Nejdelší linka na světě obnovila provoz
10.11.2020

Nejdelší linka na světě obnovila provoz

Singapore Airlines včera obnovily provoz na nejdelší pravidelné lince světa operující mezi Singapurem a New Yorkem. Nově v americké metropoli nebudou létat na letiště Newark, které vymění za letiště Johna F. Kennedyho. Tím dojde ke drobnému prodlužení trasy a nejdelší linka na světě překoná vzdálenost 15 349 km.

Včera v časných ranních hodinách singapurského času odstartoval z tamějšího letiště Changi Airbus A350 v nátěru dopravce Singapore Airlines. Letoun na lince s označením SQ 24 přistál po téměř 17 hodinách letu na newyorkském letišti Johna F. Kennedyho v 06:36  místního času.

Změna trasování na JFK

Letecká společnost se na pravidelnou linku mezi Singapurem a New Yorkem vrátila po půl roce, během něhož byl provoz kvůli pandemii nemoci COVID-19 přerušen. Oproti dřívějším letům však v americké metropoli nebude linka operována na letiště Newark, nýbrž na JFK. To v praxi znamená drobné prodloužení, již tak nejdelší linky na světě, o 3 míle (necelých 5 km). Nově tedy nejdelší linka na světě překoná vzdálenost 15 349 km. Změnu příletového a odletového letiště v New Yorku aerolinka vysvětluje přizpůsobením se aktuální situaci, kdy letiště JFK umožňuje lepší návaznost pro osobní i nákladní dopravu.

Detaily spojení

Na transkontinentální linku je nasazován letoun A350-900 a cestující mají k dispozici 42 míst v „Business Class“, 24 míst v „Premium Economy“ a 187 míst v „Economy Class“. Prohlédněte si kompletní konfiguraci sedadel.

Linka bude v provozu 3× týdně v obou směrech. Ze Singapuru do New Yorku (linka SQ24) se bude létat v pondělí, středu a sobotu -> 02:25 – 07:30. Z východního pobřeží Spojených států amerických do jihovýchodní Asie (linka SQ23) potom v pondělí, středu a pátek -> 22:30 – 06:10 (+2 dny).

Bezpečnostní opatření

Na palubě letadla budou po celou dobu letu dodržována přísná bezpečnostní opatření. Pro cestující bude připraven balíček obsahující roušku, dezinfekční prostředek na ruce a také dezinfekční utěrku. Všichni cestující budou mít povinnost mít nasazenou roušku po celou dobu letu s výjimkou konzumace pokrmů a nápojů. Samotné letadlo projde před každou cestou důkladným čištěním (včetně dezinfekce všech povrchů, stolků, obrazovek a záchodů).

Všechna letadla aerolinky Singapore Airlines jsou vybavena propracovanými systémy na řízení proudění vzduchu, který se v kabině vymění každé dvě až tři minuty. HEPA filtry zajišťují odstranění částic prachu, viru a bakterií. V kabině letadla je tak vzduch srovnatelný s operačními sály v nemocničních zařízeních.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)