MIAT Mongolian Airlines

MIAT Mongolian Airlines

MIAT Mongolian Airlines (OM), zkráceně pouze MIAT, je národním leteckým dopravcem Mongolska. Aerolinka byla založena v roce 1956. Její vedení sídlí v hlavním městě země, Ulánbátaru, a na tamějším nově otevřeném (v roce 2021) Čingischánově letišti (UBN) má dopravce také svou základnu. Letecká společnost na bázi code-share letů spolupracuje s Cathay Pacific, Japan Airlines a Korean Air,
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55× 40 × 20 cm a hmotnost 5 kg
  • Občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.miat.com/index.php?lang=en

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma již během nákupu letenky.

Naše recenze

MIAT je na mongolské poměry solidní aerolinka. Vyzkoušeli jsme ji na letu z Ulánbátaru do Pekingu. Vždy potěší odbavené zavazadlo zdarma a také bezplatné občerstvení na palubě, které vůbec nebylo zlé.

Pro většinu českých cestovatelů bude dopravce zajímavý díky přímým letům z německého Frankfurtu, které neprodává za vůbec špatnou cenu – v akcích pořídíte zpáteční letenky okolo 15 tisíc Kč.

Zavazadla

Všichni cestovatelé si s sebou na palubu mohou vzít příruční zavazadlo s max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotností max. 5 kg. Cestovatelé s letenkami vystavenými v business class si smí vzít tato zavazadla dvě! Kromě toho mohou všichni cestovatelé přepravovat také malé osobní zavazadlo (brašna na notebook, kabelka apod.).

Všechny tarify MIATu zároveň obsahují odbavené zavazadlo s max. hmotností 23 kg (součet rozměrů všech stran nesmí přesáhnout 158 cm). Cestovatelé v ekonomické třídě mohou odbavit 1 ks, zatímco cestovatelé v obchodní třídě kusy 2.

Nákup letenek

Letenky do Mongolska od aerolinky MIAT Mongolian Airlines kupujte skrze náš vyhledávač.

Kontakt

Aerolinka nemá své zastoupení v České republice. Můžete ji však kontaktovat 24/7 na telefonním čísle +976 11 333 999.

Přehled všech dalších kontaktů na dopravce naleznete na této stránce.

Služby

Na všech letech aerolinky je bezplatně servírováno občerstvení (typ a velikost nabídky záleží na konkrétní trase) viz informace na webu dopravce. 

Na palubě si cestující mohou užít zábavný systém (IFE) vč. skromné nabídky filmů.

Destinace

Aerolinka ze svého hubu v Ulánbátaru (UBN) provozuje lety do celkem 10 destinací. Pro české cestovatele je nejrelevantnější přímá linka z Frankfurtu (FRA) právě do hlavního města Mongolska.

Dále dopravce létá do Jižní Koreje – Busan (PUS) a Soul (ICN), čínského Pekingu (PKX), Hongkongu (HKG), japonského Tokia (NRT), do Moskvy (SVO) a Istanbulu (IST). Sezonně létá také do Thajska – Bangkok (BKK) a Phuket (HKT).

Flotila

Ve flotile aerolinky MIAT Mongolian Airlines nalezneme jeden širokotrupý Boeing 767, jeden Boeing 757 a čtyři Boeingy 737 (3× verze 737-800 a 1× nový 737 MAX 8). V roce 2023 by měl flotilu rozšířit navíc nový Boeing 787-900.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)