Portugalsko: červnové Faro z Vídně
17.5.2021

Portugalsko: červnové Faro z Vídně

636

O této nabídce

Portugalsko oficiálně rozvolnilo příjezdové restrikce, díky čemuž již není třeba dokládat důvod cesty na jeho území. Definitivně se tak otevřely dveře pro plánování letní dovolené na západě Pyrenejského poloostrova. Vyberte si za svůj cíl jižní region Algarve a zaleťte si z Vídně do města Faro. Zpáteční letenky pořídíte v nabídce Ryanairu i Wizz Airu, přičemž ty nejlevnější v červnových termínech na trase Vídeň – Faro vycházejí na 636 Kč. Letenky irského dopravce mají cenu stejnou pro všechny cestovatele bez rozdílu a také umožňují bezplatnou změnu data (platí pro rezervace provedené do konce června). Konkurenční maďarský dopravce zase nabízí nižší cenu – byť na nejatraktivnější letenky dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak má jeho nákup význam.

Podmínky pro cestování

Do cesty do Portugalsko již nejsou omezeny pouze na nezbytné důvody a vydat se na jih Evropy můžete i za turistikou. Pro vstup na území Portugalska vystačíte s negativním PCR testem (ne starším 72 hodin) a vyplněným registračním formulářem. Více informací naleznete na webu VisitPortugal a stránkách Velvyslanectví ČR v Lisabonu.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Portugalsko se v současné době řadí mezi evropské premianty a nalézá se v oranžové kategorii. Aktuálně by tak pro návrat stačil negativní antigenní test (ne starší 24 hodin) a vyplněný příjezdový formulář. Jeho pozice se ovšem do letních měsíců může ještě změnit – semafor je aktualizován na týdenní bázi. Pokud jste již naočkováni (alespoň 22 dní po první dávce) nebo jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 90 dnech, není pro návrat potřeba žádný test.

Lákavé Algarve

Okrově tónované útesy se táhnou touhle Floridou evropského kontinentu a nekonečné pláže svádějí ke koupeli a surfování. Přičichněte k závanu soli, vůni čerstvých ryb a žáru tropů na úplném jihu Portugalska. Kochejte se romantickými výklenky strmého pobřeží a přesvědčte se na vlastní oči o kráse jeskyně Benagil – jedné z nejpůsobivějších přírodních katedrál světa. Magické a milované Algarve je pokropené hradními zříceninami a město Lagos si žije vlastním, snovým životem. Na Ilha Deserta – opuštěném ostrově nedaleko města Faro stojí restaurace Estaminé, o které se nejspíš v žádném průvodci nedočtete. Podle nás tam ale prostě musíte povečeřet “arroz de amêijoas”, naprosto grandiózní chuťový zážitek.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair nebo Wizz Air
 • Zavazadla:
  • Ryanair: příruční zavazadlo s limitem 40 × 25 × 20 cm
  • Wizz Air: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: červen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 5. – 12. 6. za 860 Kč s Ryanairem
  • 12. – 19. 6. za 1 323 Kč s Ryanairem
  • 15. – 22. 6. za 636 Kč (bez WDC za 1 145 Kč) s Wizz Airem
  • 22. – 29. 6. za 636 Kč (bez WDC za 1 145 Kč) s Wizz Airem
  • 29. 6. – 6. 7. za 1 018 Kč (bez WDC za 1 399 Kč) s Wizz Airem

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo ve Faru nebo kdekoliv jinde v regionu Algarve se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

V jižním Portugalsku se vlastní kára bohatě vyplatí. Nabídku dostupných auťáků naleznete pěkně sesumírovanou v naší autopůjčovně. 

Náhled letenky z Vídně do Fara za 636 Kč

Portugalsko: červnové Faro z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Ryanair

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)