Jak si koupit letenku u Easyjetu?
18.2.2019

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

TIP: Máš dotaz k Easyjetu? Nebo k něčemu jinému? Polož ho u nás v diskuzi => https://diskuze.zaletsi.cz/

V tomto článku se zaměříme na další nízkonákladovou aerolinku, se kterou se každý cestovatel dřív nebo později potká. Podíváme se především na celý nákupní proces letenky od A až do Z, projdeme si všechny kroky a především si vysvětlíme, jak u Easyjetu fungují poplatky, jak na skupinové rezervaci ušetřit několik stovek a jaká měna je při nakupování letenky nejvýhodnější…

Všechny obecné informace v kostce pak naleznete v našich informacích o aerolinkách. Začneme na hlavní stránce tohoto britského lowcostu. V tomto příkladu si budeme kupovat zpáteční letenku z Prahy do Milána pro 1 pasažéra (a na konci článku si srovnáme cenu za osobu v rezervaci pro 5 lidí).

Obsah článku

Vyhledání letenky

 1. Nahoře zaškrtneme, pokud bychom měli zájem pouze o jednosměrnou letenku, my necháme být.
 2. Z: napíšeme odkud, v našem případě Praha (PRG)
 3. Do: zadáme destinaci, v našem případě Milán Malpensa (MXP)
 4. Vybereme od kdy do kdy v polích Odlet z Návrat.
 5. Vybereme počet pasažérů.
 6. Klikneme na Zobrazit lety >

TIP: Pokud jsme flexibilní a chceme zvolit cenově nejdostupnější datum, je možné u výběru termínů přepnout na grafické zobrazení cen. U kroku 4, při rozkliknutí políčka Odlet z, resp. Návrat se zobrazí ve výchozím zobrazení kalendář se dny. Přepnutím na Zobrazit nejlevnější lety se tabulka s daty změní v graf cen, kde osu x představují jednotlivé dny a hodnoty osy y jsou ceny za danou letenku.

Jak si koupit letenku u Easyjetu? Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Dostáváme se na obrazovku s výběrem letů tam zpět. Vidíme také vždy jeden okolní den pro případ, že by se nám víc zamlouval. My vybíráme lety v našem původním datu odpoledne tam a zpět večer.

Co je to FLEXI fare? Vlevo nad tabulkou letů si můžeme zobrazit lety s tímto označením. Jedná o ty samé lety s přidanými službami (speedy boarding, sedadla, jídlo) navíc a hlavní výhodou flexibility změny data, případně i trasy. Nutné je však zmínit, že ceny ve FLEXI fare vychází často až 15 krát dráž a toto řešení v běžných situacích rozhodně nedoporučujeme!

Potvrzujeme tlačítkem Pokračovat.

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Výběr sedadel

Nyní následuje sekvence obrazovek s přídavnými službami aerolinky. První je nabídka konkrétních míst v letadle.

Důležité je v tomto bodě zmínit, že, na rozdíl od Ryanairu, Easyjet nerozsazuje. Tedy alespoň ne naschvál. Pokud letíte tedy ve dvou je vysoká pravděpodobnost, že sedadla vedle sebe dostanete. Pro jistotu však udělejte check-in co nejdřív!

Všimněte si cenových hladin sedaček vepředu a vzadu. Na tomto letu má prvních 6 řad k sedadlu navíc ještě zdarma malé příruční zavazadlo, které se vejde pod sedačku a také prioritní nástup do letadla.

My žádnou sedačku nevybíráme a klikáme na „Přeskočit sedadla >

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Ta samá obrazovka se nám objeví i s možností výběru sedadel na zpáteční cestu. My opět klikáme na Přeskočit sedadla >

Zavazadla

Je libo odbavené zavazadlo? Tak teď nastává ten správný čas ho přidat. Vybrat si můžeme z předvolených, případně zobrazit další možnosti kliknutím na Zobrazit vše u rámečku Přidat zavazadlo jiné váhy“. My si vystačíme s příručákem a klikáme tedy na oranžový link Přeskočit zavazadla.

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

V našem případě máme jasno a klikáme na Přijmout a pokračovat >

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Další extra služby

Než se dostaneme k platbě, musíme se proklikat lesem různých nabídek od partnerů aerolinky. Klikáme na Přeskočit pronájem auta >

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Stejně tak u cestovního pojištění. Pokračovat >

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

V této chvíli je potřeba:

a) být přihlášen ve svém účtu. To učiníte zatrhnutím „Jsem stávající zákazník“, vyplněním Emailové adresy, Hesla a potvrzením stisknutí oranžového tlačítka Přihlásit.

