Pescara – k italskému Jadranu z Prahy
6.5.2021

Pescara – k italskému Jadranu z Prahy

718

O této nabídce

V Itálii se začínají uvolňovat opatření a poslední zprávy hovoří o zjednodušení podmínek vstupu od poloviny května, kdy by Itálie ráda zavedla vlastní formu „zeleného pasu“. Zatím nebyly specifikovány přesné podmínky jeho získání, ale dá se očekávat výběr z očkovacího certifikátu / negativního testu / dokladu o prodělané nemoci COVID-19 v poslední době. V minulém týdnu jsem poukazovali na levné letenky do Říma nebo Benátek. Dnešní tip míří na pobřeží Jadranu, do města Pescara. Levné letenky z Prahy do Pescary pořídíte u Ryanairu za 718 Kč v červnových termínech. Jste-li ale směrem k začátku letní sezony v červnu skeptičtí, nabízí se vyrazit do provincie Abruzzo až během letních prázdnin, kdy je cena letenek do Pescary jen nepatrně vyšší.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. června 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Pescara a provincie Abruzzo

Italská Pescara ráda intrikuje a tvoří dojem, že není ničím víc než dovolenkovou destinací, kde pláže a pár barů a restaurací jsou to jediné, co turistům může nabídnout. Nelze být dál od pravdy! Rovina lemující pobřeží Jaderského moře se prudce láme do Apeninského pohoří, na obzoru se rodí dramatická scenérie. Zvrásněná krajina je posetá autentickými vesničkami, kde se už dávno zastavil čas. Ticho protíná jen zvonění kostelů a hlasy Italů, dokazujících svůj temperament. Navštivte přírodní rezervace Parco Nazionale d´Abruzzo Lazio e Molise, Parco Nazionale della Maiella a Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga, nebudete litovat. Procházky střídejte s vodními radovánkami a lahodným italským jídlem, budete v dobrém vzpomínat.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: červen říjen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 4. – 11. 6. za 718 Kč
  • 11. – 18. 6. za 718 Kč
  • 28. 6. – 5. 7. za 1 118 Kč
  • 9. – 16. 7. za 1 098 Kč
  • 23. – 30. 7. za 898 Kč
  • 13. – 20. 8. za 1 298 Kč

Podmínky pro cestování

Česká republika spadá z pohledu Itálie do tamější „kategorie C“, což v současné chvíli znamená povinnost předložit před cestou negativní PCR či antigenní test ne starší 48 hodin – provedený výtěrem (povinná 5denní karanténa po příjezdu ukončená dalším testem by měla být zrušena v polovině května). Všichni přijíždějící musí také vyplnit toto čestné prohlášení. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě. 

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Itálie se v současné době nalézá v červené kategorii. Její pozice se ovšem do letních měsíců pravděpodobně nejednou změní – doufejme, že jen k lepšímu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Pescaře nebo jejím okolí se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Rozhodně vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Ideálním dopravním prostředkem pro poznávání krás provincie Abruzzo je vlastní auťák. Mrkněte se proto do naší autopůjčovny na dostupné možnosti a nenechte nic náhodě. Jenom ty ceny nejnižší…

Náhled letenky z Prahy do Pescary za 718 Kč

Pescara – k italskému Jadranu z Prahy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)