Nové linky do Saúdské Arábie: z Vídně do Džiddy a Rijádu
25.8.2022

Nové linky do Saúdské Arábie: z Vídně do Džiddy a Rijádu

2 712

O této nabídce

WOW! Wizz Air to myslí s expanzí do Saúdské Arábie skutečně vážně a oznámil spuštění nových linek do Džiddy a Rijádu. Ty tak nově doplní již dříve oznámené spojení do Dammánu na pobřeží Perského zálivu. Potěšitelnou zprávou je, že do Džiddy i Rijádu se bude létat také z Vídně. V případě obou měst se můžeme těšit na dvě rotace týdně, vždy v sobotu a úterý. S provozem na nových linkách z Vídně se počítá od 13. prosince 2022. Ceny zpátečních letenek z Vídně do Saúdské Arábie aktuálně začínají na 2 712 Kč (za předpokladu vašeho členství ve WDC). Spíše než nákup zpátečních letenek ale doporučujeme zakoupení dvou jednosměrných, díky nimž ušetříte na vnitrostátních přesunech.

Se Saúdskou Arábií máme bohaté zkušenosti. Jirka ji, roce 2019 – tedy krátce po jejím otevření turistům, projel autem (viz jeho cestopisy: Saúdská I, Saúdská II), zatímco Tonda v ní strávil dva týdny na přelomu letošního dubna a května a cestoval stopem + veřejnou dopravou. Jeho zážitky můžete aktuálně sledovat na našem Instagramu. Pokud vás cokoliv k zajímá, stačí se zeptat v komentářích.

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě další cesty s tímto dopravcem a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Podmínky pro cestování

Cesta do Saúdské Arábie

Za účelem cesty do Saúdské Arábie stačí disponovat turistickým vízem (to je vydáváno v balíčku s cestovním pojištěním) – cena balíčku á 540 SAR neboli 3 300 Kč. Detailní podmínky vstupu, užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

 • Rezervujte: snadno přes NÁŠ VYHLEDÁVAČ nebo přímo přes stránky společností Wizz Air
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: prosinec 2022 a dále
 • Příkladové termíny:
  • Vídeň – Džidda
   • 13. – 20. 12. za 2 712 Kč (2 959 Kč bez WDC)
   • 27. 12. – 3. 1. za 2 959 Kč (3 452 Kč bez WDC)
  • Vídeň – Rijád
   • 13. – 20. 12. za 2 712 Kč (2 959 Kč bez WDC)
   • 27. 12. – 3. 1. za 2 959 Kč (3 452 Kč bez WDC)

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Saúdská Arábie je velmi rozlehlá země a při její návštěvě se vám určitě bude hodit vlastní auto. Nenechte nic náhodě a zarezervujte si dopředu svého parťáka na cesty v naší autopůjčovně.

Nevyberete-li si z nabídky velkých světových půjčoven, můžete zkusit ty lokální:  Yelo, Hanco nebo Key.

Náhled letenky z Vídně do Rijádu za 2 712 Kč

Nové linky do Saúdské Arábie: z Vídně do Džiddy a Rijádu


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)