Za polární září na sever Norska: z Prahy do Tromso
19.12.2023

Za polární září na sever Norska: z Prahy do Tromso

3 581

O této nabídce

S další pěknou nabídkou akčních letenek do severní Evropy přichází letecká společnost Swiss International Air Lines. Včera jsme vám přinesli tip na letenky do finského Laponska – z Prahy za 3 473 Kč, dnes pokračujeme tipem na zajímavé letenky za polární kruh do sousedního Norska. Zpáteční letenky z Prahy (PRG) do Tromso (TOS) s jedním rychlým přestupem ve švýcarském Curychu (ZRH) ulovíte od 3 581 Kč (viz příkladový termín od 10. do 17. ledna 2024). Největší město v severním Norsku je navíc skvělým výchozím bodem k cestě na Lofotské ostrovy. Základní tarif „Economy Light“ obsahuje pouze přepravu příručních zavazadel. Pokud byste preferovali letět s odbaveným zavazadlem, letenky si snadno zakoupíte ve vyšším tarifu „Economy Classic“ s cca dvoutisícovým příplatkem.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Zimní Norsko se Ti dostane pod kůži

Norsko za hranicí polárního kruhu je surové, chladné a nepromíjející. Počasí se tu mění několikrát za den nebo i za hodinu, silný vítr sužuje místní planiny a svahy. O to více oceníte jeho vřelé lidi, výhledy na dechberoucí krajinu a hrnek horké čokolády s tradiční norskou vaflí. Skromné a malebné Tromso obklopené nádhernými fjordy a skalnatými vrcholy po většinu roku pokrytými sněhem neustále slaví různé festivaly a pořádá kulturní akce. Nahlédněte zde do katedrály Ishavskatedralen, která svou moderní architekturou nápadně připomíná slavnou Operu v Sydney, a vyjeďte si lanovkou Fjellheisen za krásnými výhledy nejen na město. Váš pobyt v Tromsu můžete spojit také s návštěvou impozantních Lofot, anebo poznávat méně navštěvované norské vnitrozemí. A v noci pak v zimních měsících pozorovat nádhernou polární záři, v letních měsících zase jiný, neméně působivý přírodní úkaz – půlnoční slunce.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání okolí Tromso i Lofotských ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví Lofot a Vesterálů je propojena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy.

Podmínky pro cestování

Cesta do Norska

Vstup do Norska je již zcela bez omezení, nepotřebujete očkování, test ani formulář. Aktuální opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Norsku“.

Náhled letenky z Prahy do Tromso za  3 581 Kč

Za polární září na sever Norska: z Prahy do Tromso


Bude se hodit

Letiště Curych (ZRH)

Letiště Praha (PRG)

Swiss International Air Lines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)