Smartwings budou létat z Prahy na ostrov La Palma
2.3.2024

Smartwings budou létat z Prahy na ostrov La Palma

O tom, že aerolinka Smartwings bude během letošního léta létat na další z Kanárských ostrovů – La Palma – jsme vás již informovali v tomto magazínu. Zprávy z konce ledna odkazovaly na nabídku charterových letů pro cestovní kanceláře Čedok. Nakonec si ale letenky na tyto přímé lety z Prahy (PRG) na La Palmu (SPC) budou moci zakoupit všichni cestovatelé bez rozdílu, neboť již byly nahrány do rezervačního systému dopravce a jsou ve volném prodeji. Známe všechny detaily o nové lince, vč. letového řádu a cen letenek.

Letový řád

Inaugurační let z Prahy (PRG) na ostrov La Palma (SPC) bude vypraven v úterý 4. června 2024. V rezervačním systému aerolinky Smartwings nalezneme lety vypsané po celou letní sezonu až do začátku října (poslední letošní let na trase se uskuteční 1. října 2024). Linka bude obsluhována 1× týdně, a to každé úterý. Nasazován na ni bude Boeingem 737 s kapacitou 189 cestujících v ekonomické třídě.

  • QS1218: Praha – La Palma -> 12:00 – 16:15
  • QS1219: La Palma – Praha -> 17:05 – 22:50

Ceny letenek

Letecká společnost se dohodla na sdílení dostupné kapacity s CK Čedok, která původně měla lety objednané jako charterové. Část kapacita bude volně dostupná individuálním cestovatelům, zatímco část je rezervována pro turisty s objednaným zájezdem skrze cestovku. Ceny individuálních zpátečních letenek momentálně začínají na 11 494 Kč. Cenotvorba bohužel není ničím překvapivá. Smartwings na dané lince nemají konkurenci a výrazný propad cen letenek v takovém případě nečekáme.

Pokud se však objeví, není nic lepšího, než disponovat nastaveným hlídačem v naši vychytané aplikaci. Jen díky němu se o akčních letenkách dozvíte mezi prvními. 

Přehled všech dostupných termínů naleznete přehledně shrnutý v našem kalendáři.

Komentáře k nové lince

Miroslav Kubáč (produktový ředitel Čedoku): „Na letní sezonu jsme se rozhodli přidat další novinku chybějící na českém trhu, a proto od letošního června odstartujeme přímé lety na ostrov La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů. Do nové destinace plánujeme létat jednou týdně ve spolupráci s leteckou společností Smartwings. Hlavním lákadlem zájezdů budou jednoznačně národní parky, turistika a sopečná krajina, černé písčité pláže, koupání v přírodních bazénech nebo dobré podmínky pro vodní sporty“

Jaroslav Filip (ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha ): „Těší mě, že se daří nadále rozšiřovat nabídku o další atraktivní destinaci na Kanárských ostrovech. Věřím, že La Palma české turisty zaujme a bude stejně oblíbená jako ostatní ostrovy. Jen v minulém roce využilo přímých letů na Kanárské ostrovy bezmála 80 tisíc cestujících na odletu. Ve spolupráci s cestovními kancelářemi a dopravci počítáme do budoucna s rozšiřováním přímých leteckých spojení do dalších dovolenkových destinací.“ 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)