Z Prahy do Benátek na začátku léta nebo o letních prázdninách
29.4.2021

Z Prahy do Benátek na začátku léta nebo o letních prázdninách

518

O této nabídce

V Itálii se sice začínají uvolňovat opatření, otevírají zahrádky restaurací, obchody či muzea, ale restrikce komplikující příjezd zahraničních turistů byly prodlouženy do poloviny května. Přesto ohledně potenciálních cest do Itálie již na začátku léta zůstáváme optimističtí. Nákup letenek z Prahy do Benátek doslova za pár stovek nepovažujeme za příliš velký risk. A to díky nízké ceně a také možnosti případně letenky přebookovat (až týden před původním datem odletu). Na křídlech Ryanairu se můžete do Benátek (resp. na sekundární letiště Treviso) vydat v červnu i během letních prázdnin, přičemž ceny zpáteční letenek z Prahy začínají na 518 Kč. A záleží jen na vás, zdali k výletu zvolíte prodloužený víkend od pátku do pondělí nebo v Benátkách a jejich okolí zůstanete déle.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. června 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Romantické Benátky

Ach ty romantické Benátky! Poseté historickými paláci, protkané kanály a po třpytivé hladině jejich vod klouzají typické gondoly. Benátské kouzlo vás svádí už jen při pomyšlení na to město, ale jakmile tam poprvé vkročíte, stejně neuvěříte vlastním očím. Zapomeňte na cokoli co má kola, malebnými uličkami se procházejte pěšky nebo plujte na palubě gondoly či vaporetta. Navštivte náměstí svatého Marka, žasněte nad jeho bazilikou a slavnou věží Torre dell’Orologio. Vyjděte na téměř stometrovou Campanile a nechte se omámit výhledem nad taškami střech. Zvlášť působivý je v době, kdy slunce jde spát a město se celé rozzáří díky spoustě lamp.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: červen – srpen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 11. – 14. 6. za 880 Kč (prodloužený víkend)
  • 14. – 21. 6. za 518 Kč
  • 21. – 28. 6. za 518 Kč
  • 25. – 28. 6. za 986 Kč (prodloužený víkend)
  • 2. – 7. 7. za 1 458 Kč (prodloužený víkend vč. státních svátků)
  • 23. – 26. 7. za 898 Kč (prodloužený víkend)
  • 30. 7. – 4. 8. za 946 Kč

Podmínky pro cestování

Česká republika spadá z pohledu Itálie do tamější „kategorie C“, což v současné chvíli znamená povinnost předložit před cestou negativní PCR či antigenní test ne starší 48 hodin – provedený výtěrem (povinná 5denní karanténa po příjezdu ukončená dalším testem snad bude během května zrušena). Všichni přijíždějící musí také vyplnit toto čestné prohlášení. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě. 

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Itálie se v současné době nalézá v červené kategorii. Její pozice se ovšem do letních měsíců pravděpodobně nejednou změní – doufejme, že jen k lepšímu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Benátkách nebo jejich okolí se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Rozhodně vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Prahy do Benátek za 518 Kč

Z Prahy do Benátek na začátku léta nebo o letních prázdninách


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)