Jak koupit letenku u Ryanairu?
29.1.2019

Jak koupit letenku u Ryanairu?

TIP: Máš nějaký jiný dotaz k Ryanairu? Zeptej se na cokoliv v naší diskuzi.

Pokud se chystáš na svoji první „lowcost“ výpravu, určitě oceníš návod, jak koupit letenky u Ryanairu. V tomhle návodu prozradíme nejen jak na to, ale také ukážeme jak ušetřit ve výsledku spoustu peněz, které si irská aerolinka nelítostně ukusuje od nepozorných cestovatelů.V tomto příkladu si budeme chtít koupit letenky z Prahy do Krakova pro 2 osoby na 6. – 10.  1. 2019.

Obsah článku:

Výběr letenky

Na úvodní stránce aerolinky si naklikáme:

 • Zaškrtneme si políčko „Zpáteční“, pokud nebylo zatrhnuto,
 • Z: (znamená odkud) Prague,
 • Do: Krakow,
 • Odlet: 06 / 01 / 2019,
 • Let nazpět: 10 / 01 / 2019,
 • Cestující: 2 dospělí.

Jdeme na to! 🙂

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Nyní vidíme lety v námi zvoleném termínu. Nám se ceny a časy zamlouvají, tudíž klikneme na žluté tlačítko „od 339,00 Kč“ pro pokračování.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Tarify

Vyjedou nám tři sloupce a s nimi i tři rozdílné ceny, ze kterých si můžeme vybrat. My cestujeme s batůžkem a jiný luxus nepotřebujeme, takže volíme nejlevnější cenu. Druhá možnost se vyplatí v případě, že bychom cestovali s velkým zavazadlem, které budeme chtít odbavit a k tomu si chtěli dopřát „luxus“ v podobě námi zvolené sedačky a nebo přednostního nástupu do letadla… Nicméně, toto všechno je možné si zvlášť dokoupit i později (všechno dohromady o trochu dráž, ale bezprostředně po rezervaci je to ovšem jen cca 30 Kč).

Pokud bychom chtěli pouze odbavené zavazadlo, pouze větší příručák atd., kupujeme až v dalším kroku. Samostatně nás to vyjde o mnoho levněji.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Po vybrání „tarifu“ se rámeček opět zabalí a vlevo se ukáže „fajfka“. Hned pod tím na nás vyskočí let zpátky do Prahy.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Uplatníme stejný postup jako při letu tam a klikneme na žlutý button. (Pozn.  je možné při letu tam zvolit „Standardní cestovné“ a při letu zpět vybrat jiný tarif). Po potvrzení druhé ceny odrolujeme dolů a klikneme na žluté tlačítko „Pokračovat“.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Doplňky k letu

A nyní začínají typické praktiky Ryanairu. Je nutné podotknout, že v současné době, na rozdíl od jiných lowcost aerolinek, Ryanair opravdu rozsazuje náhodně a to i v případě, že se jedná o poloprázdné letadlo. Pokud tedy chceme mít jistotu, že budeme s kámošem nebo partnerkou sedět vedle sebe, je dobré sedačku přikoupit opravdu ihned při rezervaci. Po ní je cena za sedačky o poznání dražší.

My ovšem nabídku ignorujeme. Buďto budeme mít štěstí, nebo si pak spolu spontánně sesedneme v letadle. Klikáme na „Přeskočit“.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Nyní je možné si dokoupit všechno možné i nemožné. My mizíme rychle pryč a přesouváme se k dalšímu kroku klepnutím tlačítko „Dokončit nákup“ vpravo na nahoře.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Ještě jeden pokus nás „zkásnout“ za zavazadla. My klikáme na „Potvrdit“.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Co je to služba přednostní nástup neboli tzv. Priority Boarding?

