Nová linka z Prahy na Azorské ostrovy: Ponta Delgada od Smartwings
21.9.2023

Nová linka z Prahy na Azorské ostrovy: Ponta Delgada od Smartwings

Od poslední novinky v letovém řádu tuzemské aerolinky Smartwings uplynuly sotva dva týdny a máme tu další skvělou zprávu! Dopravce českým cestovatelům poprvé v historii nabídne přímé lety z Prahy na Azorské ostrovy. Nové spojené bude směřovat na oblíbené ostrov Sao Miguel na tamější letiště ve města Ponta Delgada (PDL). Známe všechny detaily, vč. letového řádu a cen letenek, pokračujte proto ve čtení.

První vlaštovkou v podobě přímých letů z Prahy na Azorské ostrovy budou již charterové lety cestovní kanceláře Čedok. S jejich provozem se počítá od závěru letošního října. Od jarních měsíců přidají Smartwings také standardní komerční lety pro veřejnost.

Letový řád

Inaugurační let z Prahy (PRG) do Ponta Delgady (PDL) ležící na ostrově Sao Miguel se uskuteční v pátek 26. dubna 2024. Letecká společnost na nové lince počítá se dvěma rotacemi týdně, které připadnou na úterý a právě pátek. Spojení bude v provozu minimálně do konce letního letového řádu 2024.

Úterý a pátek

  • QS1172: Praha – Ponta Delgada -> 12:00 – 15:30
  • QS1173: Ponta Delgada – Praha -> 16:15 – 22:50

V případě cesty na Azorské ostrovy by se vám mohl hodit také náš nový průvodce letištěm v Ponta Delgadě (PDL).

Ceny letenek

Letenky na nové lince jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Ceny zatím cestovatele příliš nepotěší, neboť zpáteční letenky z Prahy do Ponta Delgady aktuálně pořídíte za ceny mírně překračující 10 tisíc Kč.

Víceméně se jedná o očekávanou cenotvorbu na nové lince. Na trasách, kde Smartwings nemají přímou konkurenci, šponují ceny letenek tradičně vysoko. Nezbývá proto, než doufat, že s blížící se dobou prvního odletu ceny alespoň lehce klesnou. Příliš optimističtí ale v této predikci nejsme.

Nová linka z Prahy na Azorské ostrovy: Ponta Delgada od Smartwings

Jakmile se akční letenky z Prahy do Ponta Delgady objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky na Azorské ostrovy neuletí.

Komentáře k nové lince

Petr Šujan (obchodní ředitel aerolinky): „Spojujeme pravidelnými linkami Prahu s Kanárskými ostrovy – Tenerife (od 6.5. 2024 denně), Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, portugalskou Madeirou a jsme rádi, že od dubna můžeme našim zákazníkům nabídnout další atraktivní destinaci v Atlantiku, největší azorský ostrov São Miguel, kam se přímým letem z Prahy bude možné dostat pouze se Smartwings.“

Více informací o nové lince naleznete v této tiskové zprávě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)