Ryanair doufá v obnovení letů během června, slibuje extrémně nízké ceny
17.4.2020

Ryanair doufá v obnovení letů během června, slibuje extrémně nízké ceny

Největší nízkonákladový evropský dopravce Ryanair se připravuje na cenovou válku se svými konkurenty. Irská letecká společnost plánuje obnovit provoz, jakmile budou zrušena omezení v důsledku koronavirové pandemie. Aerolinka doufá v obnovení letů během června.

Ryanair očekává, že většina evropských dopravců bude v červnu pomalu pomalu obnovovat provoz. Michael O’Leary, generální ředitel letecké společnosti, řekl agentuře Reuters, že aerolinka plánuje oživit evropský cestovní trh velkými slevami na last-minute letenky.

,,Spousta lidí v Evropě byla zavřená v bytech.  Všichni budou chtít jet na dovolenou, než se například vrátí děti do školy. Ovšem musí to bezpečnostní situace dovolit.“ dodal O’Leary.

Ryanair souhlasí s dodržováním bezpečnostních opatření, jako jsou roušky a kontrola teploty cestujících i posádky. Zároveň je ale dopravce proti iniciativě snížit kapacitu letadel o jednu třetinu. Nedávno byly předloženy návrhy na zablokování prostředních sedadel v letadlech, aby se zvýšila vzdálenost mezi cestujícími.

Plány na rok 2021

Michael O’Leary očekává, že příští rok bude úspěšný z hlediska příjmů pro leteckou společnost. Přestože letenky mohou být stále levnější než obvykle, nižší ceny ropy a zároveň snížené letištní poplatky tyto ztráty  vykompenzují. Generální ředitel dále dodává, že léto roku 2021 bude obzvláště zajímavé vzhledem k tomu, že mnoho lidí muselo zrušit svou letní dovolenou v roce 2020 a přesunout ji na další rok.

Dopravce je také optimistický ohledně zvětšování flotily. Aerolinka potvrdila plány na nákup Boeingů  B737 MAX a dokonce zvažuje rozšíření objednávky. Protože poptávka po nových letadlech je v současné době nízká, měly by být pořizovací ceny mnohem nižší.  Podobnou strategii společnost aplikovala roku 2011, kdy v poklesovém období poptávky po cestování nakoupila 151 nových letadel. Po krizi tak mohla ihned rozlétat mnohem větší síť destinací a upevnit si tak silnou pozici mezi konkurencí. První nová letadla, z celkem 135 objednaných, by Ryanair měl obdržet na pomezí roku 2020 a 2021.

Nízkonákladovka Ryanair byla založena roku 1958. Nyní spolu s dceřinými společnostmi, například Laudamotion nebo Ryanair Buzz, provozují přes 300 letadel. Letadla této aerolinky jsou v Čechách k vidění na letištích v Praze, Pardubicích, Brně a Ostravě.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)