Při současných pravidlech si bez připlacení můžeme vzít pouze „jedno malé zavazadlo, které se vejde pod sedadlo před vámi“ s maximálními rozměry 45 x 25 x 20 cm a nic víc. To na krátkých výletech po Evropě většinou stačí, ale občas se stane, že se s jedním malým batůžkem prostě nespokojíme a chceme si k malé tašce přibalit ještě pár dalších věcí. Na tohle přesně je tu tato služba, která nám zaručí příruční bágl s rozměry 55 x 40 x 20 cm a s váhou do 10 kg. Kromě toho, budeme moct předběhnout všechny lidi, kteří si za Priority nepřiplatili.

Stojí od 180 Kč / pasažér / směr v závislosti na konkrétní trase, přičemž není možné si ho na zpáteční letence zaplatit pouze na jedné cestě.

Zničehonic se dostáváme zpátky na obrazovku, kde jsme byli předtím a musíme kliknout znovu na „Dokončit nákup“.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Ne. Díky sedadla, nechceme!

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Přihlášení k účtu

Nyní je potřeba se přihlásit, nebo si vytvořit účet, abychom mohli letenku zarezervovat. Protože ještě nemáme účet volíme žluté „Zaregistrovat se“.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

My volíme možnost přihlášení přes Facebook, ostatní můžou vybrat alternativní možnost, vyplnit email a zvolit si heslo a potvrdit stisknutím „Zaregistrovat se“.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Údaje o letence

Konečně se blížíme pomalu do finiše. Na této obrazovce nejprve zadáme křestní jména a příjmení (bez diakritiky, bez přehlásek a jiných speciálních znaků) tak, jak máme uvedeno v našich dokladech.

Pokud máme dvě křestní jména (např. Jan Josef), vyplníme pouze to první z nich. Za předpokladu, že nejsou s pomlčkou  – v tom případě bychom napsali Janjosef. A kdybyste měli náhodou stejné jméno a příjmení, do prvního křestního jména připište zkratku jr. Tedy třeba Kvetoslavjr Pampeliska.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Popojedeme níž a vykoukne na nás formulář s kontaktními údaji. Vyplníme náš email, kam si přejeme dostat potvrzení rezervace, vpravo ještě jednou a v políčku pod tím zvolíme zemi a zadáme naše telefonní číslo. Na to nám přijde upozornění, pokud zapomeneme včas na online check-in nebo pokud se zpozdí let. Tyto informace dostaneme bez jakéhokoliv zaškrtávání, tak pozor, ať zbytečně neplatíte 90 Kč.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Platba

Pár řádků pod tím už zadáváme platební údaje. My platíme kartou, takže ponecháme zaškrtlou možnost „Debetní/kreditní karta“ a začneme vyplňovat:

 • Číslo karty
 • Typ karty
 • Ukončení platnosti (měsíc a rok)
 • Bezpečnostní kód
 • Jméno majitele karty
 • Zvolte si, zda chcete mít údaje o vaší platební metodě uložené na strankách Ryanairu

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Poslední, co nám teď už zbývá, je vyplnit naši adresu, souhlasit s podmínkami a „Zaplatit nyní“

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Na co si dát pozor?

A teď prozradíme, na co si dát pozor a jak se vyvarovat zbytečnému placení za nevýhodný kurz u Ryanairu. Tento tip se týká pouze odletů mimo ČR a tudíž se v naší příkladové rezervaci neobjevil. Pokud si ale budeme kupovat letenku například Norimberk – Malta, můžeme se zbytečně spálit.

Nacházíme se v posledním kroku tedy u zadávání údajů o cestujících a u následné platby. Letenky pro dva nás nyní stojí 303,92 € (cca. 7 891 Kč).

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Nyní začneme zadávat naše platební údaje…

Jak koupit letenku u Ryanairu?

A ejhle! Dole nám přibyl odstaveček textu. A stojí to rozhodně za zmínku! Automaticky nás to totiž přehodilo na kurz Ryanairu a nabízí nám to cenu 8 389,82 Kč.  To je rozdíl 489 Kč oproti středovému kurzu. Docela randál!

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Jak to tedy přehodit zpět?

 • Klikneme na odkaz a vlevo dole odškrtneme nenápadné zaškrtávací políčko.
  Jak koupit letenku u Ryanairu?
 • Zkontrolujeme, že platíme v originální měně.

