Azorské ostrovy: jarní Ponta Delgada z Prahy
20.4.2021

Azorské ostrovy: jarní Ponta Delgada z Prahy

4 122

O této nabídce

Kromě letenek na Madeiru za parádní cenu dnes v akci aerolinky TAP Portugal pořídíte také akční letenky na Azorské ostrovy z Prahy. Zpáteční letenky z Letiště Václava Havla na ostrov Sao Miguel jsou v květnových termínech dostupné za 4 122 Kč. V ceně základního tarifu „Discount“ je pouze příruční zavazadlo. Pokud si vyberete vyšší tarif „Basic“, který obsahuje i odbavené zavazadlo, můžete využít aktuální promo akce aerolinky a přidat si do rezervace „sportovní vybavení“ za 26 Kč/směr.

Cestou na Azorské ostrovy se bohužel nevyhnete nočnímu přestupu v Lisabonu. Jelikož ale budete disponovat negativním PCR testem, můžete bez problému opustit letiště a vydat se do města, aniž by se na vás vztahovala povinnost nastoupit do karantény. Tato výjimka platí pro pobyty v pevninském Portugalsku kratší 48 hodin, což je limit, do něhož se bez problému vejdete.

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Azorských ostrovů je vyžadován negativní PCR test (nesmí být starší 72 hodin před odletem). Dalšímu kontrolnímu testu se musíte podrobit přímo na Azorských ostrovech, a to v případě, že zůstanete déle než 7 dní (test proběhne 6. den od prvního testu) či déle než 13 dní (test proběhne 12. den od prvního testu). Tyto testy jsou již hrazeny lokálními autoritami, kterým se musíte v místě tamějšího pobytu přihlásit. Výjimku z povinnosti dokládat negativní testy mají děti mladší 12 let (pozor na podmínku dopravce, dle jehož podmínek se výjimka vztahuje pouze na děti mladší 2 let). Aktuální informace o vývoji situace na ostrovech naleznete na této stránce a zde podmínky vstupu na území Azor. Zároveň před cestou (max. 72 hodin) nezapomeňte vyplnit tento zdravotnický formulář.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Azorské ostrovy patří mezi premianty v boji s koronavirem a aktuálně spadají do oranžové kategorie zemí. Za současných okolností by vám pro zpáteční cestu stačil negativní antigenní test (ne starší 24 hodin) nebo PCR test (ne starší 72 hodin) +  vyplněný příjezdový formulář.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

  • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky
  • Zavazadla: 2 ks příručních zavazadel (55 × 40 × 20 cm & 8 kg + 40 × 30 × 15 cm & 2 kg)
  • Dostupnost: květen 2021
  • Příkladové termíny:
    • 1. – 10. 5. za 4 122 Kč
    • 8. – 19. 5. za 4 122 Kč
    • 15. – 22. 5. za 4 122 Kč

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na ostrově Sao Miguel se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do letních měsíců ovšem času dost…

Autopůjčovna

Zapůjčení káry lze na ostrově Sao Miguel označit za skvělý nápad. Získáte téměř nekonečnou svobodu v poznávání ostrova a naprostou časovou flexibilitu. Analogicky jako v případě ubytování však zatím doporučujeme s rezervací auťáku posečkat. Když se termín vašeho výletu bude blížit, není nic snazšího než mrknout do naší autopůjčovny a vybrat si dle svého gusta.

Náhled letenky z Prahy do Ponta Delgady za 4 122 Kč

Azorské ostrovy: jarní Ponta Delgada z Prahy


Bude se hodit

Letiště Lisabon (LIS)

Letiště Praha (PRG)

TAP Air Portugal

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)