Populární ostrov Zanzibar z Vídně s Qatar Airways
8.1.2021

Populární ostrov Zanzibar z Vídně s Qatar Airways

13 537

O této nabídce

Jestli lze nějakou destinaci označit za absolutní hit posledních měsíců, pak je to rozhodně ostrov Zanzibar. Ostrov nacházející se nedaleko tanzanských břehů v Indickém oceánu je současným děním kolem nemoci COVID-19 zasažen jen minimálně, což z něj činí velmi vyhledávanou lokalitu pro strávení dovolené. Ceny letenek tomu odpovídají a rostou často až do závratných výšin. Přesto se občas dají ulovit i za pěknou cenu – jako například v rámci našeho dnešního tipu. Zpáteční letenky z Vídně na ostrov Zanzibar pořídíte za 13 537 Kč a poletíte na palubě luxusní aerolinky Qatar Airways. Termíny jsou dostupné od března do června letošního roku a najdete se seřazené v našem kalendáři. Doporučujeme vybírat především z březnových anebo právě až červnových termínů, neboť během dubna a května ostrov skrápí častější deště.

Podmínky pro cestování

Tanzanie dlouhodobě nezveřejňuje statistické údaje týkající se nemoci COVID-19 – ta jakoby v Tanzanii nebyla. To je také jedním z důvodů, proč se země nijak neuzavřela a je i nadále otevřena pro turisty. Těch je ovšem v Tanzanii výrazně méně, než bývá zvykem. Před samotnou cestou není nutné podstupovat test, neboť není tanzanskými autoritami po příletu vyžadován. Tranzit v Dauhá proběhne také hladce bez negativního testu. Jediný test tak budete potřebovat po návratu do České republiky.

Tranzit na letiště / z letiště ve Vídni je stále povolený, absolvovat byste ho ovšem měli bez zastávky. Taktéž byste měli vyplnit tento tranzitní formulář.

Proč je Zanzibar hitem

Zanzibar není jen jedním ostrovem ve vodách Indického oceánu, Zanzibar je celým souostrovím oplývajícím bílými písky pláží, kokosovými palmami a rozmanitou přírodou. Mělké korálové zahrady v lagunách rozkvétají barvami drobných rybiček, na návštěvu připlouvají i želvy a delfíni skákaví. Vzduch nad Zanzibarem voní sladkou vanilkou, skořicí, muškátovým oříškem a štiplavým aromatem hřebíčku. Luxusní hotelové resorty se tu střídají s fascinujícími ruinami dávné historie, kultura a tradice vás ohromí. Zanzibar je zkrátka rájem, ideální dovolenkovou destinací, kde vás nabijí energií paprsky slunce a vlny tyrkysového oceánu ukonejší.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na Zanzibaru se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Vzhledem k vysoké poptávce vám v případě volby březnového termínu doporučujeme s rezervací bydla dlouho neotálet. Jistotou dnešní doby je pak zvolení rezervace umožňující bezplatné storno.

Víza

Ostrov Zanzibar je oficiálně součástí Tanzanie. Česká republika bohužel nemá s touto zemí bezvízový styk, a tak víza budete potřebovat. Můžete však zůstat v klidu neboť potřebné razítko do pasu získáte přímo na letišti Kisauni po vyplnění příslušných formulářů a zaplacení poplatku 50 USD.

Náhled letenky z Vídně na Zanzibar za 13 537 Kč

Populární ostrov Zanzibar z Vídně s Qatar Airways


Bude se hodit

Letiště Dauhá (DOH)

Letiště Vídeň (VIE)

Qatar Airways

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)