Ověříme si, že už nevyužíváme garantovaný kurz:

Jak koupit letenku u Ryanairu?

A vpravo nahoře bude cena opět v původní měně.

Jak koupit letenku u Ryanairu?

Závěrem

Ryanair je jedna z nejrozšířenějších lowcost aerolinek v Evropě. Svou oblíbenost staví hlavně na levných letenkách, kterým je často těžké konkurovat. Přesto, že se v jejím rezervačním procesu skýtají mnohá nemilá překvapení, když budete dávat pozor a nebudete čekat hory doly, můžete za málo peněz podojit velkou krávu a obletět Evropu za pár drobných mincí. 🙂

Jaké máte zkušenosti s rezervací u Ryanairu vy? Máte nějaký další dotaz? Neváhejte se zeptat v naší diskuzi.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
72 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
GeorGo

Jestli máš jakýkoliv k Ryanairu, zeptej se v naší diskuzi: https://diskuze.zaletsi.cz/c/aerolinky/ryanair

A nebo na cokoliv jiného tady: https://diskuze.zaletsi.cz

Jana

Nejde mi zaplatit letenka. Už jsem to zkoušela 4x a platba byla vždy odmítnuta. Co dělám špatně? Diakritiku nepoužívám. Bohužel sedadla, která jsem si rezervovala nejdou odškrtnout.

Jana

Tak chyba není na Ryanairu, ale v mém internetovém bankovnictví. Nic méně, poraďte mi, který limit si mám navýšit, aby mi platba správně prošla internet 3d … nebo internet non 3d … Po kontrole rezervace sedadel musím konstatovat, že ta, která jsem rezervovala, ale nezaplatila, stále jsou zaškrtnutá jako rezervovaná.

GeorGo

Navýšil bych si oba, internet3D a internet non3D je oboje platba přes internet, je jen otázkou, jak má obchodník zabezpečenou platbu.

Jinak při rezervaci sedadela následném nezaplacení to Ryanair blokuje celkem dlouho. Takže bych zvolil jiné sedačky a nebo ještě počkal.

Miroslav

Před zaplacením jsem samozřejmě souhlasil s garantovaným kursem a přesto jsem zaplatil o cca 10% vice. Podal jsem do Ryanairu dotaz a stížnost. Čekám na vyjádření. Klidně ho sem poté vložím…😊.

GeorGo

Před zaplacením je potřeba nesouhlasit s garantovaným kurzem. 🙂 Ale snad reklamace projde, dej vědět. 🙂

Vašek

Dobrý den lze u ryanairu objednat více letenek najednou(více měst) díky za odpověď

GeorGo

Dobrý den, nelze. U Ryanairu lze koupit buď jednosměrná nebo zpáteční. V některých případech i s přestupem, ale návrat z jiného města nebo více jednosměrných letenek v jednom nákupu nepořídíte.

Eliška

Dobrý den,
mám koupené letenky pro dvě osoby do Londýna. Bohužel druhá osoba ze zdravotních důvodů nemůže letět. Takže pojedu sama. Letenky jsem ale kupovala pro oba dva. Nebude to problém, když ten druhý nenastoupí?Vím, že by neměl být a že je tp asi blbý dotaz. Je mám trošku cestovní horečku, tak se raději zjišťuji. Dekuji moc 🙂

GeorGo

Nebude to problém. Zkrátka letenka propadne.

Milan

Ahoj, prosím jen pro jistotu…
Koupil jsem u Ryanair dvě zpáteční letenky do Maroka pro mě a otce. Stejné jméno: Milan Syrový, za jedno jsem napsal zkratku JR, jinak mě formulář nepustil dál a nechal jsem čárky nad „ý“ . Přišlo mi normálně potvrzení s proběhlou platbou, číslem letů, jména tak jsem je napsal atd.
Vím, že se to tu asi řešilo (viz. zpráva pode mnou) ale moje otázky
Syrový – čárka nad „ý“ – bude to ok?
duplicitní jméno otce a syna (označení jednoho zkratkou JR) i když není takto uvedeno v pasu – bude ok?

