Za norskými fjordy do Bergenu či Stavangeru z Krakova
5.8.2021

Za norskými fjordy do Bergenu či Stavangeru z Krakova

od 548

O této nabídce

Levné letenky do Norska z nabídky maďarského nízkonákladového dopravce Wizz Airu by neměly nechat klidným žádné milovníky nádherných přírodních scenérií ani milovníky severní Evropy. Zpáteční letenky do Bergenu či Stavangeru z Krakova pořídíte v rezervačním systému dopravce za ceny začínají na pouhých 548 Kč (v případě členů WDC), což je vskutku velká paráda. Do obou měst se z Krakova létá 2× týdně – do Bergenu v pátek a pondělí, zatímco do Stavangeru ve čtvrtek a neděli. Za norskými fjordy se tak můžete během září a října vypravit „pouze“ na prodloužený víkend anebo klidně na delší dobu.

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice během prvního nákupu vrátí pouze v některých případech (proto doporučuje zvážit i jeho potenciální využitelnost v budoucnu), ovšem slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Podmínky pro cestování

Norsko akceptuje Evropský COVID pas. Bezproblémově tak na jeho území mohou vstoupit všichni cestovatelé, kteří jsou již kompletně naočkovaní (min. 1 týden po druhé dávce) nebo prodělali nemoc COVID-19 (v uplynulých 180 dnech). Česká republika i Polsko nyní spadají z pohledu Norska do „zelené kategorie zemí“, a tak na na sever Evropy mohu bez restrikcí cestovat i jedinci bez očkování / bez prodělání nemoci. Tyto osoby ale podléhají povinnosti vyplnit před cestou online registraci a budou zdarma otestovány po příletu. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Oslu nebo Velvyslanectví Norska v Praze.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Norsko je momentálně zařazeno do zelené kategorie. Vzhledem k příletu na polské letiště bude nutné před návratem vyplnit také polský registrační formulář.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Vyrazte do Stavangeru!

Vychutnejte si vřelou severskou atmosféru, omrkněte staré město, přístav a jedno z úchvatných muzeí. Stavanger je ale především ideální branou do světa trollů a lesních víl, tak se vydejte na procházku přes majestátní hory tyčící se nad vodami Lysefjordu a dechberoucí krajinou. Zastavte se na stolové vyhlídce Preikestolen nebo poslechněte volání divočiny a pokračujte až do zapomenutého Lysebotnu. Tou pravou výzvou je drsný Kjeragbolten, kámen uvízlý vysoko mezi dvěma skalami nad děsivou kilometrovou propastí. Troufnete si na něj?

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo v Bergenu a Stavangeru nebo kdekoliv jinde na území Norska se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nezastupitelným parťákem v poznávání norské přírody bude vlastní kára. Mrkněte se do naší autopůjčovny a udělejte si přehled o dostupných vozech. Ceny pronájmu jsou v Norsku, stejně jako ceny většiny služeb, bohužel poměrně drahé. Je třeba počítat s částkami kolem 1 400 Kč / den.

Náhled letenky z Krakova do Bergenu za 643 Kč
Za norskými fjordy do Bergenu či Stavangeru z Krakova
Náhled letenky z Krakova do Stavangeru za 548 Kč

Za norskými fjordy do Bergenu či Stavangeru z Krakova


Bude se hodit

Letiště Krakov (KRK)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)