Obnovená linka z Prahy do Astany od SCAT Airlines
8.2.2024

Obnovená linka z Prahy do Astany od SCAT Airlines

Do Prahy se po čtyřech letech vrací kazašská letecká společnost SCAT Airlines, která od druhé poloviny května cestovatelům nabídne přímé spojení do Kazachstánu. Staronová linka z Prahy do Astany bude v provozu dvakrát týdně. Známe všechny podrobnosti, vč. cen letenek a letového řádu.

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z Prahy (PRG) do Astany (NQZ) je naplánován na středu 22. května 2024. Kazašský dopravce na trase počítá se dvěma rotacemi týdně. Létat se bude každou středu a sobotu. Poslední let je v jeho rezervačním systému vypsán aktuálně na 26. října 2024 – tj. linka je zatím koncipována jako sezónní a skončí se závěrem letního letového řádu.

Středa, sobota

 • DV803: Astana – Praha -> 08:30 – 11:25
 • DV804: Praha – Astana -> 12:40 – 20:45

Spojení Astany a Prahy bude zajištěno letadlem typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 cestujících. Ve směru do střední Asie se počítá s délkou letu lehce nad 5 hodin, zatímco cesta z Kazachstánu do České republiky bude trvat necelých šest hodin.

  Ceny letenek

  Letenky na staronové lince z Prahy do Astany jsou již nahrány v rezervačním systému kazašské letecké společnosti. Ceny zpátečních letenek aktuálně startují na 9 000 Kč. Základní tarif „Light“ obsahuje pouze přepravu standardního kabinového zavazadla. Letenky ve vyšším tarifu „Optima“, s odbaveným zavazadlem v ceně, vyjdou na cca 500 Kč/směr dráže.

  Obnovená linka z Prahy do Astany od SCAT Airlines

  Jakmile se akční letenky z Prahy do Astany objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Kazachstánu neuletí.

  Komentáře k nové lince

  Jaroslav Filip (ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha): „Kazachstán je pro nás důležitý trh jak z pohledu výjezdového, tak příjezdového cestovního ruchu. V roce 2019 cestovalo mezi Prahou a destinacemi v Kazachstánu bezmála 30 000 cestujících. Na tamním trhu působí řada českých společností, přičemž se jedná o vývozní trh zejména pro strojírenské a chemické produkty.  Kazaši mají dlouhodobě v oblibě české lázeňství a pro naše turisty může být velkým lákadlem poznávání unikátního Kazachstánu.“

  Nikolay Burtakov (ředitel Obchodního oddělení pro pravidelné linky SCAT Airlines): „Přímé lety z Kazachstánu do České republiky patří mezi našimi cestujícími ke spojením, na která se nejvíc těší. Jsme rádi, že tato oblíbená a populární linka je po dlouhých čtyřech letech znovu v provozu a SCAT Airlines mohou opět nabídnout možnost cest do jednoho z nejromantičtějších a nejútulnějších měst planety. Až pojedete do Prahy, pamatujte, že ta už ve vašich srdcích zůstane navždy.“

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)