Kde koupit letenky

Kde koupit letenky

V dnešním článku vám odkryjeme velké tajemství, které touží znát všichni cestovatelé světa: kde koupit letenky. Tedy kde koupit ty nejlevnější letenky, jak ušetřit na letenkách a neplatit skryté poplatky. Kdy je lepší koupit letenky u nás a kdy jinde, proč ty nejlevnější prodejci letenek často nakonec vyjdou nejdráž. A jak se nenechat napálit! Cenné informace od těch nejlepších lovců levných letenek na trhu 😉

Kde koupit letenky po Evropě

Než začneme kupovat, musíme nejdřív letenky vyhledat. Je pro vás důležité kam poletíte, kdy a na jak dlouho? Pak použijte vyhledávač AZair. Je to skvělý srovnávač cen letenek široké škály aerolinek. Při zadávání destinace i data můžete být naprosto specifičtí, anebo to naopak pojmout volně. Vyplňte na jak asi dlouho chcete letět, v jakém zhruba období (třeba kdykoliv v srpnu nebo v září) a do jaké oblasti (třeba kamkoliv na pobřeží Středozemního moře). Jde zde i možnost zadat maximální počet přestupů a zda by vám vadilo čekat na letišti přes noc. Pochopitelně čím volněji to pojmete, tím lepší ceny najdete. AZair vám nakombinuje různé aerolinky a vymyslí tak itinerář cesty, který nelze cenově porazit. Všechno je v češtině.

Je vám jedno kam poletíte, kdy a na jak dlouho? Pak sledujte naše akční letenky. Nemůžeme vám slíbit konkrétní destinace ani termíny, zato z extrémně nízkých cen se vám protočí oči.

Jakmile budeme mít vyhledáno, můžeme kupovat. Ale kde? Letenky nízkonákladových (low-cost) aerolinek kupujte přímo na jejich webových stránkách. Ceny tam jsou nejnižší, ale dejte si pozor – nízkonákladové aerolinky svým zákazníkům nabízejí, nebo spíš až vnucují, doplňkové služby. Například placený výběr sedadla, zavazadlo navíc, ubytování v hotelu nebo vypůjčení auta. I když víte, že nic z toho nechcete, aerolinky vás budou ustavičně přesvědčovat o opaku. Nenechte se! Jak se vyhnout všem takovýmhle záludnostem si přečtěte v našich návodech na nákup letenky.

✈ Jak koupit letenku u Easyjetu?

✈ Jak koupit letenku u Ryanairu?

✈ Jak koupit letenku u Wizzairu?

Letenky klasických aerolinek kupujte v našem vyhledávači. Je to levnější než na webových stránkách klasických aerolinek. Proč? To si vysvětlíme v dalším odstavci. Nejste si jistí, jestli je daná aerolinka nízkonákladová nebo klasická? Mrkněte do našeho seznamu aerolinek, všechno se tam dozvíte.

Kde koupit letenky do světa

Než začneme kupovat, opět musíme nejdřív letenky vyhledat. Je pro vás důležité kam poletíte, kdy a na jak dlouho? Pak použijte náš vyhledávač. Je vám jedno kam poletíte, kdy a na jak dlouho? Pak sledujte naše akční letenky. Letenky si dokonce můžete nechat hlídat naším hlídacím psem!

Jakmile budeme mít vyhledáno, můžeme kupovat. Letenky do světa vždy kupujte přímo přes náš vyhledávač. Získáte tak ceny nižší, než na webových stránkách aerolinek. Proč? Klasické aerolinky určí cenu svých letenek, tyto letenky pak prodávají jak oni sami, tak i další prodejci. Mezi nimi i my. Každý prodejce, včetně aerolinky samotné, si k ceně letenky připočte svou provizi, poplatek za vystavení letenky. Každý prodejce, včetně aerolinky samotné, si výši této provize určí sám. No a my si tuto provizi jednoduše určujeme nižší, než aerolinky samotné, proto třeba letenku s ČSA v našem vyhledávači koupíte přibližně o 100 Kč levněji, než na webových stránkách ČSA. Zkrátka snažíme se prodávat zlato aerolinek za cenu kohoutkové vody!

Jak se nenechat napálit

Pak se zde nacházejí i prodejci, kteří letenky prodávají pod cenou, kterou určily aerolinky. Jednoduše vám na cenu letenky přispívají. Je to jako by koupili rohlík od pekaře za 2 koruny, vám jej ale prodávali za 1,50 Kč. Tak proč nekoupit letenku u nich? I tito prodejci samozřejmě musí na něčem vydělávat, jejich strategie je ale poněkud podlá. Zjistili si, že asi každou sedmou letenku potká nějaká změna – například aerolinka změní čas odletu o půlhodinu dopředu anebo dozadu. Jakmile máte na tento let koupenou letenku, musíte se změnou souhlasit. Tito „podlí prodejci letenek“ vám ale za váš souhlas naúčtují několik set korun. A vy jste v pasti a pokud chcete letět, musíte tuto změnu zaplatit.

My bychom po vás nic takového samozřejmě nechtěli. Když aerolinka změní čas odletu a vy máte na tento let koupenou letenku u nás, změnu samozřejmě můžete odsouhlasit úplně zdarma. A kdybyste nesouhlasili, pomůžeme vám najít jiné řešení, jiný let. Zdarma. Česky. Hezky.

U „podlých prodejců“, kteří letenky prodávají pod cenou, si dejte pozor ještě na jednu věc. Jejich strategie jim občas nevyjde a prodejce zkrachuje. Příkladem za všechny je neúspěšná Tripsta.

Shrnutí

Abychom se v tom lépe vyznali, připravili jsme super přehlednou mapu.

Kde koupit letenky

Doufáme, že vám náš článek pomohl. Příště vám odtajníme ještě jednu velkou neznámou: kdy koupit letenky. Je lepší kupovat letenky několik měsíců dopředu, nebo čekat na poslední chvíli? Zůstaňte s námi.

TIP: Máte nějaký dotaz ohledně koupě letenek nebo cestování obecně? Neváhejte se zeptat v naší diskuzi. My nebo jiní zkušení cestovatelé vám rádi odpovíme. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 11. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)