easyJet – zdarma již jen malé příruční zavazadlo
11.2.2021

easyJet – zdarma již jen malé příruční zavazadlo

Britská letecká společnost easyJet následuje své největší konkurenty, nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air, a zmenšila rozměry palubního zavazadla zdarma. Nová zavazadlová politika dopravce začala platit včera, tj. 10. února 2021. V základní ceně každé letenky je nově již jen malé příruční zavazadlo s maximálními rozměry 45 × 36 × 20 cm.

Nové podmínky

Nové podmínky, platné od 10. února 2021, jsou z pohledu rozměrů povolených zavazadel inverzní vůči dřívější politice. Základní letenka obsahuje povolený bezplatný transport pouze malého příručního zavazadla (max. rozměry 45 × 36 × 20 cm). Cestující s připlaceným seatingem na „lepší místa“ (+majitelé flexibilních letenek a členové věrnostního programu easyJet Plus) získají možnost přepravy i druhého příručního zavazadla zdarma. Jeho povolené rozměry budou ovšem větší než dříve, a to 56 × 45 × 25 cm.

Podívejte se na kompletní zavazadlovou politiku aerolinky easyJet.

easyJet – zdarma již jen malé příruční zavazadlo
Nové rozměry příručního zavazadla

Kam se dá letět s easyJetem

Britský dopravce pod vlivem aktuální epidemiologické situace a cestovních restrikcí proškrtal svůj letový řád a z pražského letiště v současné době nenabízí žádné lety. V dobách dřívějších (snad i budoucích) mohli cestovatelé využít linky z Prahy do Amsterdamu, Basileje, Bristolu, Edinburghu, Londýna (Gatwick), Londýna (Luton), Manchesteru, Milána, Neapole a Ženevy. Rezervační systém dopravce s nimi počítá znovu od letního letového řádu (konec března), ovšem reálné spuštění bude záležet na vývoji situace…

Na základě aktuální využitelnosti linek easyJetu se naše zraky zaměří na nové berlínské letiště. Odtamtud aerolinka stále a pravidelně provozuje linky do populárního egyptského letoviska Hurghada či na na neméně oblíbený ostrov Madeira.

Ztráta konkurenční výhody

Dřívější štědrá zavazadlová politika, kdy v základní ceně letenky bylo obsaženo velké příruční zavazadlo s rozměry až 56 × 45 × 25 cm a neomezenou hmotností, byla hlavní konkurenční výhodou britské aerolinky. Mnoho cestovatelé „oranžová letadla“ preferovala na úkor „bílo-modrých“ (Ryanair) či „růžových“ (Wizz Air) právě kvůli velkému příručnímu zavazadlu zdarma. A to navzdory skutečnosti, že samotné letenky u easyJetu jsou často dražší než právě u jeho dvou největších zmíněných konkurentů. Po sečtení nákladů za letenku a extra dokoupené větší příruční zavazadlo již ale easyJet často vycházel z pohledu cestovatelů finančně zajímavěji.

Mezi námi, lovci levných letenek ze Zaletsi.cz, byl easyJet právě díky své zavazadlové politice nejoblíbenější nízkonákladovou aerolinkou. Pokud byla možnost volby, pak jednoznačně vyhrával právě easyJet. Měli jste to nastavené stejně? A co nyní – odkloníte se od britské aerolinky směrem ke konkurenci nebo vám změna příliš nevadí? Napište nám do komentářů.

Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)