5 nejžhavějších destinací roku 2021
12.1.2021

5 nejžhavějších destinací roku 2021

Loni jsme vám doporučili 5 žhavých destinací, kde strávit nezapomenutelnou dovolenou daleko od davů turistů. Letos je svět vzhůru nohama a cestovaní může být obtížné, ale alespoň jednu výhodu to přináší – ticho a klid je i v těch „nejprofláklejších“ destinacích. Můžete si tak vychutnat úžasné pláže a památky i nespoutanou přírodu mít jen sami pro sebe snad ve všech koutech světa. Kam letos na dovolenou? Projděte si náš výběr TOP 5 destinací, kam lze i nyní pohodlně cestovat a strávit nečekanou dovolenou snů!

🇲🇻 Maledivy

Maledivy jsou tropickým rájem relaxu a šnorchlování. Nebo rovnou potápění! Už jste někdy zkusili ponořit hlavu pod hladinu? Barvy podmořského světa Malediv vás naprosto dostanou, a stejně tak i majestátní manty, karety obrovské a žraloci velrybí. Odpočiňte si na bělostných plážích s extra jemným pískem a osvěžte se kokosovou vodou přímo z kokosu. Užijte si opojného klidu na jednom ze stovek opuštěných ostrůvků, na kterých můžete být klidně úplně sami. Maledivy jsou ideální destinací pro všechny, pro rádi spojí koupání v průzračné vodě s poznáváním podmořského světa a dalšími aktivitami jako je windsurfing, wakeboarding, flyboarding…

5 nejžhavějších destinací roku 2021

Pro vstup na území Malediv je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 96 hodin splňujícím požadované náležitosti. Děti do věku 1 roku jsou od této náležitosti osvobozeny. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Otevřené jsou nyní již téměř všechny hotelové resorty, guest houses a live-aboard plavby. Při pobytu na Maledivách se doporučuje setrvat pouze v jednom ubytování. Chcete-li cestovat mezi více lokalitami v rámci Malediv, je nutné požádat o schválení maledivské autority, s tímto se laskavě obraťte na vaše ubytování. Aktuální informace k cestám na Maledivy sledujte na stránkách MZV ČR a maledivského ministerstva cestovního ruchu. Další informace naleznete v brožuře A Safe Heaven for Travellers. Situace na Maledivách je velice uvolněná a turisty nečekají žádné výrazné restrikce.

🇲🇽 Mexiko

Mexické pláže jsou zlatavé a táhnou se snad podél celého pobřeží, do nich se opírá tyrkysové moře. Země Aztéků, Toltéků, Olméků, Mayů a jejich dědictví dává na odiv starodávné ruiny, navštivte úchvatné Palenque anebo Teotihuacán se svou pyramidou Slunce a Měsíce. Prohlédněte si z výšky kaňony Barrancas del Cobre, pohled dolů z vlaku vám podlomí kolena. Stůjte v úžasu před masivními vodopády Cascada de Tamul. Projděte se městem Puebla, kachličkové domy dodávají pocit naprostého venkova. Nasajte atmosféru uliček Oaxacy, vždy vesele slavící všemožné festivaly, kochejte se pestrobarevnými fasádami města Guanajuato. Staňte v úžasu a s respektem před kouřícím vulkánem Popocatépetl, ochutnejte tequilu v Tequile, s pohledem na rozsáhlá pole agáve. Poddejte se Mexiku! Mexiko je ideální destinací pro všechny, kdo rádi jen tak popíjí na pláži a u toho se baví s rodinou nebo přáteli, ale zároveň ocení krátké výlety za kulturními památkami nebo přírodními skvosty.

5 nejžhavějších destinací roku 2021

Pro vstup na území Mexika je nutné se prokázat potvrzením o rezervaci ubytování a vyplnit online vstupní formulář. Negativní test na COVID-19 není vyžadován. Aktuální informace k cestám do Mexika sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Mexika v Praze. Doporučujeme vyhnout se pobytu v Ciudad de México vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci. Při výběru vaší destinace v Mexiku sledujte epidemiologickou mapu a volte destinace označené zelenou nebo žlutou barvou.

🇹🇿 Tanzanie

Za krásami černého kontinentu, za nespoutanou přírodou, za vysokými fíkovníky, vznešenými žirafami, za vší tou dechberoucí nádherou. Objevte Tanzanii a nasbírejte všechny z velké pětky – slona, nosorožce, buvola, lva a levharta skvrnitého, kochejte se jejich střety i symbiózou. Národním parkem Serengeti každoročně táhne nekončící stádo pakoňů, vířící zeminu dusotem kopyt, a národní park Ngorongoro sdružuje zvířata v obřím kráteru vyhaslého vulkánu. Jezero Manyara sám Ernest Hemingway popsal jako to nejkrásnější černého kontinentu. V oblasti Tarangire rostou bájné baobaby a deštnými lesy v Gombe se ozývá volání šimpanzů. Tohle je Afrika! Tanzánie je ideální destinací pro dobrodruhy, kteří touží pro autentickém africkém safari.

