Řecko zruší povinnou karanténu po příjezdu
15.4.2021

Řecko zruší povinnou karanténu po příjezdu

Řecko dle nejnovějších informací zruší povinnou karanténu pro všechny přijíždějící již příští týden! Pro vstup na území Řecka bude nově potřeba PCR test s negativním výsledkem ne starší 72 hodin nebo doklad o obdržení dvou dávek vakcíny proti nemoci COVID-19. I nadále je ovšem třeba počítat s místními opatřeními, která by měla definitivně padnout do poloviny máje. Oficiální datum startu turistické sezony je momentálně stanoveno na 14. května. 

Koho se nové opatření týká?

Nová pravidla, která vstoupí v platnost během příštího týdne, se týkají cestujících ze zemí Evropské unie a dalších pěti zemí. Seznam sedmadvaceti zemí z EU bude rozšířen ještě o občany Izraele, Spojených arabských emirátů, Spojených států amerických, Srbska a Velké Británie.

Vstupní opatření

Nová pravidla

Nová pravidla, platná od následujícího týdne, upravují podmínky vstupu velmi výrazně. Padne povinnost podstupovat karanténu a cestovatelům bude stačit PCR test s negativním výsledkem (ne starší 72 hodin) + vyplněný registrační formulář. Zproštěni těchto podmínek budou cestovatelé, kteří doloží, že již obdrželi dvě dávky vakcíny proti nemoci COVID-19.

Dřívější pravidla

V současné době jsou všichni cestující do Řecka povinni na řecké hranici předložit PCR test na COVID-19 s negativním výsledkem, který nesmí být starší 72 hodin od odběru vzorku. Tato povinnost se nevztahuje na děti mladší 10 let. Všichni přijíždějící starší 18 let musí také nejpozději 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit tento registrační formulář (spolucestující děti se vpisují do formuláře jednoho z rodičů). Po příjezdu do Řecka je nutné setrvat v karanténě na místě udaném v registračním formuláři po dobu 7 dní. Cestující ze všech destinací mohou být také po příletu do Řecka podrobeni namátkovým kontrolním testům na COVID-19.

Vstupní místa na území Řecka

V prvotní fázi otevírání země pro turisty bude umožněn příjezd cestovatelům za výše uvedených podmínek skrze následující letiště:

  • Athény
  • Heraklion
  • Chania
  • Korfu
  • Kos
  • Mykonos
  • Rhodos
  • Santorini
  • Soluň

Nová nařízení se prozatím netýká přechodu pozemních hranic.

Letenky do Řecka

Přímé spojení z Prahy do Řecka bude v letní sezoně provozovat hned několik dopravců. Řecký národní dopravce, Aegean Airlines, plánuje obnovit pravidelné lety na lince z Prahy do Athén od 9. května. Nová linka z Prahy na Krétu do Heraklionu by měla být obsluhována od 3. června. V květnu začne do mnoha destinací v Řecku létat také tuzemský dopravce Smartwings. Lowcostový dopravce Ryanair bude od 2. června létat na Rhodos a od 6. června také na Korfu.

Z Vídně začne Ryanair provoz na vybraných linkách směřujících do Řecka obnovovat již od května, zatímco Wizz Air se k němu na většině svých linek přidá během června (výjimkou budou Athény, kam začne létat již 3. května).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)