Srí Lanka

Srí Lanka

Srí Lanka je zemí čaje, koření a překvapení. Tento voňavý a usměvavý stát najdete na ostrově Cejlon – Cejlon byl dříve také názvem celého státu a dodnes se občas používá. Hlavním městem Srí Lanky je Šrí Džajavardanapura Kotte a největším městem a komerčním centrem Kolombo. Srí Lanku, přezdívanou slzu Indie, odděluje od její indické sestry Palkova úžina lemovaná korálovými útesy těch nejpestřejších barev. Východně od Srí Lanky leží Bengálský záliv, ostatní její břehy omývá Indický oceán. Cejlonské obyvatelstvo je rozmanité a různorodé, s tím ale přichází i problematické střety. Napětí mezi sinhálskou buddhistickou většinou a tamilskou hinduistickou menšinou v nedávných letech vyústilo v občanskou válku. Od roku 2009 je ale konflikt ukončen a Srí Lanka opět s otevřenou náručí vítá turisty ve své nádherné zemi.

Srí Lanka

Proč letět na dovolenou na Srí Lanku? Na Srí Lance vás okouzlí její přívětivé obyvatelstvo, výborná kuchyně plná ryb a kari koření a také příroda – bohatství chudé země. Hortonské pláně působí jako konec světa, NP Udawalawe se pyšní třpytivými lagunami i divokou zvěří a v NP Yala můžete pozorovat slony, opice i majestátní levharty. Vyfoťte si Lví skálu honosně se vznášející 200 metrů nad zelenou planinou. Meditujte v buddhistických chrámech, síla atmosféry na vás dopadne v mnoha starých ruinách, kde jakoby se zastavil čas. Pro popíjení pravého cejlonského čaje není lepší místo než samotné čajové plantáže. Na čajových plantážích se můžete kochat sběrem lístků a zaposlouchat se do výkladu o výrobě lahodného šálku. A při západu slunce? Skvělou náplní času je relax na pláži při pozorování místních rybářů, kteří tradičními (a neuvěřitelně fotogenickými) metodami loví večeři pro rodinu.

Na co ještě čekáte? Levné letenky na Srí Lanku hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 1. 2024

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)