Srí Lanka

Počasí na Srí Lance

Počasí na Srí Lance

Srí Lanka – počasí

Klima na Srí Lance je vlhké a tropické. Průměrné roční teploty se pohybují kolem 28 °C. Nezapomeňte, že Srí Lanka je velmi hornatá země a teploty v horských oblastech mohou být výrazně nižší, než teploty při pobřeží. Klima na Srí Lance ovlivňují každoroční monzuny přinášející vydatné deště. Tyto monzuny jsou ale odlišné na jihu a na severu Cejlonu, a tak je celoročně ta či ona část ostrova slunečná a s ideálními podmínkami k dovolené. Na jihu a na západu země přichází monzuny od května do listopadu, nejvíce prší v říjnu. Hlavní turistickou sezónou v této oblasti je období od prosince do dubna. Podívejte se na grafické zobrazení počasí Kolomba, které právě v této oblasti leží. Na severní a východní část Srí Lanky působí monzuny nejsilněji od října do února. Ideálním termínem k pobytu v této oblasti je květen až září. Je skvělé, že na Srí Lanku se můžete vydat kdykoliv v průběhu roku a vždy najdete místo s krásným počasím!

Počasí na Srí Lance v lednu

V lednu je na Srí Lance nádherně. V jihozápadní části ostrova jsou srážky na svém minimu a sluníčko svítí osm hodin denně. Průměrné denní teploty v Kolombu se pohybují kolem 27 °C a moře má příjemných 28 °C. V severovýchodní části ostrova doznívá efekt monzunu Maha, který přínáší na Cejlon vydatné deště. Leden je ideálním měsícem pro slunění na západním pobřeží a poznávání hornatého vnitrozemí.

Počasí na Srí Lance v únoru

Únor je naprosto skvělým měsícem k návštěvě Srí Lanky. Monzunová sezóna má v únoru pauzu a sluníčko svítí devět hodin denně. Průměrné teploty se drží na 27 °C, často překročí i 31 stupňů. K tomu si přidejte vysokou vlhkost a máte tropy jako z encyklopedie. Teplota moře v oblasti Kolomba je 28 °C – ideální ke šnorchlování, koupání se i k surfingu.

Počasí na Srí Lance v březnu

Nestačí vám navštívit pouze část ostrova? Zaleťte si na Srí Lanku v březnu. V březnu končí monzunová sezóna na severu ostrova a pomalu začíná sezóna dešťů na jihu – je to tedy jedinečné okno, kdy nikde na ostrově neprší příliš. Nezapomeňte si s sebou sbalit jak opalovací krém s vysokým UV faktorem, tak pláštěnku kvůli občasným přeháňkám!

Počasí na Srí Lance v dubnu

Duben je na Srí Lance měsícem s nejvyššími teplotami celého roku. Připravte se na denní maxima více než 32 °C a teplotu moře 30 °C. V dubnu začíná období dešťů v jižní části Srí Lanky, deště ale nejsou tolik vydatné a tak i jižní oblasti stále zvou k návštěvě. Duben doporučujeme pro spojení návštěvy jihu a severu – obě oblasti mají hezké počasí a vám se tak otevře super okno, kdy procestovat celý ostrov během jediné dovolené.

Počasí na Srí Lance v květnu

Květen je v Kolombu nejdeštivějším měsícem roku. Monzun Yala se ukazuje v plné síle nad jihovýchodním Cejlonem. V květnu vám doporučujeme ochutnávat šťavnaté mango a chilli papričky na Jaffně a ponořit se do atmosféry chrámu Nallur Kandaswamy. Květnové teploty vzduchu i moře se pohybují okolo 29 °C.

Počasí na Srí Lance v červnu

V červnu přinese monzun Yala na jihozápadní část Srí Lanky 186 mm deště. Příznivější podmínky očekávejte na severovýchodě ostrova: meditujte v buddhistické svatyni Magul Maha Vihara. V červnu se shodují teploty vzduchu s teplotou moře na 28 °C.

Počasí na Srí Lance v červenci

Průměrné maximum v Kolombu je v červenci 30 °C, výrazně se neochladí ani večer. Teploty klesají pouze k 25 °C v noci, takže ubytování s klimatizací je dobrý nápad. Teplota moře je 28 °C, to je perfektní na plavání, a vlhkost vzduchu je vysoká. 124 mm deště spadá během 11 dní a očekávat můžete 12 hodin denního světla se šesti slunečnými hodinami každý den. UV záření je extrémní, takže používejte opalovací krém. Západ slunce je v 6:30 večer.

Počasí na Srí Lance v srpnu

V srpnu můžete očekávat více deště v jihozápadní části ostrova, sever doporučujeme pro koupání a slunění. Průměrné denní maximum v Kolombu je v srpnu 30 °C. Teplota v noci klesá pouze k 25 °C, takže večer je stále krásně teplo. Teplota moře je 28 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. 116 mm deště spadá během 11 dní a očekávat můžete 12 hodin denního světla se šesti slunečnými hodinami každý den. UV záření je extrémní takže opalovací krém je nezbytný. Nezapomeňte na něj!

Počasí na Srí Lance v září

V září očekávejte na jižní Srí Lance sezónu dešťů – na dovolenou doporučujeme resorty v severní části ostrova. Průměrná denní maxima se v Kolombu pohybují okolo 30 °C s průměrnou denní teplotou 28 °C. Na večery pod palmami vám bude stačit jen tričko a kraťasy. Teplota moře je na 28 °C a vlhkost vzduchu je velmi vysoko. Nezapomeňte si s sebou pláštěnku, protože během 14 dní spadá neskutečných 236 mm deště!

Počasí na Srí Lance v říjnu

Říjen je po květnu nejdeštivějším měsícem roku a průtrže mračen můžete očekávat po celém ostrově. Díky tomu je ale říjen také měsícem levného ubytování a služeb: využijte to! Během 16 deštivých dnů spadá až 371 mm vody. Průměrná denní teplota je na Srí Lance 27 °C s denním maximem 30 °C a minimem 24 °C. Slunce zapadá okolo šesté večer.

Počasí na Srí Lance v listopadu

V listopadu prší na celé Srí Lance. Těšit se ale můžete na 7 hodin sluníčka každý den! Denní teplotní maxima šplhají k 30 °C, průměrné teploty se drží na 27 °C. Moře má příjemných 28 °C naprosto báječných ke koupání. Na co ještě čekáte?

Počasí na Srí Lance v prosinci

V prosinci začíná hlavní turistická sezóna na jihu Cejlonu. Průměrná denní maxima jsou na 30 °C a večery jsou velice příjemné, když noční teploty klesají k 22 °C. Teplota moře je 28°C a vlhkost vzduchu vysoko. Prší deset dní v měsíci, během kterých spadá 166 mm deště. Očekávejte 12 hodin denního světla se sedmi hodinami slunečních paprsků denně. Nezapomeňte si s sebou opalovací krém! Slunce zapadá kolem 6 večer.

Letenky na Srí Lanku hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)