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

b) registrovat se jako nový uživatel. Zvolím možnost „Jsem nový zákazník“, vyplním Emailovou adresu a stisknu Pokračovat a vytvořit účet.

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Registrace nového účtu

Nyní se po kliknutí na tlačítko dostáváme na další obrazovku, kde je nutné vyplnit určité údaje. Pokud už účet máte, přeskočte tuto kapitolu.

Na stránce pro registraci vyplníme následující údaje:

 • Oslovení,
 • Jméno,
 • Příjmení,
 • Heslo (které není slabé),

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

 • Adresu,
 • Město,
 • PSČ,
 • Zemi,
 • Telefonní číslo,

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

 • Vybrat si, zda chceme zůstat přihlášeni i pro další relace,
 • Zvolit, zda chceme dostávat do schránky novinky od aerolinky,
 • Rozhodnout se, zda chceme novinky dostávat i od partnerů,
 • Klepneme na Pokračovat

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Údaje o cestujících

Dostáváme se na předposlední obrazovku. Nejdříve zkontrolujeme kontaktní údaje na zodpovědnou osobu. Nemusí být ta samá, co letí.
Jak si koupit letenku u Easyjetu?
Nyní je nutné vybrat jednu z možností jako důvod naší cesty. Zvolením Obchod nebo Volný čas poskytneme aerolince data, na základě kterých nám například můžou personalizovat reklamu. Určíme patřičné Oslovení a pečlivě vyplníme Jméno Příjmení nejlépe bez diakritiky (zkontrolujte si ještě jednou překlepy, ty by mohly mít zásadní vliv na naši cestu) a zvolíme Věk. Klepneme opět na Pokračovat.

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Platba

Pomalu se můžeme natahovat pro šrajtofli. Vybereme si platební metodu, která nám nejvíce sedí…

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

…a vyplníme údaje nutné k provedení transakce, tedy Číslo kreditní/debetní karty, Jméno držitele karty, Datum ukončení platnosti, CVV / bezpečnostní kód, možnost nechat Easyjet, aby si údaje zapamatoval a v budoucnu celý nákupní proces urychlil, mu udělíme zaškrtnutím Tyto údaje karty si bezpečně uložte za účelem rychlejší platby v budoucnu. Následující zaškrtávátko Souhlasu s podmínkami  je povinné.

Všechno závazně potvrdíme odklepnutím tlačítka Zaplatit ihned. Pokud platba projde a rezervace bude schválena, tak už není možné provádět změny (v cestě, v datech, ve jménech…). Výjimku tvoří tarif FLEXI fare.

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Tím jsme se dostali na samý konec rezervačního procesu u Easyjetu. Následuje platba, po které nám na zadaný email přijde potvrzení rezervace. Před odletem obdržíme také ještě upomínku na check-in online, který je nutné provést, abychom se vyhnuli vysokým poplatkům na letišti.

A teď – jak ušetřit na skupinových rezervacích?

Easyjet má ve svém nákupním procesu jisté specifikum. Na každou rezervaci, kterou na webu provádíte, se vztahuje rezervační poplatek (booking fee) v hodnotě 490 Kč.

To v praxi znamená, že se vyplatí rezervaci obsadit co největším počtem lidí a všechny segmenty cesty koupit najednou (výjimkou by mohla být situace, kdy by počet pasažérů přesáhnul počet dostupných míst za danou cenu).

Nyní si na příkladové rezervaci Praha – Milán porovnáme cenu za osobu po přidání dalších čtyř pasažérů.

Co vidíme?

1) Pasažér letí do Milána sám, platí 1 047 Kč

2) Pasažér letí ve společností dalších čtyř kamarádů, každý z nich platí 3 275 / 5 = 655 Kč

Výsledek: rozdíl 392 Kč / os. Čím víc kámošů, tím větší balík pro vás 🙂

Jak si koupit letenku u Easyjetu? Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Přidání více letů do jedné rezervace?

V tomto příkladu si chceme udělat „malý“ eurotrip. Začneme přidáním jednosměrné cesty do Amsterdamu a poté začneme přidávat další úseky klikáním na odkaz Přidat další lety +

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Takto si můžeme krásně během chvíle vytvořit parádní výlet! Rezervační poplatek se rozloží mezi všechny segmenty.

Jak si koupit letenku u Easyjetu?

Závěrem

Easyjet je sice nízkonákladovka, ale máme ji rádi. Na rozdíl od irského konkurenta má větší limit pro příruční zavazadla, nerozsazuje naschvál po celém letadle a obecně působí profesionálněji. Na druhou stranu se to také projeví v o něco málo vyšších cenách v porovnání s Ryanairem a také oním rezervačním poplatkem, pokud letíte sami nebo pouze jedním směrem…

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)