Kanárské ostrovy: podzimní Gran Canaria z Prahy
30.7.2021

Kanárské ostrovy: podzimní Gran Canaria z Prahy

2 884

O této nabídce

Kanárské ostrovy se dlouhodobě řadí mezi celoročně oblíbené destinace, a to nejen z pohledu českých cestovatelů. Ceny letenek z Prahy ale tradičně moc atraktivní nejsou. Monopol tuzemského hegemona Smartwings se snad již tuto zimní sezonu podaří narušit aerolince Eurowings, která začne provozovat přímé linky na Fuerteventuru a Tenerife (o levných letenkách na tyto ostrovy jsme psali zde). Pokud vás to ovšem táhne na ostrov Gran Canaria, pak svůj zrak zaměřte na nabídku španělské aerolinky Vueling. V jejím rezervačním systému nyní ulovíte levné letenky do Las Palmas na ostrově Gran Canaria z Prahy za 2 884 Kč. Routing obsahuje jeden přestup v Barceloně, který ale můžete využít k rychlému exkurzu do centra města, v rámci obou směrů.

Gran Canaria zaručuje rozmanitou dovolenou

Jeden chce do hor, druhý k moři? Jeden raději samotu, druhý ruch města? Jeden dobrodružství, druhý nehodlá nic riskovat? Jeďte na Gran Canaria a užijete si oba! Společně navštivte maják v Maspalomas. Jeden pak některou ze zdejších nádherných pláží, druhý Roque Nublo – symbol ostrova s vrcholem 1813 m.n.m. s výhledem do „evropského Grand Canyonu“. Jeden navštíví nádherné městečko Teror, kde v neděli nakoupí na trzích umělecké kousky, druhý se vydá do nekonečných písečných dun. Oba se vydejte do borovicového lesa Pinar de Tamadaba a na místní vrchol Pico de Tamadaba, odkud dohlédnete až na Tenerife. Každého okouzlí svou rozmanitostí Gran Canaria.

Podmínky pro cestování

Podmínky pro cestování do Španělska (vč. Kanárských ostrovů) se poměrně turbulentně mění na týdenní bázi. Momentálně Praha spadá mezi rizikové oblasti a platí proto povinnost předložit negativní test / doklad o dokončeném očkování / doklad o prodělané nemoci. To je ale může snadno změnit k lepšímu. Každopádně bude před cestou nutné vyplnit tento zdravotnický formulář. Přehled vstupních podmínek do Španělska pro vás pravidelně aktualizujeme na této stránce. 

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Kanárské ostrovy jsou nyní zařazeny do červené kategorie. Pokud disponujete dokladem o absolvovaném očkování (min. 2 týdny po dokončení schématu) nebo doklad o prodělané nemoci, postačí vám příjezdový formulář. Jestliže tyto doklady nemáte, museli byste za současné situace podstoupit min. AG test před cestou zpět +  po návratu zamířit do 5denní izolace, kterou lze ukončit PCR testem s negativním výsledkem…

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky Vueling
 • Zavazadla: 2 ks zavazadel
  • osobní věc (40 × 30 × 20 cm) jako příruční
  • 2. zavazadlo (55 × 40 × 20 cm a hmotnost 10 kg) – bude zdarma odbaveno na přepážce
 • Dostupnost: září & říjen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 29. 9. – 7. 10. za 2 884 Kč
  • 8. – 16. 10. za 2 884 Kč
  •  18. – 24. 10. za 2 884 Kč

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na ostrově Gran Canaria se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Ideálním parťákem v poznávání ostrova Gran Canaria bude vlastní kára. Mrkněte se do naší autopůjčovny a udělejte si přehled o dostupných vozech. Ceny pronájmů jsou již během podzimu daleko příznivější než během letních prázdnin – např. v příkladovém termínu (půjčení 9. října ráno a návrat 15. října večer) vyjde pronájem malého vozu na 3 tisíce Kč.

Náhled letenky z Prahy do Las Palmas 2 884 Kč

Kanárské ostrovy: podzimní Gran Canaria z Prahy


Bude se hodit

Letiště Barcelona El Prat (BCN)

Letiště Praha (PRG)

Vueling

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)