5 nejžhavějších destinací roku 2021

Pro vstup na území Tanzanie není nutné v souvislosti s epidemií koronaviru splňovat žádné zvláštní podmínky. Samozřejmostí je splňovat běžné podmínky vstupu. Aktuální informace k cestám do Tanzanie sledujte na webu MZV ČR vládních stránkách Tanzanie. V Tanzanii nejsou zavedena žádná karanténní opatření, hygienická opatření jsou pouze ve formě obecných doporučení. V Tanzanii tak budete moci na chvíli zapomenout na celé koronavirové šílenství.

🇹🇿 Zanzibar

Zanzibar je rájem na zemi. Žárem tropů se táhnou sněhobílé pláže, pod hladinou tyrkysového moře je konturuje pestrý pás korálů. Idylické laguny se s odlivem stávají plytkými jezírky slané vody, vzduchem voní romantika. Indický oceán se hemží životem a láká potápěče k prozkoumání. Ze stromu na strom skáčou přátelské, ale občas i pěkně drzé opice. Sladký nektar květů sají barevní motýli a když se nebe zbarví dorůžova při západu slunce, siluety hřbetních ploutví delfínů hrají na obzoru stínové divadlo. Kýč? Možná. Ale rozhodně stojí za to! Zanzibar je ideální destinací pro všechny, kteří hledají místo pro relax a odpočinek od každodenního stresu.

5 nejžhavějších destinací roku 2021

Zanzibar je souostroví patřící Tanzanii a tak pravidla pro vstup a pobyt na Zanzibaru upravují tanzanská pravidla. Pro vstup na území Zanzibaru není nutné v souvislosti s epidemií koronaviru splňovat žádné zvláštní podmínky. Samozřejmostí je splňovat běžné podmínky vstupu. Aktuální informace k cestám na Zanzibar sledujte na webu MZV ČR vládních stránkách Tanzanie. Na Zanzibaru nejsou zavedena žádná karanténní opatření, hygienická opatření jsou pouze ve formě obecných doporučení. Už víte, kam letos na dovolenou?

TIP❗ Spojte dovolenou v pevninské Tanzanii a na Zanzibaru, užijete si tak dobrodružné safari a relax na pláži během jedné dovolené

🇸🇪 Švédsko

Pozdravit divoké losy a poobědvat masové kuličky s brusinkovým džemem. Přespat v ledovém hotelu, jehož nábytek je každý rok tesán ze zmrzlé vody řeky Torne. Poctivě dodržovat fiku – pauzičku na kávu a tradiční skořicové šneky. Že to zní jako sen? Švédsko je překrásnou zemí a jeho dechberoucí příroda vás nenechá spát. Věděli jste, že 97 % Švédska je neobydlené? Vydejte se do zasněženého Laponska za polárním kruhem a zjistíte, jak dokáže být zima nádherná. Laponsko nabízí bruslení na zamrzlých jezerech, vyhlídkovou jízdu se psím spřežením, lyžování a snad nekonečné běžkařské tratě. Pro ty odvážnější je tu dlouhý trek Kungsleden neboli Královská cesta vedoucí skutečnou divočinou. Během dlouhých zimních nocí vás odmění neskutečná podívaná – polární záře projasňující černou oblohu. Švédsko je ideální destinací pro všechny, kdo spíše než tropy vyhledávají opravdovou zimní pohádku a snesou teploty hluboko pod bodem mrazu, alespoň tedy v zimních měsících.

5 nejžhavějších destinací roku 2021

Pro vstup na území Švédska není nutné v souvislosti s epidemií koronaviru splňovat žádné zvláštní podmínky. Aktuální informace k cestám do Švédska sledujte na webu MZV ČR Krisinformation. Ve Švédsku platí zákaz hromadných akcí nad 50 osob, další hygienická opatření jsou pouze ve formě obecných doporučení. Tak na co ještě čekáte?

Doufáme, že jsme vás inspirovali, kam letos na dovolenou. Nezapomeňte sledovat naše akční letenky, každý den přinášíme nové úlovky!

Napište nám do komentářů, jaké jsou ty nejžhavější destinace pro rok 2021 podle vás! Své cestovatelské zážitky, nejen z těchto zemí, můžete sdílet v naší diskuzi. 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 12. 1. 2021
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)