díky moc

Antonin

Ahoj Milane,

správně jsi za své jméno napsal JR (tím se obě dvě osoby odliší). Co se týče „ý“, příště si na to dej pozor a diakritiky se ve jméně vyvaruj . Ve finále se šak žádná velká katastrofa nestala a všechno bude fajn. 🙂

Tonda

Milan

Díky Tondo… Hezký den

MKVAP

Díky za dobrý návod.
Dotaz na Rynair, lowcost letenka Standardní cestovné,Nejnižší cena,1 malé zavazadl, není rezervované sedadlo,
co to znamená? Je odlet 100%, když není rezervované sedadlo? už se mi stalo při návratu z Asie přes Berlín, že mi vystavili
letenku bez čísla, při nástupu do letadla postavili na konec fronty a pak jsme 3 lidi zůstali na letišti
Mirek

GeorGo

Dobrý den, jojo, odlet je 100 %. Ryanair zatím letadla nepřebouchává jako se vám to stalo na letu z Asie. Takže odletíte, jen dostanete automaticky přiřazené sedadlo až při on-line check-inu, tedy 48h před odletem.

Petra

Dobry den,
Nedari se mi koupit letenka s odbavenym 20kg zavazadlem. Zkousela jsem vsechny zpusoby (pridani zavazadla, vyber drazsiho tarifu plus), bohuzel ale vzdy po zadani cisla karty se system na minutku odmlci a pote mi naskoci, ze jsem na letence provedla upravy a z ceny najednou 20kg zavazadlo zmizi. Nevite, co s tim? Ze by Ryanair timto omezoval zavazadlovy prostor? A Mohu zavazadlo prikoupit po ukonceni rezervace?
Dekuji,
P.

GeorGo

Dobrý den Petro,

zkusil bych ještě jiný prohlížeč a zkusil bych to zaplatit Paypalem. Kdyby ani to nešlo, tak pak bych to koupil u nás přes náš systém => letenky.zaletsi.cz a přijde vám to normoš do mailu.

Jirka

Irena Malá

Mam ten samy problem. Od vcera nakupujeme letenky a stroskota to na platbe. Kartu normalne pouzivane pro platby online a limit mame take dostacujici. Mame tedy zakoupit pres vas? Dekuji za odpoved. Letime poprve a tak se i clovek boji manipulovat s penezmi

GeorGo

Dobrý den, zkusil bych jiný prohlížeč a pokud by ani to nepomohlo, zkuste přes nás.

Jirka

Jaroslav

Dobrý den, mám zaplacené dvě dospělé letenky z Vídně na Krétu a potřeboval bych koupit ještě dvě pro naše 12-ti leté děti. Na stránkách Ryanairu píší, že musím udělat rezervaci, kde bude jeden z dětí jako dospělí a pak se snimi spojit, změnit rezervaci na dítě a propojit to s první rezervací, za poplatek 30 euro… Nejde to udělat nějak jinak? Komunikuje někdo z Ryanairu česky? Děkuji za odpověď.

MireK

Dobrý den,

pokud letíte společně s dětmi, kupte pro děti letenku jako pro dospělé a rezervace projde. Při online odbavení budete muset u dětí uvést jiné datum narození, což ale ničemu nevadí. V tomto případě se poplatku vyhnete a máte to bez práce. 😉

Mirek

Jarda

Udělal jsem rezervaci a teď mám při online odbavení do datumu narození napsat jiný rok než je skutečnost? Nebude problém, když pak v pasu při nástupu do letadla uvidí, že to nesedí?

GeorGo

Je to jedno, napsal bych jiný rok, nikdo to nikde nekontroluje.

