Kanárské ostrovy: Lanzarote v zimních měsících z Berlína
15.12.2020

Kanárské ostrovy: Lanzarote v zimních měsících z Berlína

1 552

O této nabídce

V minulém týdnu jsme vám přinesli tip na parádní letenky z Prahy na ostrov Gran Canaria. Po těch nejlevnějších se jen zaprášilo, což jasně signalizuje popularitu Kanárských ostrovů. Dnes se podíváme na letenky s cílem na nedalekém ostrově Lanzarote. Zpáteční letenky tentokráte pořídíme u britské aerolinky easyJet na odletu z nového berlínského letiště Brandenburg a jejich cena začíná na 1 552 Kč v termínu na přelomu ledna a února. Letenky v březnových termínech visí také pod hranicí 2 tisíc Kč za zpátečku. Pozor si dejte na změnu zavazadlové politiky dopravce. Od 10. února se mění podmínky pro přepravu příručních zavazadel a základní cena bude obsahovat již jen menší příručák.

Pravidla pro cestování

Všichni cestovatelé mířící na Kanárské ostrovy jsou momentálně povinni disponovat negativním testem na COVID-19 (ne starším 72 hodin v době vstupu na území Španělska). Nejnovější vyhláška povoluje cestovat i s antigenním testem. Před cestou (po provedení online check-inu) nezapomeňte vyplnit tento zdravotnický formulář. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Madridu.

Na českém cestovatelském semaforu se aktuálně Kanárské ostrovy nacházejí v „oranžové kategorii“, což znamená, že po návratu do České republiky se již není třeba uchylovat do karantény (resp. podstupovat další testování na COVID-19).

Tranzit na letiště Brandenburg v Berlíně je možné uskutečnit bez dalších byrokratických náležitostí. Odlety easyJetu jsou vypravovány z „Terminálu 1“.

Ostrov Lanzarote

Lanzarote je čtvrtým největším z Kanárských ostrovů, oficiálně autonomního území pod španělskou vlajkou. Nachází se na západ od marockých břehů v oblasti zvané Makaronézie. Ostrov je vulkanického původu a jedná se o velmi atraktivní místo z pohledu návštěvníků, neboť se mu přezdívá „malá Havaj“. Lanzarote si oblíbili zejména milovníci surfingu, jelikož díky povětrnostním podmínkám se zde vlny dají sjíždět téměř po celý rok. Vyhlášené spoty se nacházejí především na severu a západě ostrova, zatímco jižní pláže jsou okupovány pasivními rekreanty. Právě na zmíněném jihu ostrova naleznete ty nejhezčí pláže. Většina z nich je písčitá, občas bílým a tu zase černým pískem. A když Vás již vody Atlantského oceánu, v němž se vzhledem k jeho teplotám dá koupat téměř celoročně, omrzí, tak jednoduše vyrazíte na trip do národního parku Timanfaya, kde spatříte i erupce gejzírů. Dalším zajímavým místem je jeskynní komplex Jameos del Aqua. Na tomto místě přežívá zvláštní druh slepých krabů, ale díky skvělé akustice se zde pořádají i koncerty.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes web aerolinky
 • Zavazadla: příruční zavazadlo (45 × 36 × 20 cm)
 • Dostupnost: leden – březen 2021
 • Termíny:
  • 28. 1. – 4. 2. za 1 552 Kč (s větším příručním zavazadlem – 56 × 45 × 25 cm)
  • 4. – 11. 3. za 1 803 Kč
  • 14. – 21. 3. za 1 987 Kč
  • 18. – 25. 3. za 2 079 Kč

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na ostrově Lanzarote se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do března  příštího roku času dost…

Autopůjčovna

Celý ostrov Lanzarote poznáte bez diskuze nejlépe se zapůjčeným autem. Přehled těch nejlepších nabídek naleznete tradičně v naší autopůjčovně. Opět však platí, že na samotnou rezervaci vozidla máte ještě moře času.

Náhled letenky z Berlína na Lanzarote za 1 552 Kč

Kanárské ostrovy: Lanzarote v zimních měsících z Berlína


Bude se hodit

Letiště Berlín – Brandenburg (BER)

easyJet

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)