next >

Jak koupit letenku u Transavie

Teď už jen zaplatit a je hotovo.

Jak koupit letenku u Transavie

✈ Jak koupit letenku u Transavie: kamkoliv a kdykoliv

Jak koupit letenku u Transavie

Ještě jste se nerozhodli, kdy a kam chcete letět, a jen hledáte co nejlevnější lety do vašich oblíbených destinací? Transavia vám s hledáním ráda pomůže. Na úvodní stránce klikněte na > Advanced search.

Do políčka From napište místo odletu a do políčka To místo příletu. Míst odletu i příletu může být více, pokud vás tedy srdce táhne do Maroka, ale už vám nezáleží, jaké město to bude, anebo se nemůžete rozhodnout mezi dovolenou v Itálii, Portugalsku a Španělsku, jednoduše napište všechny destinace, které připadají v úvahu.

Advanced search bohužel neumí hledat lety s přestupem, proto zadávejte pouze destinace, mezi kterými létají přímé spoje. Které to jsou? Mrkněte na mapu destinací.

Klikněte na My budget in euros a zadejte váš finanční rozpočet v eurech na jednu osobu. My budget in Flying Blue Miles se týká členů věrnostního klubu.

Nyní specifikujeme datum odletu. Specific month vám nabízí širší možnosti a najde nejlevnější letenku v celém měsíci. Vyberete si měsíc, ve kterém chcete letět a Day of the week aneb v jakém dnu v týdnu byste chtěli odlétat. Zvolte Any day of the week, pokud jste opravdu flexibilní, anebo Friday, plánujete-li prodloužený víkend. Vyberte Travel time neboli délku vaší cesty, a to včetně odletu a příletu.

Jak koupit letenku u Transavie

Specific date je vhodnou volbou pro všechny, kteří mají neměnný datum dovolené.

Vyberte Round trip pro zpáteční let nebo Single flight pro jednosměrný.

Nakonec navolte počet dospělých (Adults), dětí (Children) a miminek (Babies).

Pokračujte stisknutím tlačítka Search.

Transavia vám najde ty nejlevnější možné letenky podle vámi zadaných filtrů, v zeleném obdélníčku vidíte nejnižší cenu do každé destinace. Klikněte na Show results pod fotkou, abyste viděli konkrétní datumy.

Jak koupit letenku u Transavie

Klikněte na konkrétní datum, abyste viděli i časy letů.

Jak koupit letenku? Až si vyberete váš let, jednoduše klikněte na Book now a letenku si zarezervujte podle našeho návodu výše.

Přejeme šťastnou cestu!

Zajímá vás více o aerolince Transavia? Vše od online check-inu, přes flotilu až po naše hodnocení aerolinky se dočtete v našem článku o Transavii.

O své zážitky z cest se podělte v naší super diskuzi. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)