Jarda

Tak jsem nakonec vyměknul, zaplatil jsem 30euro a nechal si spojit rezervace. Na cestě tam, na letišti ve Vídni, žádný problém, děti mi zdarma odbavili, ale na cestě zpět, na letišti v Chanii, mi chtěli zdarma odbavit jen jedno dítě a za druhé chtěli 50euro. Posílali si mě od jednoho okénka k druhému a já jim to svojí „skvělou“ angličtinou vysvětloval. Po půl hodine se slitovali a odbavili i druhé dítě zdarma. Při nástupu do letadla nikdo pasy dětem nekontroloval, takže závěr je – měl jsem poslechnout a neřešit to :-).

Lukáš

Chtěl bych se zeptat na jednu věc, při zadávání informací o cestujících to po mě chce jen jména a fakturacni adresu. Není potřeba např cislo pasu všech cestujících?? Mockrát děkuji za odpověď

GeorGo

Není, stačí opravdu jen jméno a příjmení, všechno ostatní až při on-line check-inu. 😉

Jirka

Dana

Ahoj, nevite, jestli lze pri rezervaci u Ryanairu postupne pridavat dalsi pasazery? Protoze nekdy, kdyz vyhledavam letenku pro 1, ukaze se mi nizsi cena za osobu nez kdyz vyhledavam letenky pro dva. Tak me napadlo, jestli by bylo mozne „naklikat“ letenku pro 1 os (za nizsi cenu) a pak k ni pridat dalsi pro 2. os. (za pravdepodobne vyssi cenu) a na zaver zaplatit obe dohromady. Ale pripada mi, ze rezervacni system to neumoznuje nebo ano? Dekuji!

GeorGo

Tohle nelze, nejprve kupte toho jednoho levnějšího, a pak ty dražší.

Jirka

Martin

Dobrý den
Mám odlet z Berlín TXL 11:30 a Flixbus by měl dorazit na letiště v 10:15 mám přednostní nástup a zavazadla jen na palubu stíhám nebo musím být na letišti dřív?
Děkuji za odpověď Martin

GeorGo

Určitě dřív, aspoň 2h, já bych si dal spíš 3h, Flix může mít zpoždění, do toho víc lidí na security a na problém je zaděláno.

Jirka

Edita

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné mít ihned po rezervaci vyplněné na svém profilu cestovní doklady nebo je stačí vyplnit pouze až při check-inu? Jako číslo OP se vyplňuje číslo uvedené na přední straně dokladu nebo to na zadní, kde číslo začíná IDCZE….. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den

GeorGo

Dobrý den,

stačí až při check-inu a vyplňuje se tam to přední číslo. 🙂

Hezký den

Jirka

Jana

Ahoj, mohl by mi prosím ještě někdo poradit, zda je pro vstup ( let ) do Anglie nějaký limit do kdy je platný pas. Mám pas který mi kočí za 3 měsíce a bojím se, aby mě tam nakonec vůbec pustili ( nějaké země mávají od ukončení pobytu nutnost ještě 6měs. platný pas)
Moc děkuji za odpověď

GeorGo

Ahoj Jani, žádný takový limit zatím do Anglie není.

Jirka

Elis

Dobrý den,
v červnu letím poprvé sama „na vlastní pěst“, vždycky jsem lítala s cestovkama, takže jsem docela nejistá a mám na vás otázku:

Co to přesně je ten online check-in? 🙂 Vím, že je to odbavení online, ale jaký to má pak význam na letišti? Nebudu muset čekat v řadě na odbavení?

Děkuji za odpověď
E.

Antonin

Dobrý den, Elis,

v podstatě máte pravdu online check-in = odbavení online. 🙂 Některé nízkonákladové společnosti mají odbavení přímo na letišti zpoplatněné a je proto nutné se odbavit online. Ryanair je potom právě jednou z nich. Odbavíte se online přímo zde -> https://www.ryanair.com/cz/cs/check-in (lze ho provést 48 – 2 hodiny před odletem) a následně obdržíte palubenky. Těmi se buď v elektronické podobě (na mobilu) anebo v tištěné posléze prokáže na letišti.

Pokud cestujete jen s příručním zavazadlem, tak na letišti můžete směřovat skrze security rovnou k bráně svého letu. 🙂

Tak hlavně prima zážitek a klidný let.

