Nové linky Wizz Airu z Vídně do Bilbaa a Kuvajtu
14.12.2022

Nové linky Wizz Airu z Vídně do Bilbaa a Kuvajtu

Maďarská nízkonákladová aerolinka Wizz Air rozšíří od léta 2023 svou nabídku letů z Vídně do další dvě zajímavé destinace. První je baskické Bilbao ležící na severu Španělska a druhá, pro mnoho cestovatelů potenciálně zajímavější, potom blízkovýchodní země v podobě Kuvajtu! Překvapivé novinky jsou již nahrányv rezervačním systému dopravce. Letový řád i ceny letenek najdete níže v tomto článku.

Nová linka z Vídně do Bilbaa

Provoz na lince z Vídně do Bilbaa (BIO) bude zahájen 6. června 2023. S linkou se nejspíše počítá celoročně, neboť v rezervačním systému dopravce je aktuálně možné nalézt letenky až do konce kalendářního roku 2023. Spojení mezi oběma městy bude realizováno 2× týdně, každé úterý a sobotu. Wizz Air bude navíc jedinou aerolinkou, která bude na trase z Vídně do Bilbaa létat!

Před nedávnem jsem vás informovali o zahájení přímých letů z Prahy do Bilbaa v podání aerolinky Vueling. Jedná se tak již o druhou přímou linku do Baskicka, kterou mohou čeští cestovatelé velmi snadno využít!

Letový řád

  • Vídeň – Bilbao -> 06:25 – 09:10
  • Bilbao – Vídeň -> 09:45 – 12:25

Ceny letenek

Nejlevnější letenky na nové lince z Vídně do Bilbaa pořídíte na červnové termíny. Členové WDC je uloví za 39,98 € neboli 971 Kč, ostatní cestovatelé musí počítat s částkou 59,98 € neboli 1 456 Kč.

Nové linky Wizz Airu z Vídně do Bilbaa a Kuvajtu

Nová linka z Vídně do Kuvajtu

Nová linka z Vídně do Kuvajt City (KWI) je hodně žhavým a příjemným překvapením. Rakouská metropole se stane teprve druhou destinací, kam bude Wizz Air z Kuvajtu létat (tou první bylo samozřejmě Abú Dhabí). Na trase ale nebudou „růžová letadla“ osamocena, neboť přímé lety mezi oběma destinacemi již sezonně provozují také aerolinky z Perského zálivu – konkrétně Jazeera Airways a Kuwait Airways. Wizz Air s nim bude soupeřit, jak jinak než především cenou.

Inaugurační let na nové lince je naplánován na sobotu 3. června. V plánech dopravce pak spojení figuruje celoročně. Aktuálně jsou otevřeny rezervace na termíny do konce kalendářního roku 2023. Stejně jako v případě Bilbaa se na nové lince bude létat 2× týdně, a to v úterky a soboty.

Přestože lety již nalezneme nahrané v rezervačním systému aerolinky, nová linka ještě musí být schválena regulačními úřady. I z tohoto důvodu bychom s případnou rezervací letenek zatím ještě vyčkali / případně nerezervovali navazující služby.

Letový řád

  • Vídeň – Kuvajt -> 11:35 – 17:45
  • Kuvajt – Vídeň -> 18:20 – 22:50

Ceny letenek

Nejlevnější letenky z Vídně do Kuvajtu jsou k mání v termínech během druhé poloviny léta 2023 a také v listopadu. Mějte na paměti, že v letních měsících panují v Kuvajtu poměrně vysoké teploty. Ideální je vydat se do Perského zálivu na prodloužený víkend na jaře nebo na podzim. Třeba právě v jedenáctém měsíci kalendářního roku a příkladovém termínu od 4. do 7. listopadu – zpáteční letenky z Vídně do Kuvajtu ulovíte za 2 428 Kč (platí pro členy WDC), resp. za 2 914 Kč (platí pro ostatní cestovatele). Dá se ale očekávat, že časem půjde tyto letenky v akci ulovit ještě levněji.

Příchod Wizz Airu na trasu do Kuvajtu bude každopádně příjemným zpestřením. Doposud platilo, že cenově nejzajímavější letenky ze střední Evropy do tohoto malého státu v Perském zálivu bylo možné sehnat v akcích s Pegasus Airlines, kdy se jejich cena pohybovala kolem 4 tisíc Kč. Standardně ale v hladinách mezi 7 a 8 tisíc Kč.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)