Řecko: červnové Athény z Vídně
21.4.2021

Řecko: červnové Athény z Vídně

517

O této nabídce

Na začátku tohoto týdne Řecko zrušilo povinnou karanténu po příjezdu do země a pomalu se chystá na zahájení letní turistické sezony. S návštěvou Řecka ovšem nemusíte otálet až do prázdninových měsíců. Vyrazit objevovat krásné Athény můžete díky obnoveným leteckým linkám již během května nebo června. Vzhledem k oficiálnímu datu začátku sezony, které je stanoveno na 14. května, bychom však vybírali spíše z červnových termínů. Nejlevnější letenky do Athén pořídíte při odletu z nedaleké Vídně. Vybírat lze z nabídky jak Wizz Airu, tak Ryanairu – my radíme využít spíše druhou volbu. Nejenže na nejlevnější letenky dosáhnou všichni cestovatelé (není třeba členství ve věrnostním programu dopravce), ale letenky lze také v případě komplikací jednoduše změnit (viz níže). Nejlevnější červnové letenky na trase Vídeň – Athény pořídíte za 517 Kč.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. června 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Athény nabídnou mnoho

Historie, sport, kultura, umění, gastronomie a relax – tohle všechno jsou Athény. Vyškrábejte se na Akropoli a pořádně se rozhlédněte. Už nikdy nebude slavné řecké historii blíž, než právě zde. Proběhněte se po Panathénském stadionu, jako tu běhali atleti při I. mezinárodních letních olympijských hrách v roce 1896. Nenechte si ujít návštěvu Archeologického muzea a jeho slavných vykopávek. Posaďte se do hlediště Dionýsova divadla, prvního kamenného divadla na světě. Ve čtvrti Monastiraki v některé z taveren obohaťte své zážitky o dokonalou řeckou kuchyni. A nakonec se s plným břichem a hlavou plnou nových zkušeností nechte metrem odvézt za město a plácněte sebou na pláž.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 × 25 × 20 cm
 • Dostupnost: červen
 • Příkladové termíny:
  • 4. – 7. 6. za 645 Kč
  • 7. – 14. 6. za 517 Kč
  • 9. – 16. 6. za 561 Kč
  • 14. – 21. 6. za 517 Kč
  • 16. – 21. 6. za 561 Kč
  • 20. – 25. 6. za 517 Kč
  • 20. – 27. 6. za 561 Kč
  • 23. – 30. 6. za 561 Kč

Podmínky pro cestování

Řecko nově po přijíždějících cestovatelích z ČR požaduje negativní PCR test na COVID-19 (ne starší 72 hodin). Tato povinnosti se nevztahuje na děti mladší 5 let. Výjimku mají také osoby s dokladem o vakcinaci proti nemoci COVID-19. Dále musí všichni přijíždějící vyplnit tento registrační formulář.  Aktuální podmínky vstupu sledujte na stránkách Velvyslanectví ČR v Athénách.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Řecko se nyní nachází v červené kategorii, ovšem do termínu vaší cesty se může jeho postavení několikrát změnit – doufejme, že případně jen k lepšímu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou v Athénách či kdekoliv jinde v Řecku se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Budete-li si chtít zpestřit pobyt v řecké metropoli výletem po poloostrově Attika či se vydat do dalších koutů Řecka, tak si určitě půjčte vlastní auťák. Sesumírovanou nabídku osvědčených autopůjčoven hledejte pod jednou střechu u nás.

Náhled letenky z Vídně do Athén za 517 Kč

Řecko: červnové Athény z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)