Tonda

Lukáš

Dobrý den, objednal jsem si u Ryanu letenku do Kodane, ale dal jsem prihlaseni pres FB a tam mam stary email, kam mi prisly asi vsechny dokumenty. Heslo si od emailu samozrejme pamatuji, vim je to obrovska chyba, da se nejakou resit? Dekuji za odpoved. 🙂

Lukáš

*nepamatuji

Lukáš

Ano to uz jsem ucinil ale potvrzeni o rezervaci mi opetovne neprijde, letim podruhe v zivote tak se bojim, ale mel by na letisti stacit palubni listek a obcansky prukaz ze? Let potvrzeny mam, to jsem si nasel v applikaci na mem ucte. Jinak diky moc za odpoved.

GeorGo

Jojo, stačí jen palubenka + k tomu průkaz totožnosti. 😉

Eliška

Dobrý den,
Mám koupenou letenku, přišel mi normálně potvrzovací email s číslem rezervace, takže je nejspíš vše v pořádku. Jen mám dotaz, přijde mi nějaký off s letenkama? Jestli ano, tak kdy přibližně? Nebo jen stačí pak někde nahlásit ten kód? Respektive mi jde o to, jaké ke mně dostane fyzická podoba letenek, jestli chápete. Děkuji moc, návod super 🙂

GeorGo

Dobrý den Eliško, nic jiného ofiko nepřijde. Jestli dorazil rezervační kód, u Ryanairu je to to hlavní. 😉 Nezapomeňte se pak mezi 48h a 3h před odletem odbavit on-line na stránce https://www.ryanair.com/cz/cs/check-in – tam pak dostanete palubenky, které si vytisknete (nebo zobrazíte v aplikaci Ryanair na mobilu) a s tím vás pak pustí do letadla.

Za odbavení na letišti by vám pak za to naúčtovali tučné poplatky.

Jirka

GeorGo

Ještě tedy kosmetická oprava – on-line check-in je možný až 2 hodiny před odletem (předtím jsem psal 3 :-). 2 je správně.

Jana

Ahoj, objednala jsem si letenky do Londýna, ale na mail mi přišly jen informace o letu – čekala jsem nějaké e-letenky 🙂
Příjde mi ještě něco, co pak předložíme na letišti???
Děkuji Jana 🙂

GeorGo

Dobrý večer Jani,

jestli dorazil rezervační kód, tak to je potvrzení elektronické letenky u low-costů, nic jiného nedorazí. 🙂

Jirka

Jana

jj, rezervační kód tam je uveden 😀 tak moc děkuji!!! už jsem klidnější – koupila jsem to takto poprvé, ale příště už budu profík 😀
Tak můžu jít v klidu objednat hotel 😉 Díky

Jana

Štěpáne díky za ten check – in, to by mě vážně vůbec nenapadlo :O Ještě teď řeším dilema že přílet je na Stansted, jak můžu třeba předem zjistit jakým spojem se dostanu do Londýna na adresu kde zabookuji ubytko? Byla bych 100% klidnější, kdybych měla vyhledaný spoj předem a nemusela se bát, že se třeba z letiště vůbec nedostanu, přiletíme 22:30.

karel

Ahoj Jano,
co se týká té lokální dopravy nejen z letiště, doporučuji zkusit aplikaci Moovit. Moc mě pomohla všude po Evropě.
Funguje i u nás, prostě univerzální.
Karel

Martin

Ahoj,
velmi přínosné, bohužel mě kurz odbrbal, Nevěděl jsem jak to narovnat. Teď už si dám pozor

Lída

Výborný článek

Ludva

Dobrý večer,
mám takový problém ohledně platby. Kupoval jsem letenky z Prahy do Malagy (i zpáteční). Platbu jsem provedl přes debetní kartu. Poté mi přišel email s letenkami a že byla odečtena částka 11 544. Po měsíci koukám do výpisu účtu a bylo mi strhnuto 12 588. To samé se mi stalo, když jsem přikupoval zavazadlo. Odečtená částka s účtu byla vetší o cca 200 než nabízeli.
Může v tom hrát rozdíl kurz Eura? V článku píšete, že se to jen týká odletů mimo ČR. Dá se s tím ještě něco dělat? Ryanair komunikuje jen přes chat v cizím jazyce.
Děkuji

