Z Prahy do švédského Göteborgu přes květnové státní svátky
12.4.2023

Z Prahy do švédského Göteborgu přes květnové státní svátky

od 727

O této nabídce

Láká-li vás poznávačka Skandinávie, tak vás dnes potěší dopravce Ryanair. Ten nabízí levné zpáteční letenky z Prahy do švédského Göteborgu po celý duben a květen. Ceny letenek začíná na 727 Kč, a to v příkladovém termínu od 26. dubna do 3. května, kdy navíc využijete volného pondělka. K mání jsou i kratší termíny, třeba i na jeden den, kdy můžete vyrazit na prohlídku druhého největšího města Švédska.

V ceně letenky máte jedno příruční zavazadlo o rozměrech 40 × 25 × 20 cm zdarma. Za větší příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 40 × 20 cm si připlatíte od 380 Kč za jeden směr a odbavené zavazadlo do 10 kg vás vyjde od 466 Kč v jednom směru.

Jak se dostat z letiště Göteborg a další informace naleznete v našem zbrusu novém průvodci letištěm Göteborg.

Podmínky pro cestování

Cesty do Švédska

Pro cesty do Švédska nepotřebujete žádné vstupní formuláře, očkování ani testy – cestování je již jako dřív. Pro aktuální informace sledujte naši stránku „Koronavirus ve Švédsku“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Malé město s velkým duchem – to je Göteborg

Göteborg je poměrně malé město ležící na západním pobřeží Švédska v zálivu Kattegat, a i přes své malé rozměry je druhým největším švédským městem. Pro množství anglických a skotských přistěhovalců a jejich vliv na městskou architekturu se Göteborgu občas přezdívá „Malý Londýn“. Co si na něm jistě zamilujete jsou všudypřítomné kanály, dlážděné ulice a romantické parky. Göteborg kombinuje městský ruch, přátelskou atmosféru a přímořský půvab, je městem kultury, nákupů, restaurací světové úrovně a dechberoucí přírody všude kolem.

Navštivte supermoderní budovu operní scény Operan lehce inspirovanou operou v Sydney a shlédněte zde některé z večerních představení. Poté zajděte na skvělou večeři – Göteborg je městem zasvěceným všem milovníkům dobrého jídla a kromě malých, nezávislých podniků zde najdete rovnou sedm restaurací oceněných Michelinskou hvězdou. Na nejvyšší úrovni jsou zde především čerstvě vylovené ryby a mořské plody, které doporučujeme ochutnat v té nejvyšší možné kvalitě ve fine-diningové restauraci Fiskekrogen.

Milovníci alkoholu pak jistě rádi ochutnají místní řemeslná piva a kohokoliv s mlsným jazýčkem zase potěší švédský zvyk pravidelně si dávat fiku – pauzičku na kávu a malou sladkost. Pokud malá sladkost nestačí, zakousněte se do Hagabullen – skořicového šneka o velikosti obědového talíře. Ještě než Göteborg opustíte, zajděte do muzea skandinávského designu Röhssk, k hotelu Eggers a přístavnímu kanálu Hamnkanalen.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Pro poznávání skandinávské přírody se vám rozhodně bude hodit půjčené auto. To si jednoduše rezervujte přes naši autopůjčovnu. Cena zapůjčení menšího auta na den vás vyjde od 768 Kč.

Náhled letenky z Prahy do Göteborgu za 727 Kč
Z Prahy do švédského Göteborgu přes květnové státní svátky

Bude se hodit

Letiště Göteborg (GOT)

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)