Nová linka z Prahy na Sicílii: prázdninová Catania
12.5.2021

Nová linka z Prahy na Sicílii: prázdninová Catania

1 078

O této nabídce

Zbrusu nová linka z Prahy se dnes objevila v rezervačním systému maďarské aerolinky Wizz Air. Ta by měla od 3. července začít pravidelně létat z Prahy na Sicílii do města Catania. Nejlevnější zpáteční letenky pořídíte hned na inaugurační let v termínu prodlouženého víkendu (vč. dvou státních svátků) za parádní cenu 1 078 Kč. Trasa by měla být obsluhována 3× týdně (úterý, čtvrtek a sobota) a většina červencových termínů je dostupná za ceny pohybující kolem 2 tisíc Kč za zpáteční letenku. Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak má jeho nákup význam.

Na východní pobřeží Sicílie bude již od začátku června létat také tuzemský dopravce Smartwings. Ovšem ten nabízí zpáteční letenky do Catanie za 7,5 tisíce Kč.

Letový řád

 • Catania – Praha -> 12:20 – 14:45
 • Praha – Catania -> 15:20 – 17:45

Nová linka z Prahy na Sicílii: prázdninová Catania

Podmínky pro cestování

Česká republika spadá z pohledu Itálie do tamější „kategorie C“. Navíc Sicílie má o trošku přísnější pravidla vstupu než italská pevnina, když uznává pouze negativní výsledky PCR testu provedeného výtěrem (ne staršího 48 hodin). Taktéž je nutné zaregistrovat se na těchto webových stránkách. Momentálně sice v Itálii stále ještě platí povinná karanténa po příjezdu (délka 5 dní a ukončení dalším negativním testem), nicméně tato podmínka bude v polovině května zrušena. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě. 

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Itálie se v současné době nalézá v červené kategorii. Její pozice se ovšem do letních měsíců pravděpodobně nejednou změní – doufejme, že jen k lepšímu.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Wizz Air
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: červenec 2021 – květen 2022
 • Příkladové termíny:
  • 3. – 6. 7. za 1 078 Kč (bez WDC za 1 598 Kč)
  • 8. – 15. 7. za 1 868 Kč (bez WDC za 2 388 Kč)
  • 27. 7. – 3. 8. za 2 138 Kč (bez WDC za 2 658 Kč)
  • 9. – 16. 9. za 1 078 Kč (bez WDC za 1 598 Kč)

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou v městě Catania i kdekoliv jinde na Sicílii se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nezastupitelným parťákem v poznávání Sicílie bude vlastní kára. Mrkněte se na aktuální nabídku do naší autopůjčovny a kára na vás může čekat již po příletu na letiště. Stejně jako v případě ubytka ovšem doporučujeme s rezervací počkat do doby, než se bude váš výlet reálně blížit. Případně rezervovat nabídku se možností zrušení zdarma.

Náhled letenky z Prahy do Catanie za 1 078 Kč

Nová linka z Prahy na Sicílii: prázdninová Catania


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)