Z Prahy za polární kruh do norského Tromso
14.8.2023

Z Prahy za polární kruh do norského Tromso

3 546

O této nabídce

Máme pro vás téměř last minute letenky za severní polární kruh! V rezervačním systémech aerolinek spadajících pod Star Alliance (Austrian Airlines a Swiss International Air Lines) máte možnost ulovit levné letenky do norského Tromso s odlety v druhé polovině srpna nebo zkraje září. Zpáteční letenky z Prahy (PRG) do Tromso (TOS) pořídíte za skvělé ceny od 3 546 Kč. Cestou na sever Evropy i zpět vás čeká vždy jeden přestup v Curychu (ZRH) nebo Vídni (VIE). Pozor však na skutečnost, že ve vybraných kombinacích bude nutné na cestě do Norska právě v Curychu nocovat.

Základní tarif „Economy Light“ obsahuje přepravu pouze příručního zavazadla. Pokud plánujete v Norsku stanovat ve volné přírodě nebo spát v kempech, doporučujeme do dvojice / skupiny dokoupit alespoň jeden kus odbaveného zavazadla za 728 Kč (přidáte ho v navazujících krocích rezervace). Případně si rovnou kupte letenky ve vyšším tarifu „Economy Classic“, který odbavené zavazadlo již obsahuje v základní ceně – příplatek je takřka stejný.

Za polární kruh do Norska

Norsko za hranicí polárního kruhu je surové, chladné a nepromíjející. Počasí se tu mění několikrát za den nebo i za hodinu, silný vítr sužuje místní planiny a svahy. O to více oceníte jeho vřelé lidi, výhledy na dechberoucí krajinu a hrnek horké čokolády s tradiční norskou vaflí. Skromné a malebné Tromso obklopené nádhernými fjordy a skalnatými vrcholy po většinu roku pokrytými sněhem neustále slaví různé festivaly a pořádá kulturní akce. Nahlédněte zde do katedrály Ishavskatedralen, která svou moderní architekturou nápadně připomíná slavnou Operu v Sydney, a vyjeďte si lanovkou Fjellheisen za krásnými výhledy nejen na město. Váš pobyt v Tromsu můžete spojit také s návštěvou impozantních Lofot, anebo poznávat méně navštěvované norské vnitrozemí. A v noci pak v zimních měsících pozorovat nádhernou polární záři, v letních měsících zase jiný, neméně působivý přírodní úkaz – půlnoční slunce.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání okolí Tromso i Lofotských ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví Lofot a Vesterálů je propojena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy.

Podmínky pro cestování

Cesta do Norska

Vstup do Norska je již zcela bez omezení, nepotřebujete očkování, test ani formulář. Aktuální opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Norsku“.

Náhled letenky z Prahy do Tromso za 3 546 Kč

Z Prahy za polární kruh do norského Tromso


Bude se hodit

Letiště Curych (ZRH)

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

Austrian Airlines

Swiss International Air Lines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)