Parkování letiště Berlín
6.9.2023

Parkování letiště Berlín

Letíte na dovolenou z letiště Berlín Brandenburg (BER) a chcete se dozvědět více o možnostech parkování přímo na letišti či v jeho okolí? Pak jste tu správně. V našem článku se dozvíte více o oficiálních i neoficiálních možností parkování na letišti Berlín, včetně jejich srovnání, abyste si mohli vybrat pro vás tu nejlepší variantu – a díky našim tipům třeba ještě ušetřit pár korun.

Oficiální parking: pohodlné parkování letiště Berlín

V areálu letiště Berlín zaparkujete na více než 10 000 parkovacích míst. Letiště nabízí celkem 5 moderních parkovišť, kryté i venkovní stání, prémiová parkoviště i ta ekonomická. Využít můžete také parkovacích míst pro ženy a rodiny s dětmi. Na všech parkovištích najdete také místa pro cestující s omezenou mobilitou, sociální zařízení a výtahy.

Pokud si potrpíte na pohodlí, využijte prémiového parkoviště P1 či P2. Pro pohodlné parkování zamiřte na parkoviště P3, P7 nebo P8. Chcete-li ušetřit, mrkněte se na nabídku ekonomického parkování P6 a P107. K dispozici máte také parkoviště pro sdílené automobily (carsharing).

Ceny parkování na letišti v Berlíně

Cena parkování na letišti Berlín začíná na 89 € za týdenní parkování (nízkonákladové parkoviště P107). Cena za parkování závisí na délce a typu parkování. Cenu parkování ve vámi zvoleném termínu jednoduše zjistíte v rezervačním systému letiště Berlín, kde si parking rovnou zarezervujete. Cena za parkování je zpravidla výhodnější při rezervaci online.

Krátkodobé stání

Přímo před terminálem 1 najdete 308 míst pro krátkodobé stání, kde rychle a pohodlně vyložíte pasažéry a jejich zavazadla. Z krátkodobého parkování dojdete na terminál 2 za minutu chůze, neboť vzdálenost je pouhých 100 metrů. Parkoviště Kiss&Fly je zdarma na 10 minut, za čtvrt hodiny si připravte 5 €, za 30 minut 11 € a za hodinové stání zaplatíte 23 €.

Ke krátkodobému stání lze také využít speciálních krátkodobých tarifů na parkovištích P1, P2, P3 a P7-8.

Prémiové parkoviště na letišti Berlín

Prémiové parkoviště P1 se chlubí kapacitou 1 650 míst. Parkoviště se nachází 100 metrů od terminálu 1, kam dojdete za 1 minutu pohodové chůze, a na terminál 2 to budete mít asi 3 minuty pěšky, neboť je parkoviště vzdálené 550 metrů. K dispozici jsou zde také vozíky na zavazadla. Parkoviště P1si zarezervujte pouze online. 

V rámci parkoviště P1 funguje také parkoviště Premium PLUS, které je zamčené a hlídané.

200 metrů od terminálu najdete prémiové parkoviště P2 s kapacitou 557 míst, ze kterého na terminál dojdete během 3 minut. V rámci P2 mají své zázemí také autopůjčovny.

Všechna prémiová parkoviště jsou krytá a maximální výška vozidla může být 2 metry. Stání na týden vás vyjde na 280 €.

Parkování letiště Berlín

Pohodlné parkování (Comfort parking)

Kryté parkoviště P3 má kapacitu 1 955 míst a 10 míst je vyhrazeno pro elektromobily s možností dobití na letišti. Vzdálené od terminálu je 150 metrů a dojdete na něj během 2 minut.

Další možností je využití parkoviště P7, které má 2 580 míst a na terminál dojdete do 2 minut (vzdálenost je 200 metrů). S P7 je spojené parkoviště P8, které má 1 800 míst.

Za stání na týden na Comfort parking si připravte 199 €. I tato parkoviště jsou krytá, výška vašeho vozu se tedy musí vejít do 2 metrů. K dispozici jsou vozíky na zavazadla.

Ekonomické parkování na letišti Berlín

Pokud chcete parkovat v blízkosti terminálu a ušetřit, je pro vás ekonomické parkoviště P6 jasnou volbou. Omezení kapacity je na 370 míst a na terminál dojdete za 5 minut, jelikož se nachází 500 metrů od terminálu. Parkoviště je nekryté a nemá žádný výškový limit. Stání na týden stojí 139 €.

Nejlevnější parkování na letišti Berlín

Lowcostové parkoviště P107 je nejlevnější oficiální variantou parkování, ale vzdálené od letiště je 1,7 km – k terminálu dojdete za 20 minut. Jedná se o nekryté parkoviště, za které zaplatíte 89 € na týden.

Carsharingové parkoviště

Pokud na letiště Berlín míříte autem z carsharingu, zamiřte na speciální parkoviště P4, které leží 400 metrů od terminálu (asi 4 minuty chůze).

Levné parkování letiště Berlín: parkování v širším okolí letiště

Chcete-li ušetřit a nevadí vám doprava na letiště Berlín transferem, zvolte jedno ze soukromých parkovišť v širším okolí letiště.

Parkování vám doporučujeme rezervovat skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém můžete to nejvýhodnější parkování rovnou pohodlně rezervovat.

  • 123 Park and Fly: od 72 € / týden; hlídané parkoviště, možnost využít služby „valet parking“; transfer na letiště zdarma;
  • Holiday Inn: od 75 € / týden; podzemní parkoviště v hotelu Holiday Inn, možnost dobití elektromobilů; transfer na letiště zdarma;
  • Dein Stellplatz: od 88,9 € / týden; monitorované a uzavřené parkoviště; možnost využít služby „valet parking“; místa pro elektromobily včetně nabití; doprava na terminál je zdarma;
  • Airport Valet Parken: od 149 € na týden; parkování formou „valet parking“;

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Parkování letiště Berlín ZDARMA

Chcete zaparkovat v Berlíně nedaleko letiště zdarma? Low-cost cestovatelé často doporučují parkování na parkovišti P+R Grünau, odkud na letiště jezdí autobus 263 a cesta vám zabere přibližně 26 minut. Další možností je P+R (S Altglienicke), ze kterého na letiště dojedete vlakem S9 nebo S49 do čtvrt hodiny. Zdarma také zaparkujete na P+R Rudow, které s letištěm spojuje autobus číslo X7 nebo X71.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Berlín levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Hledáte levné letenky z Berlína? Mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)