Itálie: z Prahy do Říma během letních měsíců
28.4.2021

Itálie: z Prahy do Říma během letních měsíců

798

O této nabídce

V Itálii se pomalu začínají uvolňovat opatření. Otevírají se zahrádky restaurací, obchody nebo muzea. To je rozhodně pozitivní signál směrem k létu a blížící se turistické sezoně. Obnovení přímého leteckého spojení z Prahy do Říma v podání Ryanairu je naplánováno na druhou polovinu května. Toto datum se ještě teoreticky může změnit, ale červnové termíny už jsou dle našeho názoru jistotou. Využijte proto levné letenky z Prahy do Říma v letních měsících, jejichž ceny začínají na 798 Kč. A kdyby vám plány zkřížila nějaká nahodilá událost, jednoduše letenky přebookujete na pozdější termín.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. června 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Vzhůru do Říma

Všechny cesty vedou do Říma a tak by tam alespoň jednou za život měla vést i ta vaše! Vůně jeho jídla se line do dálek a i víno tam z nějakého důvodu chutná lépe, než kdekoliv jinde. A pak ta omračující historie, neskutečné umělecké bohatství a otevřenost Italů, kouzlo malebných uliček a pohled na dechberoucí Koloseum. To všechno a ještě mnohem víc dělá Řím Římem. Navštivte Forum Romanum, někdejší centrum náboženství, obchodu i politiky a kochejte se skvostnou fontánou Di Trevi. Nezapomeňte ani na Vatikán a staňte v úžasu nad baziliku svatého Petra, odkud se hlásá “Habemus Papam” – “Máme papeže”.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: červen – srpen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 6. – 13. 6. za 798 Kč
  • 13. – 18. 6. za 798 Kč
  • 20. – 28. 6. za 798 Kč
  • 7. – 12. 7. za 1 206 Kč
  • 14. – 21. 7. za 898 Kč
  • 20. – 28. 7. za 1 031 Kč
  • 10. – 16. 8. za 1 229 Kč

Podmínky pro cestování

Česká republika spadá z pohledu Itálie do tamější „kategorie C“, což v praxi znamená povinnost předložit před cestou negativní PCR či antigenní test ne starší 48 hodin – provedený výtěrem (povinná 5denní karanténa po příjezdu ukončená dalším testem snad bude během května zrušena). Všichni přijíždějící musí také vyplnit toto čestné prohlášení. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě. 

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Itálie se v současné době nalézá v červené kategorii. Její pozice se ovšem do letních měsíců pravděpodobně nejednou změní – doufejme, že jen k lepšímu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Římě i jeho okolí se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Prahy do Říma za 798 Kč

Itálie: z Prahy do Říma během letních měsíců

Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)