Zimní letenky z Prahy do Norska za polární kruh do Tromso
3.6.2023

Zimní letenky z Prahy do Norska za polární kruh do Tromso

3 117

O této nabídce

Pokud se řadíte mezi cestovatele, kteří dokáží plánovat s dostatečným předstihem, můžete využít akce rakouského národního dopravce Austrian Airlines a pořídit si levné letenky do Norska. Za polární kruh do města Tromso bude možné vyrazit od ledna do března kalendářního roku 2024. Zpáteční letenky z Prahy do Tromso vyjdou na parádních 3 117 Kč (byť v nejnižším tarifu „Light“, který obsahuje pouze přepravu příručního zavazadla). Letenky ve vyšším tarifu „Classic“ pořídíte za xy Kč. V obou směrech vás čeká jeden přestup ve Vídni (VIE) – aby byl hladký, vybírejte středeční odlety z Prahy.

Za polární kruh do Norska

Norsko za hranicí polárního kruhu je surové, chladné a nepromíjející. Počasí se tu mění několikrát za den nebo i za hodinu, silný vítr sužuje místní planiny a svahy. O to více oceníte jeho vřelé lidi, výhledy na dechberoucí krajinu a hrnek horké čokolády s tradiční norskou vaflí. Skromné a malebné Tromso obklopené nádhernými fjordy a skalnatými vrcholy po většinu roku pokrytými sněhem neustále slaví různé festivaly a pořádá kulturní akce. Nahlédněte zde do katedrály Ishavskatedralen, která svou moderní architekturou nápadně připomíná slavnou Operu v Sydney, a vyjeďte si lanovkou Fjellheisen za krásnými výhledy nejen na město. Váš pobyt v Tromsu můžete spojit také s návštěvou impozantních Lofot, anebo poznávat méně navštěvované norské vnitrozemí. A v noci pak v zimních měsících pozorovat nádhernou polární záři, v letních měsících zase jiný, neméně působivý přírodní úkaz – půlnoční slunce.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Podmínky pro cestování

Cesta do Norska

Cestování do Norska je opět „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Kompletní informace tradičně naleznete na naší stránce „Koronavirus v Norsku“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání okolí Tromso i Lofotských ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví Lofot a Vesterálů je propojena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy.

Náhled letenky z Prahy do Tromso za 3 117 Kč
Zimní letenky z Prahy do Norska za polární kruh do Tromso

Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

Austrian Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)