Obnovení přímé linky z Prahy do Baku v Ázerbájdžánu
20.4.2022

Obnovení přímé linky z Prahy do Baku v Ázerbájdžánu

Pokračujeme v oznamování příjemných zpráv přicházejících z Letiště Václava Havla v Praze. Další novinkou pro letošní letní sezonu bude přímé spojení Prahy a ázerbájdžánské metropole Baku. Na staronové pravidelné lince bude od 17. června 2022 působit letecká společnost Azerbaijan Airlines (AZAL), která o novince informovala na svých webových stránkách.

Kdy a jak často se bude létat?

Ázerbájdžánský národní dopravce AZAL plánuje zahájit provoz na lince z Prahy do Baku v pátek 17. června 2022. Létat se bude 2× týdně, a to vždy v pondělí a pátek. V rezervačním systému aerolinky jsou momentálně nahrány lety do poloviny září (nejzazší termín, který lze zatím rezervovat připadá na 19. září). Tamtéž také nalezneme informaci o tom, že na staronovou linku bude letecká společnost nasazovat letoun typu Airbus A320. Doba letu mezi oběma hlavními městy lehce přesáhne čtyři. hodiny.

Záměrně uvádíme, že se jedná o staronovou linku, neboť letadla společnosti AZAL jsme již v Praze mohli dříve vídat. Ázerbájdžánský národní dopravce totiž v minulosti spolupracoval na provozu tohoto spojení s Českými aeroliniemi.

Letový řád mezi Prahou a Baku

  • Baku – Praha -> 07:00 – 09:30
  • Praha – Baku -> 11:00 – 17:10

Obnovení přímé linky z Prahy do Baku v Ázerbájdžánu

Ceny letenek

Aktuální ceny letenek na staronové lince z Prahy do Baku se příliš neliší od standardu, který aerolinka již v minulosti cestovatelům nabízela. Na trase momentálně nepůsobí žádná konkurence, a tak je bohužel nutné počítat s lehce vyššími cenami. V případě zpátečních letenek v tarifu „Economy Classic“ (vč. odbaveného zavazadla) se jedná o ceny těšně pod hranicí 11 tisíc Kč.

Pokud nelpíte na přímém spojení z Prahy do Baku, je pro cesty do Ázerbájdžánu ekonomičtější využít letů s jedním přestupem. Lufthansa (via Frankfurt) nebo LOT (via Varšavu) tuto podmínku do písmene splňují a jsou případnými alternativními volbami pro spojení do této zakavkazské republiky.

Jaké jsou vstupné podmínky do Ázerbájdžánu?

Aktuálně je za účelem cesty do Ázerbájdžánu potřeba předložit očkovací certifikát nebo doklad o prodělání nemoci. Všichni přijíždějící cestovatelé musí také disponovat turistickými vízy. které lze ale snadno zařídit online.

Dá se ale očekávat, že do letních měsíců dojde ke korekci současných pravidel – o změnách vás samozřejmě budeme jako vždy informovat.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Ázerbájdžánu“.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)