LOT zahájil provoz na nové lince z Ostravy do Varšavy
26.10.2020

LOT zahájil provoz na nové lince z Ostravy do Varšavy

Dnes v ranních hodinách odletěl první spoj letecké společnosti LOT Polish Airlines na pravidelné lince z Ostravy do Varšavy. Nové spojení mezi Ostravou a polským hlavním městem bude realizováno 5× týdně. Linka s označením LO 505 z Varšavy do Ostravy bude létat ve večerních časech, následně letadlo na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě stráví noc, aby ráno vyrazilo zpět do Varšavy, a to na lince LO 506.

LOT zahájil provoz na nové lince z Ostravy do Varšavy
První let na lince LO 506 (zdroj: Flightradar24.com)

Letový řád

Spojení mezi Varšavou a Ostravou bude obsluhováno Embraerem E170, a to v počtu 5 rotací týdně. Z Varšavy bude letadlo odlétat vždy (pondělí, středa, čtvrtek, pátek a neděle) v 22:55 a v Ostravě přistane po hodinovém letu v 23:55. Do Polska se letoun bude vracet až následující den ráno. V pondělí, úterý, čtvrtek a sobotu bude z Ostravy odlétat v 05:25, aby na Letišti Frédérica Chopina ve Varšavě přistál v 06:30. Zatímco v pátek bude dle letového řádu odlet až v 07:55 (s příletem do Varšavy v 09:00). Díky ranním odletům z Ostravy tak cestující stihnou odletovou špičku z Varšavy do celé řady nejen evropských destinací. Za zmínku stojí například Chicago, New York, Singapur, Tokio či Toronto.

Ceny letenek

Ceny jednosměrných letenek mezi Ostravou a Varšavou se pohybují pod hranicí 1 000 Kč. Rezervovat je můžete přímo v našem vyhledávači anebo přes web aerolinky. 

Jediná pravidelná linka v Ostravě

Linka polského národního dopravce bude jedinou pravidelnou linkou v Ostravě. Jak jsme psali již v tomto článku, nízkonákladový dopravce Ryanair se totiž se minimálně na zimní měsíce stáhne z linky mezi Ostravou a Londýnem.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)