Qatar Airways létají zatím dál
23.3.2020

Qatar Airways létají zatím dál

Články o uzavíraní zemí a uzemněných letadel najdeme na každém rohu. I na pražském letišti to v posledních dnech vypadá jak ve městě duchů. Ve chvíli, kdy vidíme, jak všechny aerolinky ruší lety do Prahy na dlouhé měsíce dopředu, jakoukoliv jinou zprávu musíme považovat za malou senzaci. Jednou z mála výjimek jsou Qatar Airways, kteří létají dál a  frekvenci letů do Prahy zatím pouze omezí. Po zlepšení situace plánují počet letů postupně navyšovat.

Na trase z Dauhá do Prahy se do 29. 3. bude létat jednou denně s časem průletu 13:10 – 17:20.Od 30. března do konce května potom 3x týdně, vždy v úterý, čtvrtek a sobotu. od Po celý červen bude linka operována jednou denně. V červenci se pak navrátí i druhá denní rotace. Rozdíl je i v kapacitě letadla. Místo plánovaného Boeingu B787  a Airbusu A330 létá na lince již nyní výrazně menší úzkotrupý Airbus A320.

Cesta domů je díky široké síti destinací Qatar Airways pořád dostupná. Zejména pro cestu z jihovýchodní Asie a Afriky se jedná o jednu z posledních variant, jak se dostat do České republiky. Připravte se ale na to, že po 31. březnu velmi pravděpodobně nepoletíte stejným letem a ve stejný den, jak jste původně plánovali. Letenky s Qatar Airways ze všech koutů světa najdete v našem vyhledávači.

I přes masivní omezení letů je podle nás tento přístup výrazně sympatičtější než řešení jejich konkurentů z Arabského poloostrova – Emirates. Ti totiž 25.3. zastavují veškerý provoz. Cestujícím tak nezbývá než jiného, než si koupit často za několik desítek tisíc novou jednosměrnou letenku do ČR nebo alespoň do Evropy. O této události jsme již informovali v tomto článku.

Co dělat v případě zrušeného nebo změněného letu s Qatar Airways se dočtete v samostatném článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)