easyJet – příruční zavazadlo zdarma bude menší
4.12.2020

easyJet – příruční zavazadlo zdarma bude menší

Britská letecká společnost easyJet následuje své největší konkurenty, nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air, a zmenšuje rozměry palubního zavazadla zdarma. Nová zavazadlová politika dopravce začne platit od 10. února 2021. V základní ceně každé letenky bude nově již jen malé příruční zavazadlo s maximálními rozměry 45 × 36 × 20 cm.

Aktuální podmínky

Momentální si všichni cestující mohou na palubu letadla vzít velké příruční zavazadlo s maximálními rozměry 56 × 45 × 25 cm a neomezenou hmotností. Cestující, kteří si navíc připlatí za místa v přední části letadla či u „exitů“ nad křídly (+majitelé flexibilních letenek a členové věrnostního programu easyJet Plus), získají navíc možnost vzít si na palubu i druhé příruční zavazadlo (max. rozměry 45 × 36 × 20 cm).

easyJet – příruční zavazadlo zdarma bude menší
Aktuální rozměry příručního zavazadla

Nové podmínky

Nové podmínky, platné od 10. února 2021, jsou z pohledu rozměrů povolených zavazadel inverzní vůči současné politice. Základní letenka bude znamenat povolený bezplatný transport pouze malého příručního zavazadla (max. rozměry 45 × 36 × 20 cm). Cestující s připlaceným seatingem na „lepší místa“ (+majitelé flexibilních letenek a členové věrnostního programu easyJet Plus) získají možnost přepravy i druhého příručního zavazadla zdarma. Jeho povolené rozměry budou ovšem větší než nyní, a to 56 × 45 × 25 cm.

Podívejte se na kompletní zavazadlovou politiku aerolinky easyJet.

easyJet – příruční zavazadlo zdarma bude menší
Nové rozměry příručního zavazadla

Ztráta konkurenční výhody

Právě současná štědrá zavazadlová politika byla hlavní konkurenční výhodou britské aerolinky. Mnoho cestovatelé „oranžová letadla“ preferovala na úkor „bílo-modrých“ (Ryanair) či „růžových“ (Wizz Air) právě kvůli velkému příručnímu zavazadlu zdarma. A to navzdory skutečnosti, že samotné letenky u easyJetu jsou často dražší než právě u jeho dvou největších zmíněných konkurentů. Po sečtení nákladů za letenku a extra dokoupené větší příruční zavazadlo již ale easyJet často vycházel z pohledu cestovatelů finančně zajímavěji.

Mezi námi, lovci levných letenek ze Zaletsi.cz, byl easyJet právě díky své zavazadlové politice nejoblíbenější nízkonákladovou aerolinkou. Pokud byla možnost volby, pak jednoznačně vyhrával právě easyJet. Měli jste to nastavené stejně? A co nyní – odkloníte se od britské aerolinky směrem ke konkurenci nebo vám změna příliš nevadí? Napište nám do komentářů.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)