Wizz Air výrazně škrtá v zimní letovém řádu z ČR
22.9.2021

Wizz Air výrazně škrtá v zimní letovém řádu z ČR

Nejraději bychom vám samozřejmě přinášeli pouze ty dobré zprávy, ale občas se v našem magazínu objeví i informace nepříjemné. Takovou jsou čerstvé novinky z rezervačního systému maďarské aerolinky Wizz Air, která výrazně proškrtala svůj zimní letový řád. A to se bohužel dotklo také letů z Prahy a Pardubic.

Změny v letovém řádu z Prahy

V letní sezoně nabízel „růžový dopravce“ z Prahy spojení do celkem 8 destinací. Během zimních měsíců se ale jeho nabídka smrskne na polovinu, když přestane pravidelně létat do bulharské Varny, italského Bari, kyperské Larnaky a moldavského Kišiněva.

Dotčené linky

  • 🇧🇬 Varna – prozatím byly zrušeny lety do poloviny prosince
  • 🇮🇹 Bari – s výjimkou letů v „předvánočním“ a „povánočním“ období se s linkou v zimě nepočítá
  • 🇨🇾 Larnaka – zrušeny lety v celém zimním letovém řádu (tj. od listopadu do března)
  • 🇲🇩 Kišiněv – zrušeny lety v celém zimním letovém řádu (tj. od listopadu do března)

Pokračující linky

  • 🇬🇪 Kutaisi 
  • 🇮🇹 Katánie
  • 🇮🇹 Neapol
  • 🇮🇹 Řím (Ciampino)

 Změny v letovém řádu z Pardubic

Ještě hůře než Prahy dopadly Pardubice, kam Wizz Air v zimě nebude létat vůbec. Obě linky směřující na Ukrajinu – do Lvova a Kyjeva – byly z letového řádu dopravce zcela vyškrtnuty.

EDIT (23. září, 10:30): Lety z Pardubic do Lvova i Kyjeva se dnes v rezervačním systému aerolinky opět objevily. Hurá! 🙂

Změny v letovém řádu z Vídně

Mnoho změn se týká i linek vypravovaných aerolinkou z Vídně. Rozesílka e-mailových notifikací o těchto změnách nepatří mezi zrovna silné stránky dopravce, proto vám doporučujeme si detaily o svých plánovaných letech raději zkontrolovat ve „správě rezervací“ na webu aerolinky.

Informace o tom, že Wizz Air ruší lety, pochází přímo z rezervačního systému dopravce. Situaci budeme i nadále sledovat a o dalších případných změnách vás opět informovat.

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)