Nejzajímavější repatriační lety
2.4.2020

Nejzajímavější repatriační lety

Aktualizováno 06.04.2020. 10:40

Tisíce obyvatel různých národností uvízlo v těchto dobách na území cizích států a vlády tak musí přistupovat k nestandardním opatření, aby dostali své krajany domů. V tomto článku naleznete ty nejzajímavější repatriační lety, co zatím byly provedeny.

Kanada: Maroko – Nolinor, Boeing B737-200

Podle našeho názoru nejzajímavější repatriační let připravila Kanada. Ta pro své obyvatele vypravila na transatlantický let raritní Boeing B737-200. Tento letoun společnosti Nolinor s registrací C-GNLN z roku 1983, urazil z Montrealu do Casablancy trasu dlouhou přes 4 500 Nm (8 334 km). Cestou provedl několik technických mezipřistání v Goose Bay, Reykjavíku a Shannonu. Zajímavostí také je, že letadlo v letech 1983-2007 létalo u aerolinky Royal Air Maroc, národního dopravce Maroka.

Nejzajímavější repatriační lety

Rakousko: Austrálie – Austrian Airlines, Boeing B777-200

Jak jsme již dříve informovali, minulou sobotu (28.3.) vypravili Austrian Airlines nejdelší let v historii z Vídně do Sydney. Tento nepřetržitý let o délce přes 16 000 km a 17 hodin letu operoval Boeing 777-200 registrace OE-LPD. Při cestě zpět se na palubě nacházelo 300 rakouských občanů a a zdravotnický materiál, který letadlo doplnilo při mezipřistání v Penangu v Malajsii.

Nejzajímavější repatriační lety

Česká Republika: Filipíny a Severní a Jižní Amerika – Smartwings, Boeing B737-800/900

Česká největší letecká společnost Smartwings vypravila hned několik repatriačních letů. Letadla s registrační značkou začínající písmeny OK mohla být viděna na letištích na Kubě, Panamě, Hondurasu, Mexiku, Dominikánské republice, Kolumbii, Kostarice, Kanárských ostrovech a Egyptě. Další letadla českého dopravce přepravují i v dnešních dnech našince z měst v USA a Kanadě. Repatriační let Smartwings provedl i pro sousední Německo, kdy přepravil z Indie zaměstnance automobilky Volkswagen do Hannoveru.

Nejzajímavější repatriační lety

Maďarsko: USA a Kanada – Wizzair, Airbus A321Neo

Dvě letadla typu Airbus A321Neo letecké společnosti Wizzair v úterý (31.3.) vyrazila z Budapešti na repatriační lety maďarských občanů, kteří uvízli v Kanadě a USA. Oba letouny provedly technické mezipřistání pro palivo na letišti v Keflavíku na Islandu. První letoun s registrací HA-LVE, s číslem letu WZZ9021, doletěl nejprve do kanadského Toronta, poté zamířil do Chicaga a Miami v USA. Druhé letadlo, registrace HA-LVC s číslem letu WZZ9011, odletěl do New Yorku a poté do Los Angeles.

Nejzajímavější repatriační lety

Německo: Nový Zéland – Lufthansa, Boeing B747-400

25. března provedla společnost Lufthansa repatriační let z Frankfurtu nad Mohanem do Aucklandu na Novém Zélandu s dvou hodinovým mezipřistáním na tokijském letišti Haneda. Let LH9902 operoval dvacetiletý Boeing 747-400 registrace D-ABVY. Cesta letounu zabrala celkem 21 hodin. Lufthansa dnes (6.4.) vypravila svůj Airbus A350 z Mnichova na exotické Fiji.

Nejzajímavější repatriační lety

Německo: Nový Zéland – Air New Zealand, Boeing B777-300

Letecká společnost Air New Zealand vypravila celkem 5 repatriačních letů pro německé občany z Nového Zélandu do Frankfurtu. Zajímavostí je, že namísto klasického technického mezipřistání v USA musela aerolinka volit letiště v kanadském Vancouveru. Ve Spojených státech amerických totiž platí zákaz evropských letů, proto se letouny ANZ nemůžou zastavit pro palivo v Los Angeles, jak tomu bývá normálně.

Nejzajímavější repatriační lety

USA: Srbsko – Air Serbia, Airbus A330-200

Velvyslanectví USA v Srbsku minulý týden koordinovalo charterový let z letiště Nikola Tesly v Bělehradě v Srbsku do Los Angeles v USA.
Velké uznání patří společnosti Air Serbia, která na rozdíl od ostatních leteckých společností nabídla tento let bezplatně. Existovala však jistá omezení. Maximální hmotnost zavazadel nesměla přesáhnout 15 kilogramů a domácí zvířata nebyla povolena k transportu.

Nejzajímavější repatriační lety

Litva: Thajsko – Bamboo Airways, Boeing B787-9

Bamboo Airways, který v březnu provedl repatriační a zároveň první let do Prahy nyní zavítal do litevského Kaunasu. Let operoval Boeing 787-9  registrace VN-A819.  Dreamliner vzlétl z Bangkoku s 220 cestujícími na palubě a po desíti hodinách bezpečně přistál v Litvě. O několik hodin později se letadlo vydalo zpět do Asie, tentokrát do domovského Vietnamu.

Nejzajímavější repatriační lety

Jaké repatriační lety nejvíce zaujali vás? Podělte se s námi o názor v komentářích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)