Emirates přerušují linku do Prahy
19.3.2020

Emirates přerušují linku do Prahy

Aktualizováno 23. 3. v 17:03

Aerolinky Emirates přerušují linku do Prahy. Letecká společnost, jež denně vypravuje z Perského zálivu do Prahy největší dopravní letoun Airbus A380, přerušují provoz mezi Dubají a Českou republikou. Utlumení provozu této linky by mělo podle rezervačního systému Emirates trvat od 24.3. až do 29.6.2020. Důvodem je aktuální situace kolem koronaviru a následnému zákazu cestování pro většinu Čechů.

Tato zpráva je pro nás poměrně překvapivá, protože jsme počítali s přerušením letů na jeden, přinejhorším na dva měsíce. Ani největší pesimisté ale nepočítali s přerušením letů až do konce června. Vzhledem k tomu, že tato informace dosud nebyla potvrzena samotnou aerolinkou, můžeme jen doufat, že to nakonec nebude tak hrozné a lety budou obnoveny dříve.

Národní úřad pro řízení krizových situací a katastrof s Úřadem pro civilní letectví Spojených Arabských Emirátů vydali prohlášení o zákazů všech příchozích a odchozích osobních letů vč. transferů. Létat tak mohou pouze nákladní dopravci a vládní letadla. Zákaz, který bude platit dva týdny,  vstoupí v platnost 25.3.2020.

Pokud jste právě někde na cestách a letíte s touto leteckou společností, doporučujeme změnit svůj let tak, abyste se nejpozději 24.3. dostali do Prahy. Od tohoto data totiž Emirates přerušují linku do Prahy, jak píšeme výše.

Vedení aerolinky také uvažuje o uzemnění všech svých Airbusů A380  a operovat linky jen s Boeingy B777. Emirates je přitom největší provozovatel výše zmiňovaných Airbusů A380. Ve své flotile mají na 115 kusů a dalších 8 ve výrobě.

Z Arabského poloostrova do Prahy tak létají už jen Qatar Airways. Ty zatím ponechávají pouze jeden let týdně.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)