Velký přehled letenek na Srí Lanku – z Prahy, Vídně, Berlína
6.10.2021

Velký přehled letenek na Srí Lanku – z Prahy, Vídně, Berlína

od 13 442

O této nabídce

Srí Lanka na začátku října zjednodušila vstupní podmínky pro kompletně očkované cestovatele, kteří již nemusí podstupovat test po příletu do země a čekat na jeho výsledky v hotelové karanténě. Okamžitě po příletu tak můžete vyrazit prozkoumávat krásy celého ostrova. V návaznosti na nejnovější zprávy z jižní Asie jsme dali dohromady přehled aktuálně dostupných letenek na Srí Lanku z Prahy i okolních letišť.

Batůžkáři, kteří si vystačí s příručním zavazadlem, mohou vybírat z nabídky Flydubai (odlety z Prahy) nebo polského LOTu (odlety z Berlína, Vídně i Prahy). Ceny letenek s příručákem se pohybují kolem 13,5 tisíce Kč.

Pokud rádi cestujete „na úrovni“ a hodí se vám i odbavené zavazadlo, doporučujeme mrknout na nabídku prémiových leteckých dopravců v podobě Qatar Airways a Turkish Airlines. Obě aerolinky nabízí zpáteční letenky z Prahy za ceny lehce překračující 15 tisíc Kč.

Podmínky pro cestování

Cesta na Srí Lanku

Od 1. října je pro plně očkované cestovatele zrušena povinnost podstupovat druhý PCR test (40 USD) po příletu na Srí Lanku a nastoupit do hotelové karantény, kde bylo třeba vyčkat do obdržení negativního výsledku.

K cestě na Srí Lanku je třeba disponovat těmito doklady: očkovacím certifikátem (min. 2 týdny po druhé dávce) + negativním PCR testem (ne starší 72 hodin) + zdravotnickým formulářem + mít vyřízené online vízum.

Více informací o cestování na Srí Lanku se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Dillí nebo srílanském turistickém webu.

Návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Srí Lanka, stejně jako většina mimoevropských zemí, spadá do „tmavě červené kategorie“. Výraznou výhodu mají při návratu kompletně očkovaní cestovatelé a osoby, které prodělaly nemoc COVID-19 v uplynulých 6 měsících.

PS: Pokud cestujete ze Srí Lanky přes Dubaj, je třeba disponovat negativním PCR testem (ne starším 72 hodin) v každém případě – nehledě na skutečnost, že jste očkováni.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Proč na Srí Lanku?

Do batohu sbalte hrnek, pár kaček, plavky, klobouk, připravte se, že samota vás na Srí Lance tížit nebude a vyrazte! Ochutnat slavný Cejlonský čaj, prodrbat choboty místním kolosům. Vydrápat se na Adamovu horu – mrknout na jeho stopu a dotknout se nebe! Na pláži Mirissa složit znavené tělo pod palmu a přidat se k 1 % lidí na zeměkouli, kteří kdy spatřili velrybu. Tuktukem nebo vlakem projíždět úchvatnou divočinou! V národním parku Yala zahlédnout plaché levharty. A cestou zpět si do zaprášeného, Srí Lankou vonícího, báglu vhodit alespoň jednoho malého Buddhu na památku a taky pro štěstí!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Vídně do Colomba za 13 442 Kč

Velký přehled letenek na Srí Lanku – z Prahy, Vídně, Berlína

Náhled letenky z Prahy do Colomba za 15 372 Kč s Qatar Airways

Velký přehled letenek na Srí Lanku – z Prahy, Vídně, Berlína


Bude se hodit

Letiště Berlín – Brandenburg (BER)

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

LOT

Qatar Airways

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)