Nová linka Wizz Airu z Prahy do Říma
17.5.2021

Nová linka Wizz Airu z Prahy do Říma

808

O této nabídce

Wizz Air nám v posledních dnech přináší jednu skvělou zprávu za druhou. Minulý týden jsme vás informovali o spuštění nové linky z Prahy na Sicílii do města Catania a následně také o další nové lince z Prahy do Říma na letiště Fiumicino. Její spuštění souvisí s letošní expanzí maďarské letecké společnosti na italském trhu a otevřením nové báze na hlavním římském letišti. Ta se stane již 43. základnou růžové aerolinky a bude se z ní létat na 32 nových linkách do 19 zemích. Zatímco zavedení nové linky bylo oznámeno již minulý týden, letenky se do prodeje dostaly až nyní. A ceny jsou více než sympatické.

Provoz na nové lince z Prahy do Říma bude zahájen v pátek 2. července a trase bude dopravcem operována 4× týdně (pondělí, středa, pátek a neděle). Na nejlevnější ceny letenek tradičně dosáhnou členové Wizz Air Discount Club, kteří mohou ulovit zpáteční letenky z Prahy do Říma během letních prázdnin za 808 Kč.

Letový řád

 • Řím (Fiumicino) – Praha -> 10:00 – 11:55
 • Praha – Řím (Fiumicino) -> 12:30 – 14:25

PS: Levné letenky do Říma nyní můžete nakombinovat díky nabídce Ryanairu (létá na letiště Ciampino) a právě nové lince Wizz Airu. Konkurenční souboj dvou aerolinek = radost a levné letenky pro nás, cestovatele.

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Itálie vám nově postačí pouze negativní test (PCR nebo antigenní) ne starší 48 hodin – pozor, musí být provedený výtěrem. Také je nutné před cestou vyplnit toto čestné prohlášení. Výjimku z povinnosti předložit před cestou negativní test mají děti mladší 2 let. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě. 

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Itálie se v současné době nalézá v červené kategorii. Její pozice se ovšem do letních měsíců pravděpodobně nejednou změní – doufejme, že jen k lepšímu. Pokud jste ale již naočkováni (od první dávky uplynulo alespoň 22 dní) nebo jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 90 dnech, netýká se vás po návratu testování ani karanténa (za předpokladu, že se Itálie nepropadne do „tmavě červené“ kategorie zemí).

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Wizz Air
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: červenec 2021 – květen 2022
 • Příkladové termíny:
  • 2. – 7. 7. za 808 Kč (bez WDC 1 198 Kč)
  • 11.  – 16. 7. za 1 198 Kč (bez WDC 1 718 Kč)
  • 18. – 25. 7. za 1 338 Kč (bez WDC 1 858 Kč)
  • 4. – 8. 8. za 1 338 Kč (bez WDC 1 858 Kč)
  • 27. – 30. 8. za 938 Kč (bez WDC 1 458 Kč)

Proč do Říma?

Řím je kolébkou evropské kultury a civilizace, a ještě k tomu tak nádherný a majestátní. Řím prostě nesmí chybět na bucket listu žádného cestovatele. Fontány zdobené krásnými sochami se tam střídají s uměním proslulého Michelangela, co třeba takové fresky Sixtinské kaple! A vlastně celý Vatikán, sídlo papeže, je jako z pohádky. Toulejte se uličkami a nechte se opálit horkým italským sluncem. Zastavte na výborné jídlo, vůně špaget “alla carbonara” sypaných jemňoučkým pecorinem vás nenechá dlouho otálet. A pokud by vás to náhodou v Římě už nebavilo (jakkoliv nemožné nám to připadá), je to jen kousíček do města Tivoli nebo na pláž Lido di Ostia.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou v Římě i kdekoliv jinde v Itálii se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Prahy do Říma za 808 Kč

Nová linka Wizz Airu z Prahy do Říma


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)