Ludva

Děkuji za odpověď,
Kartu mám debetní od České spořitelny. Při placení jsem jsi nevšiml, že by se mi změnila cena. Jen z výpisu účtu jsi strhli víc, než poslali cenu letenky. Má smysl jim psát nebo se tím už nedá nic dělat. Dekuji

Leonides

Ahoj, dovedes mi poradit, jak nejlepe ( a nejlevneni ) objednat letenky pro celou rodinu? Leteli bychom dva dospeli a dve deti (7 +1,5 roku). S sebou bychom meli jedno velke odbavene zavazadlo ( klasicky velky kufr cca 20kg rozmer cca 90x80x40 cm) a nejake prirucni zavazadlo a kocarek (golfky). Sedet dohromady neni podminkou (nutnost ale dospeli a dite u sebe).
Mam to objednavat na 2x (dospeli+dite, dospeli+dite) s tim, ze jedna skupinka poleti nalehko a druha bude mit odbavene zavadlo? Golfky vzit na palubu?
Diky.L

David

Dotaz k prirucnimu zavazadlu dle nových podmínek v nejnižší ceně: akceptují 20l batoh? Obvykle (naplněný) přesahuje povolené rozměry 40x25x20, ale zase nemá kolečka (ty asi nejvíce zamestance dráždí) a v pohodě se vejde pod sedadlo. Nějaké zkušenosti teď nově po úpravě pravidel?

Antonin

Ahoj Davide,

záleží na rozměrech batohu neb důležitý není objem, ale právě rozměry. V základní ceně letenky máš vždy nárok jen na malé příruční zavazadlo, které by se mělo vejít pod sedačku před Tebou a nemělo by překročit rozměry 40 x 25 x 20 cm.

Osobní zkušenost hovoří tak, že pokud nebudeš mít batoh narvaný k prasknutí, tak žádný problém nenastane (ikdyž nějaký ten cm překročíš). Je to právě opatření zaměřené zejména na „kufříkáře“, na které bývá personál vždy více vysazený…

Tonda

Lenka

Ahoj,
Já jsem letěla s kufrem trochu větším. Tři lety si mě ani nevšimli, při čtvrtém nástupu do letadla (v Portu) mě vyzvali, abych dala kufr do „sizeru“, vešel se, ale přesahovala kolečka. Chtěli zaplatit 50E a kufrby bez problémů vzali. Podívala jsem se do obchůdku naproti a za 50E měli úžasný výběr nových kufrů a ve správné velikosti. Takhle ráda jsem si už dávno nezanakupovala! 😁

Monika Kaličinská

Bookla.jsem si letenku, ale mám jen emergency passport, protože mi ukradli OP na který jsem letěla. Letím z Barcelony do Vídně. Pustí mě na tento emergency passport? Díky moc

Antonin

Dobrý den, Moniko,

emergency passport je stále doklad totožnosti nahrazující ten zcizený, tudíž bych ho považoval za legitimní průkaz a ničeho se neobával. 🙂

Tonda

lucy

dobrý den, v návodu bych vysvětlila princip priority boardingu, nepřeskakovala bych ho – v různých cestovatelských fórech na to lidi opakovaně a neustále ptají…

Antonin

Dobrý den, Lucy,

díky za super podnět na vylepšení článku. 🙂 Zkusíme se na to zaměřit a článek doplnit…

Tonda

Šárka

Díky, díky. Tenhle návod jsem potřebovala.

Antonin

Super! Tak snad pomohl. 🙂

Karolína

Dobrý den, teď jsem si všimla, že mám u jména na konci „á“ – je to velký problém? Děkuji za odpověď. 🙂

Antonin

Dobrý den, Karolíno,

není to vůbec problém, nemá smysl se tím trápit. Zrovna Ryanair diakritiku nijak neřeší. 🙂

Tonda

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)