Uzbekistán: Taškent a Samarkand z Prahy i Krakova
23.5.2024

Uzbekistán: Taškent a Samarkand z Prahy i Krakova

11 656

O této nabídce

Další zajímavou destinací, kam nyní pořídíš letenky za fajn cenu, a kterou v repertoáru akcí zas tak často nevidíme, je středoasijský Uzbekistán. Do měst Taškent i Samarkand se podíváš s odletem z Prahy i Krakova na křídlech aerolinky Turkish Airlines. Z hlavního města Česka tě letenky do Samarkandu vyjdou na 11 656 Kč, do severněji ležícího Taškentu pak na 12 656 Kč. Z Polska pořídíš obě města za 12 659 Kč. Akce se vztahuje na odlety od letošního listopadu až do března příštího roku, rozhodně máš z čeho vybírat. Tak navštiv Uzbekistán například v termínu od 15. do 26. listopadu. Po cestě se vždycky připrav na přestup v tureckém Istanbulu (IST).

Další zajímavé destinace v akci turecké aerolinky najdeš na našich akčních letenkách. 

Všechno potřebné si sbalíš do 30 kg odbavených zavazadel, do kabinového zavazadla o rozměrech do 55 × 40 × 23 cm a osobní věci, která se musí vejít pod sedadlo před tebou. Během letů dostaneš teplé občerstvení i alkoholické a nealkoholické nápoje zdarma.

TIP: Míříš-li na odletové letiště vlastním autem, určitě ti přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Prahaprůvodce parkováním na letišti Krakov.

Poznej neprozkoumaný Uzbekistán

Všudypřítomný písek a hliněné stavby, oranžový opar Uzbekistánu. Země teprve nedávno otevřela své hranice, poznávej její perly jako jeden z prvních. Zdobené madrasy, mešity a mausolea ti hned připomenou kulturu natolik odlišnou od té naší. Svolávání z minaretů se mísí s hlasy trhovců nabízející bavlnu a hedvábí. Město Chiva na karavany otroků a barbarskou krutost už jen vzpomíná, line se jím přátelská atmosféra a pohostinnost k návštěvníkům. K snídani se podává čaj slazený domácími povidly, celý den voní ulicemi lahodné pokrmy. Hrby velbloudů odpočívají ve stínu a krásné dívky mezi nimi vykračují v pestrobarevných šatech. Uzbekistán sice vzkvétá, v jeho nekončících pouštích ale něco umírá – Aralské jezero nebo také Aralské moře, jehož voda byla po staletí využívána pro pěstování bavlny, uzbeckého bílého zlata. Na jeho místě teď už jen smutně leží hřbitov rybářských lodí, a třpytivé krystalky soli se třepotají vzduchem, zdobíc oranžovou prázdnotu…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžeš jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříš náš web, ale cena pro tebe zůstane stejná) či AirBnB. Pokud tvoje cesta není v nejbližších týdnech, raději ti doporučíme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Podmínky pro cestování

Cesta do Uzbekistánu

Uzbekistán má své dveře turistům otevřené a vystačíš si pouze s platným pasem. Více informací najdeš v našem průvodci.

Náhled letenky z Prahy do Samarkandu za 11 656 Kč
Uzbekistán: Taškent a Samarkand z Prahy i Krakova

Bude se hodit

Letiště Istanbul (IST)

Letiště Praha (PRG)

Letiště Samarkand (SKD)

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)