Závěr léta v Bulharsku: z Prahy k Černému moři do Varny
3.9.2021

Závěr léta v Bulharsku: z Prahy k Černému moři do Varny

518

O této nabídce

Zaleťte si prodloužit letošní léto k Černému moři do Bulharska. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Varny, třetího největšího bulharského města, spadly do velmi příznivých cenových hladin a ty nejlevnější nyní pořídíte za parádních 518 Kč. Za nejnižší částky jsou k mání letenky na říjnové termíny, nicméně ani zářijové letenky za ceny pohybující se kolem jedné tisícikoruny rozhodně nejsou k zahození. Maďarská aerolinka Wizz Air obsluhuje linku z Prahy do Varny 2× týdně (každou středu a neděli).

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit.

Podmínky pro cestování

V případě cesty do Bulharska musíte před cestou doložit jedno z následujících potvrzení (viz Evropský COVID pas):

  • negativní AG test ne starší 48 hodin;
  • negativní PCR test ne starší 72 hodin;
  • potvrzení o kompletním očkování (min. 2 týdny po druhé dávce);
  • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (v uplynulých 180 dnech).

Výjimku mají děti mladší 12 let. Více informací o cestách do Bulharska naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Sofii.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Bulharsko je aktuálně zařazeno do červené kategorie. Pokud disponujete dokladem o absolvovaném očkování (min. 2 týdny po dokončení schématu) nebo doklad o prodělané nemoci, postačí vám příjezdový formulář. Jestliže tyto doklady nemáte, museli byste za současné situace podstoupit min. AG test před cestou zpět +  po návratu zamířit do 5denní izolace, kterou lze ukončit PCR testem s negativním výsledkem…

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Proč vyrazit do bulharské Varny

Varna? Její návštěva nebude marná! Mořská metropole Bulharska nabízí vše, po čem duše cestovatelská prahne. Ať už lehnete pod stoleté stromy v Přímořském parku, vymetete umělecké galerie, prolezete torpédoborec Druzki v Národním námořním muzeu, navštívíte neuvěřitelně zachovalé římské lázně Odessos, Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, budovu Opery a Dramatického divadla na náměstí Nezávislosti, jen tak si zaběháte po pláži, svlažíte tělo ve vlnách Černého moře, večer vyrazíte do rušných ulic velkoměsta nebo si uděláte výlet pár kilometrů za město na Zlaté písky, romantický, z červených skal přírodou vytvořený mys Kaliakra či obří balvany Pobit Kamak stojící uprostřed louky, nebude pro vás Varna prostě marná!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo ve Varně nebo kdekoliv jinde v Bulharsku se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Pokud byste celý pobyt neradi trávili jen ve Varně a jejím přilehlém okolí, půjčte si vlastní káru! S ní bude poznávání pobřeží Černého moře hračka. Vždyť do dalšího vyhlášeného letoviska, Burgasu, jsou to dvě hodinky jízdy autem. Širokou nabídku vozů hledejte v naší autopůjčovně.

Náhled letenky z Prahy do Varny za 518 Kč

Závěr léta v Bulharsku: z Prahy k Černému moři do Varny


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)