Levné letenky na Zanzibar s Turkish Airlines: z Vídně i Prahy
14.1.2021

Levné letenky na Zanzibar s Turkish Airlines: z Vídně i Prahy

12 561

O této nabídce

Nejoblíbenější destinací poslední doby je bezesporu ostrov Zanzibar. Samozřejmě jsme ho nemohli nezařadit do našeho výběru „nejžhavějších destinací roku 2021“. A právě letenky na Zanzibar za velmi solidní ceny nabízí v aktuální akci aerolinky Turkish Airlines. Zpáteční letenky z Vídně na Zanzibar pořídíte za 12 561 Kč, zatímco v případě odletu z Prahy bude cena 14 655 Kč. Velkou devízou turecké aerolinky je jejich zavazadlová politika, kdy vám umožní odbavit rovnou 2 ks velkých zavazadel. Taktéž routing ze střední Evropy na tanzanský ostrov obsahuje pouze jeden pohodlný přestup na letišti v Istanbulu v obou směrech. Termíny současné akce limitují odlety od dubna do prosince letošního roku (minimum termínů je pak o letních prázdninách). Z nabídky letenek bychom si vybrali některý z červnových termínů, neboť v dubnu a květnu na ostrově často prší.

Pokud vás Zanzibar mocně láká a rádi byste letěli dříve, mrkněte se na stále validní nabídku letenek s Qatar Airways. 

Hit letošního roku = Zanzibar

Zanzibar je rájem na zemi. Žárem tropů se táhnou sněhobílé pláže, pod hladinou tyrkysového moře je konturuje pestrý pás korálů. Idylické laguny se s odlivem stávají plytkými jezírky slané vody, vzduchem voní romantika. Indický oceán se hemží životem a láká potápěče k prozkoumání. Ze stromu na strom skáčou přátelské, ale občas i pěkně drzé opice. Sladký nektar květů sají barevní motýli a když se nebe zbarví dorůžova při západu slunce, siluety hřbetních ploutví delfínů hrají na obzoru stínové divadlo. Kýč? Možná. Ale rozhodně stojí za to!

Podmínky pro cestování

Tanzanie dlouhodobě nezveřejňuje statistické údaje týkající se nemoci COVID-19 – ta jakoby v Tanzanii nebyla. To je také jedním z důvodů, proč se země nijak neuzavřela a je i nadále otevřena pro turisty. Těch je ovšem v Tanzanii výrazně méně, než bývá zvykem. Před samotnou cestou není nutné podstupovat test, neboť není tanzanskými autoritami po příletu vyžadován. Tranzit v Istanbulu také není zatížen povinností testu. Jediný test tak budete potřebovat po návratu do České republiky.

Tranzit na letiště / z letiště ve Vídni je stále povolený, absolvovat byste ho ovšem měli bez zastávky. Taktéž byste měli vyplnit tento tranzitní formulář.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na Zanzibaru se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Vzhledem k vysoké poptávce vám v případě volby březnového termínu doporučujeme s rezervací bydla dlouho neotálet. Jistotou dnešní doby je pak zvolení rezervace umožňující bezplatné storno.

Víza

Ostrov Zanzibar je oficiálně součástí Tanzanie. Česká republika bohužel nemá s touto zemí bezvízový styk, a tak víza budete potřebovat. Můžete však zůstat v klidu neboť potřebné razítko do pasu získáte přímo na letišti Kisauni po vyplnění příslušných formulářů a zaplacení poplatku 50 USD.

Náhled letenky z Vídně na Zanzibar za 12 561 Kč

Levné letenky na Zanzibar s Turkish Airlines: z Vídně i Prahy

Náhled letenky z Prahy na Zanzibar za 14 655 Kč

Levné letenky na Zanzibar s Turkish Airlines: z Vídně i Prahy


Bude se hodit

Letiště Istanbul (IST)

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)