Berlínské letiště Tegel se uzavře 15. června
20.5.2020

Berlínské letiště Tegel se uzavře 15. června

Nejrušnější berlínské letiště Tegel čeká velké stěhování. Valná hromada společnosti Flughafen Berlin Brandenburg GmbH (FBB) dnes odsouhlasila požadavek hlavního města a spolkového státu Braniborsko a letiště se tak 15. června “dočasně“ uzavře. Veškerý provoz se přesune na jih města, na letiště Brandenburg / Schönefeld.

Podobný scénář jako u pařížského letiště Orly se odehrává i v Německu. Berlínské letiště Tegel “dočasně“ odkládá svůj pravidelný provoz na druhou stranu města. Letiště tak reaguje na ztráty spojené s již dvouměsíčním výpadkem způsobené koronavirovou krizí. Již nyní je zde plně přerušen provoz hlavní odbavovací haly a veškeré lety se odbavují pouze z terminálu C. Všechen provoz se tak přesune na letiště Schönefeld na jižním cípu města. Od konce října se ale i toto letiště přestěhuje, avšak pouze na druhou stranu přistávací dráhy k novému terminálu nového letiště Berlin – Brandenburg.

Uzavření Tegelu se prezentuje jako dočasné. Je však velice pravděpodobné, že znovuotevření letiště se již neuskuteční. Jeho definitivní uzavření a následné přestěhování je totiž plánováno na 8. listopadu 2020. Potencionální znovuotevření letiště by mohl ovlivnit pouze prudký nárůst cestujících během letní sezóny nebo opětovné zdržení kolaudace nového letiště na jihu Berlína.

Letiště Berlin – Brandenburg

Letiště Brandenburg se nachází 18 km od centra německé metropole. Jak již zmiňujeme výše, letiště leží na jižní straně již fungujícího letiště Schönefeld. Ve výstavbě je od roku 2008, avšak od samého počátku se potýká s řadou technických komplikací. Jako hlavní problém, kvůli kterému zůstávají brány letiště uzavřeny, se uvádí závadný protipožární systém a špatné řešení kabelů a ventilace. Zatímco původně měla výstavba vyjít na 2,5 miliard , dle dostupných informací z roku 2016 bylo utraceno již přes 6,5 mld. €.  Termín, kdy má být oficiálně letiště uvedeno do provozu, je naplánován na 31. října 2020. Toto datum však berte s rezervou, neboť první letadlo zde mělo podle původních plánů přistát již před devíti lety.  Po svém dokončení plně nahradí obě stávající berlínská letiště a stane se tak, po Frankfurtu a Mnichově, třetím nejrušnějším letištěm Německa.

Berlínské letiště Tegel se uzavře 15. června

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)