Aerolinky skupiny Lufthansa Group zavádí na letech povinné nošení roušek
1.5.2020

Aerolinky skupiny Lufthansa Group zavádí na letech povinné nošení roušek

Od pondělí 4. května zavádí některé aerolinky skupiny Lufthansa Group povinné nošení roušek na palubě svých letadel. Konkrétně se jedná o aerolinky Lufthansa, Swiss a Austrian. V letadlech není možné udržet bezpečnostní rozstupy cestujících, a proto letecké společnosti sahají k tomuto kroku. Skupina Lufthansa tak dodržuje i úřední předpisy mnoha evropských zemí, ve kterých je nyní na veřejných místech povinné nošení roušek. Aerolinky také lidem doporučují, aby měli ochranu úst a nosu nasazenou po celou jejich cestu. Tedy i v prostoru mimo letadlo (například letišti či v dopravním prostředku)

,,Žádáme všechny cestující, aby si přinesli vlastní ochranu úst a nosu a měli ji nasazenou po celou dobu letu. Doporučuje se opakovaně použitelná textilní rouška, jsou možné i všechny ostatní typy potahů, jako jsou například jednorázové roušky nebo šály. Své cestující informujeme o opatření pomocí SMS zpráv, emailů a upozornění na webových stránkách.“ uvádí Lufthansa Group.

Povinnost nošení roušek na palubě bude předběžně platit až do 31. srpna 2020.

Lufthansa Group ruší blokování prostředních sedadel

Stávající nařízení leteckých společností Lufthansa Group, podle kterého musela zůstat prostřední sedadla v ekonomické a prémiové ekonomické třídě volná, se již nebude uplatňovat. Vzhledem k zavedení plošného nošení ochranných pomůcek poskytujících odpovídající ochranu zdraví již tedy není potřeba prostřední sedadla nadále blokovat. Po přihlédnutí k současné nízké poptávce a obsazenosti letadel však budou místa v letadlech nadále rezervována co nejdále od sebe. Pravděpodobnost obsazení prostředních sedadel tak zůstává velmi malá.

Blokování sedadel ve světě

Většina evropských i světových aerolinek zavedla na svých letech blokování prostředních sedadel. Oproti tomu největší evropský nízkonákladový dopravce Ryanair považuje neobsazování prostředních sedadel za hloupost. Dle slov Michaela O´Learyho by raději by nechal svá letadla uzemněná, než nabízet k prodeji jen 2/3 jejich kapacity.

Odlišný postoj k blokování sedadel zaujaly některé aerolinky v Číně. Namísto sousedního volného sedadla si tamější cestující mohou na vnitrostátních letech přikoupit až 8 okolních sedadel pro udržení sociální distance. Jedno vyblokované sedadlo vyjde cestujícího na 28 $, celkově si tedy za 8 volných sedadel připlatí 226 $. Tento nápad uvedla do provozu skupina HNA Group, jejíž členem jsou například aerolinky Hainan Airlines nebo Beijing Capital Airlines.

Možnost infekce na palubě letadel zůstává v zásadě velmi nepravděpodobná. Od vypuknutí pandemie nebyly zatím zaznamenány žádné konkrétní případy, kdy došlo k přenosu nemoci Covid-19 na komerčních letech. Všechna letadla jsou vybavena vzduchovými filtry nejvyšších kvalit, které zaručují čistotu vzduchu podobné kvality, jako v nemocnicích na operačních sálech. Kromě toho vzduch cirkuluje vertikálně místo toho, aby se prolínal mezi cestujícími.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)