Eznis Airways

Eznis Airways

Eznis Airways (MG) je soukromá mongolská aerolinka, která se v roce 2024 opětovně stala členem IATA a plánuje obnovit svůj provoz. Hlavním hubem dopravce se stane moderní letiště v hlavním městě Mongolska, Ulánbátaru (UBN). Letecká společnost byla původně založena již v roce 2006 a svého času bývala největší mongolskou aerolinkou. Provozovala domácí lety i zahraniční spojení do Ruska či Hongkongu. V roce 2014 svůj provoz ukončila, aby na něj o několik let později opět navázala. Sloganem společnosti je heslo: "Fly easy, Fly smart!"

Pro české cestovatele bude nejzásadnější otevření nové přímé linky z Prahy do Ulánbátaru v polovině července roku 2024.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 25 cm
  • Občerstvení ano
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://book.eznis.com/home

Check-in a seating

Online check-in není u této aerolinky dostupný. Odbavení (zdarma) je možné pouze na letišti před odletem. Přepážky se standardně otevírají 3 hodiny před a zavírají 60 minut před plánovaným časem odletu.

Výběr konkrétního sedadla v předstihu není aktuálně na webu dopravce možný. O přidělení svého oblíbeného sedadlo proto požádejte pracovníka letiště během procesu odbavení.

Naše recenze

Eznis Airways svou novinkou překvapily téměř všechny. Bude se jednat teprve o druhé přímé spojení Evropy a Mongolska – doposud jedinou linku nabízí MIAT Airlines z Frankfurtu (FRA).

Nabízené ceny od 9 tisíc Kč jsou doslova neodolatelné. Má to ovšem jeden jediný háček – snad aerolinka skutečně začne na lince z Prahy létat.

Pokud služeb dopravce využiješ, budeme moc rádi za sdílení tvé recenze.

Zavazadla

Všechny tarify aerolinky Eznis Airways zahrnují bezplatnou přepravu hned 2 ks příručních zavazadel. Každý cestovatel na palubě letadla smí přepravit velké kabinové zavazadlo s max. rozměry 55 × 40 × 25 cm a druhé menší (např. brašna na laptop, kabelka, ledvinka apod.). Hmotnost obou příručních zavazadel by v součtu nemělo překročit 8 kg.

Pravidla pro přepravu odbavených zavazadel se odvíjí od tarifu, v němž máš letenky vystaveny:

  • EZ Bird – za poplatek (od 70 USD výše);
  • EZ Deal – á 15 kg v ceně;
  • EZ Flex – á 20 kg v ceně;
  • EZ Plus – 2× 20 kg v ceně;
  • EZ Boss – 3× 25 kg v ceně.

Nákup letenek

Nejen letenky z Prahy do Ulánbátaru zakoupíš přímo na stránkách mongolské aerolinky.

Kontakt

Dopravce je možné kontaktovat na telefonním čísle +976 11 33 3311 nebo e-mailové adrese: „[email protected]“.

Případně aerolince napiš zprávu via Facebook.

Služby

Na palubě aerolinky je během dálkového letu servírováno občerstvení. Jeho konkrétní podoba a nabídka dalších služeb je zatím zahalena tajemstvím, které příliš neodtajňuje ani velmi strohý web dopravce.

Destinace

V nabídce Eznis Airways aktuálně nalezneš jednu jedinou linku, která vede z Ulánbátaru (UBN) do Prahy (PRG). Podrobnější informace o ní najdeš v našem magazínu.

V druhé polovině roku plánuje aerolinka cestovatelům také nabídnout linku z Ulánbátaru do Hongkongu (HKG) a jihokorejského Soulu (ICN). 

Flotila

Flotila dopravce se skládá z celkem trojice starších letadel: 1× Airbus A330-200 a 2× Boeing 737-700.

Podívej se na více informací o flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)