Záletník 40 – speciál novinek ze světa cestování
19.12.2021

Záletník 40 – speciál novinek ze světa cestování

Také další díl našeho magazínu „Záletník“ budeme věnovat primárně těm nejnovějším změnám ve světě cestování. Utahování opasků v leckterých zemích bohužel pokračuje a podmínky pro vstup se lehce komplikují. Doufáme, že tento nastalý prosincový trend  v dalších týdnech nebude nijak výrazně pokračovat. Ať tak či tak, souhrn těch nejzajímavějších novinek ze světa letectví neboli velký prosincový letecký speciál vám přineseme krátce před Štědrým dnem.

Cestování

🇧🇷 Brazílie

V minulém díle našeho magazínu jsme přinesli informaci, že neočkovaní cestovatelé budou muset po příletu do Brazílie zamířit do 5denní karantény. Cestovatelé s dokladem o očkování by se tato novinka netýkala. Jelikož v Brazílii je pohled na šíření nemoci a protiepidemiologická opatření také poněkud rozdílný, tak vzápětí došlo k revizi tohoto opatření.  Soudce Nejvyššího soudu, Luis Roberto Barroso, upravil vládní nařízení a od 12. prosince musí očkovací certifikát doložit všichni přijíždějící cestovatelé. Celou zamotanou situaci umocňuje fakt, že samotným rozhodnutím tohoto soudce se v dalších dnech budou zabývat jeho kolegové z NS.

Proto tedy platí, že máte-li namířeno do Brazílie, bez očkování situaci nepokoušejte.

Více informací o vstupních opatřeních a aktuálních podmínkách na místě naleznete na naší stránce „Koronavirus v Brazílii“.

🇮🇹 Itálie

Nečekané zpřísnění opatření zavedla Itálie. Tamější vláda výrazně zpřísnila podmínky vstupu s platností od čtvrtka 16. prosince. Nově musí negativní test (AG ne starší 24 hodin nebo PCR ne starší 48 hodin) před cestou předkládat všichni přijíždějící cestovatelé ze členských zemí EU (nezávisle na dokladu o očkování nebo prodělané nemoci). Na neočkované cestovatele pak čeká 5denní karanténa. Nové podmínky by měly být pouze dočasného charakteru a jejich platnost je prozatím stanovena do 31. ledna 2022.

I nadále platí výjimky pro děti mladší 6 let, které nemusí svou bezinfekčnost dokládat testem ani očkováním. Dále také pro děti od 6 do 17 let, které nemusí nastupovat do karantény, pokud budou do Itálie cestovat s negativním testem za za doprovodu očkovaných / uzdravených rodičů.

Testování je samozřejmě nepříjemné, ale AG test s výsledky do pár minut si dneska obstaráte téměř kdekoliv.

Více informací o vstupních opatřeních a aktuálních podmínkách na místě naleznete na naší stránce „Koronavirus v Itálii“.

🇰🇪 Keňa

Trochu „Kocourkov“ připomíná situace v tomto východoafrickém státě při zavádění povinného očkování pro vstup do země a využívání mnoha služeb na místě.

S platností od 21. prosince by mělo být při vstupu do Keni povinné předkládat doklad o očkování. Předložení očkovacího certifikátu by mělo být povinné také při využívání veřejných služeb, návštěvách barů a restaurací, ubytování v hotelech či vstupu do národních parků. Dle nejčerstvějších informací byla ale nová lokální opatření dočasně zablokována Vrchním soudem a jejich implementace do praxe tedy zůstává otázkou.

Ať už situace dopadne jakkoliv, rozhodně doporučujeme cestovat do Keni pouze s očkovacím certifikátem, protože bez něho by se vám cesta mohla zkomplikovat ještě před jejím samotným začátkem.

Více informací o vstupních opatřeních a aktuálních podmínkách na místě naleznete na naší stránce „Koronavirus v Keni“.

🇬🇷 Řecko

Doslova ruletu s opatřeními rozjeli v Řecku. Nejprve všechny cestovatele vystrašili zpřísněním podmínek po vzoru Itálie, kdy se dokonce rozhodli akceptovat pouze negativní PCR testy (ne starší 48 hodin). Následně tamější Ministerstvo zdravotnictví svůj postup přehodnotilo a cestovatelé budou moci při cestě do Řecka využít AG test (ne starší 24 hodin) nebo PCR test (ne starší 72 hodin). Nové opatření vstoupí v platnost v neděli 19. prosince 2021 a týká se všech přijíždějících cestovatelů (nezávisle na dokladu o očkování nebo prodělané nemoci).

Doufejme, že další šachy ze strany řeckých orgánů už se nechystají…Vzhledem k možnostem můžeme být rádi za akceptování rychlého AG testu.

Více informací o vstupních opatřeních a aktuálních podmínkách na místě naleznete na naší stránce „Koronavirus v Řecku“.

🇹🇭 Thajsko

Sliby chyby. I tak by se dala charakterizovat situace v Thajském království. Na začátku prosince bylo oznámeno plánované upuštění od povinné 1denní karantény pro všechny očkované cestovatele přijíždějící z bezpečných zemí a zároveň možnost místo popříjezdového PCR testu podstoupit test antigenní. Následně ale ze strachu před šířením nové mutace viru došlo opět k návratu ke starým pravidlům. Datum 16. prosince tedy žádnou výraznou změnu v podmínkách cestování do Thajska bohužel nepřineslo.

Více informací o vstupních opatřeních a aktuálních podmínkách na místě naleznete na naší stránce „Koronavirus v Thajsku“.

Thajsko se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější exotické destinace mezi českými turisty. Proto jsme pro vás v pátek sepsali přehled aktuálně nejzajímavějších letenek z Prahy do Bangkoku.

Další výrazné změny, které již ovlivnily podmínky pro cestování během prosince jsme shrnuli v předcházejícím díle našeho magazínu „Záletník“ s pořadovým číslem 39!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)