Jordánsko: Ammán z Prahy za parádní cenu
13.9.2021

Jordánsko: Ammán z Prahy za parádní cenu

718

O této nabídce

V rezervačním systému aerolinky Ryanair se dnes objevily velmi levné letenky z České republiky do Jordánska. Tamější hlavní město Ammán je dostupné na přímých letech z Prahy za „pouhých“ 718 Kč. Za tuto lákavou cenu pořídíte letenky do Jordánska v termínu od 23. do 30. listopadu 2021 (alternativně se nabízí i delší pobyt s odletem již 16. listopadu). Letenky na další termíny již vychází dráže, nicméně jakákoliv cenovka kolem 2 tisíc Kč je stále hodně slušná.

PS: Pokud vám nedělá odlet z Vídně, můžete využít novou linku z Vídně do Ammánu. Levné letenky za 506 Kč pořídíte hned na tři termíny během listopadu.

Přečtěte si také našeho průvodce po Jordánsku, který vám poskytne všechny důležité informace před cestou a naleznete v něm i tipy, co v Jordánsku vidět.

Podmínky pro cestování

Cesta do Jordánska

Pro cestu do Jordánska doporučujeme disponovat dokončeným očkováním (min. 2 týdny po druhé dávce). Dále je třeba přede cestou doložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a vyplněný příjezdový formulář, mít uzavřené cestovní pojištění s krytím pro případ nákazy nemocí COVID-19 a mít nainstalovanou trasovací aplikaci „AMAN“. Doklad o absolvovaném očkování nahrajete do registrace na této stránce, která vám vygeneruje příslušný QR kód. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Ammánu.

PS: Pokud nejste plně očkováni, je třeba splnit další náležitosti – registraci na tomto webu, kde také zaplatíte „po příletový PCR test“ (ten podstoupíte po příletu na letiště v Ammánu a jeho cena je cca 850 Kč).

Návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Jordánsko, stejně jako všechny mimoevropské destinace, spadá do tmavě červené kategorie zemí. Pokud disponujete dokladem o absolvovaném očkování (min. 2 týdny po dokončení schématu) nebo doklad o prodělané nemoci, postačí vám příjezdový formulář. Jestliže tyto doklady nemáte, museli byste za současné situace podstoupit test před cestou zpět +  po návratu zamířit do 5denní izolace, kterou lze ukončit PCR testem s negativním výsledkem…

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Vízum

Vízum do Jordánska doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém. Případně lze vízum získat na počkání po příletu na letiště Královny Aliy v Ammánu za poplatek 40 JOD.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. září 2021 s termínem cesty do 31. prosince 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Náhled letenky z Prahy do Ammánu za 718 Kč

Jordánsko: Ammán z Prahy za parádní cenu


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)