Ryanair doufá v obnovení letů během června, slibuje extrémně nízké ceny
17.4.2020

Ryanair doufá v obnovení letů během června, slibuje extrémně nízké ceny

Největší nízkonákladový evropský dopravce Ryanair se připravuje na cenovou válku se svými konkurenty a slibuje extrémně nízké ceny.. Irská letecká společnost plánuje obnovit provoz, jakmile budou zrušena omezení v důsledku koronavirové pandemie. Aerolinka doufá v obnovení letů během června.

Ryanair očekává, že většina evropských dopravců bude v červnu pomalu pomalu obnovovat provoz. Michael O’Leary, generální ředitel letecké společnosti, řekl agentuře Reuters, že aerolinka plánuje oživit evropský cestovní trh velkými slevami na last-minute letenky.

,,Spousta lidí v Evropě byla zavřená v bytech.  Všichni budou chtít jet na dovolenou, než se například vrátí děti do školy. Ovšem musí to bezpečnostní situace dovolit.“ dodal O’Leary.

Ryanair souhlasí s dodržováním bezpečnostních opatření, jako jsou roušky a kontrola teploty cestujících i posádky. Zároveň je ale dopravce proti iniciativě snížit kapacitu letadel o jednu třetinu. Nedávno byly předloženy návrhy na zablokování prostředních sedadel v letadlech, aby se zvýšila vzdálenost mezi cestujícími.

Plány na rok 2021

Michael O’Leary očekává, že příští rok bude úspěšný z hlediska příjmů pro leteckou společnost. Přestože letenky mohou být stále levnější než obvykle, nižší ceny ropy a zároveň snížené letištní poplatky tyto ztráty  vykompenzují. Generální ředitel dále dodává, že léto roku 2021 bude obzvláště zajímavé vzhledem k tomu, že mnoho lidí muselo zrušit svou letní dovolenou v roce 2020 a přesunout ji na další rok.

Dopravce je také optimistický ohledně zvětšování flotily. Aerolinka potvrdila plány na nákup Boeingů  B737 MAX a dokonce zvažuje rozšíření objednávky. Protože poptávka po nových letadlech je v současné době nízká, měly by být pořizovací ceny mnohem nižší.  Podobnou strategii společnost aplikovala roku 2011, kdy v poklesovém období poptávky po cestování nakoupila 151 nových letadel. Po krizi tak mohla ihned rozlétat mnohem větší síť destinací a upevnit si tak silnou pozici mezi konkurencí. První nová letadla, z celkem 135 objednaných, by Ryanair měl obdržet na pomezí roku 2020 a 2021.

Nízkonákladovka Ryanair byla založena roku 1958. Nyní spolu s dceřinými společnostmi, například Laudamotion nebo Ryanair Buzz, provozují přes 300 letadel. Letadla této aerolinky jsou v Čechách k vidění na letištích v Praze, Pardubicích, Brně a Ostravě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)